GÜNCEL

Nureddin Ceylan : Derin güçlerden tek kurtuluş yolu “İslam-i Birlik”tedir

Tarih
08 February 2021
İzlenme
528 Kişi

Müslüman ülkeler arasında bir birlik olmasına çok değiniyorum. Evet, Biliyorum...
Belki size sıradanlaşmış bir kalıp cümlesi olarak da gelse, ben söyleyemeye devam edeceğim. Bakınız; batılılar bizi çok güzel bir şekilde yönetiyorlar. Mükemmel bir sistemle tüm dünyayı ve haliyle Müslümanları da kendi ağları içinde yönetmektedirler. Ben şahsen kurdukları bu muazzam, ince düşünülmüş, derin planlanmış düzenlerine hayranım. Topu toplam son iki yüzyıl içinde kurulmuş bu derin ağ sayesinde Dünyayı istedikleri gibi yönetenler, İslâm’ı ve İslâm’a gönül vermiş ülkeleri de derin tezgahlarla yok etmek istiyorlar. Orta Doğu karışıklığı ve Arap baharı ile bu gerçeği bir kez daha görmüş olduk. Ülkemizde İslâmı yok etmek için türlü tohumların içimize atıldığını ve İslamı istismar ederek bir soğutma çabalarını da çok gördük. Derin güçlen hali hazırdaki hedefi Türkiye’nin İslam’dan kopmasıdır. Bu da “Siz Müslümanlığı bırakın, biz size güzel bir gelecek vereceğiz.” Niyetiyle yapılan bir hedef değil, bilakis Türkiye’nin İslamdan kopması ardından daha rahat yutulucağının planıdır.
Boğaziçi olayları bunun bir göstergesi.
Daha nice nice olaylar var.

Peki kurtuluş nedir?
Elbette İslam-i Birlikte...

Müslüman ülkeler arasında, siyasal bütünleşme fikri ve güç birliği oluşturma isteğinin ilk izlerini, Sultan Abdulhamit’in İslâm Birliği politikasında buluruz. Sultan, batı dünyasının Müslümanlara karşı düşmanlığının altında, Müslümanların sahip olduğu hammadde kaynaklarına sahip olma isteğini sezerek, onlara karşı koyabilecek bir İslam güç birliği oluşturma gayretine girmiştir.

Müslümanların yeniden toplanmaları için Ulu Hakan eğitimde ve kültürel alanda uzun vadeli programlar yapmış ve yürürlüğe koymuştur. Batı dünyasının ekonomik hamlelerinin başarıya ulaşması için, gerekli olan Asya ve Afrika ülkelerinin kaynaklarını yağmalanmasında, tek engel olarak Osmanlı Devletini görmesi, Sultan Abdulhamithan’ı Batı’nın tek hedefi haline getirmişti. Bunun neticesi olarak da Osmanlı Devleti, zorla Birinci Dünya savaşına alınmış ve böylelikle parçalanan Ortadoğu’ya batılılar egemen olmuştu.
 
Birinci Dünya savaşı ile bölünen İslam Dünyası, İkinci Dünya savaşıyla büyük ölçüde siyasi bağımsızlığına kavuştu. Her ne kadar batılıların ustaca karşı koymalarına rağmen, son yirmi beş yıl içinde Müslüman Ülkeler arasında işbirliği konusunda büyük gelişmeler yaşandı.
Filistin, Suriye, Irak, Mısır olayları ve son zamanlarda ülkemizde yaşanan olaylar, bütün Müslüman Ülkelerin ortak düşmanlarının batı olduğunu ortaya koymaktadır. Müslüman Ülkeler tüm Batı’nın kendilerine ortak düşmanı olduğu bilincine vardığını ümit ederek, “İslam Birleşik Devletleri” nin İslami camia için son ümidi olduğunu söyleyebiliriz.
Batı’nın ileri seviyedeki sanayileşmiş ülkelerine olan ekonomik ve siyasal bağımlılığı minimuma indirerek, harikulade bir kalkınma için, Müslüman Ülkeler güçlerini birleştirmelidirler. Batının Dünya ölçüsünde yürürlüğe koyduğu sömürme ve soygunluk politikasına, ancak böyle bir işbirliği ile karşı konulabilir. Bu iş birliği temelde, kültürel ve inanç ortaklığından kaynaklanır. Batı bizlere karşı nasıl ki güçlerini birleştirerek saldırıyorsa, İslam Dünyası da kendi güçlerini birleştirerek karşı koymalıdır. Bir sömürge planı olan, “Böl parçala yönet” stratejisini bizim üzerimde hakkıyla uygulayan batı dünyasının siyasi zekasını dağıtmak için, Hali hazırda olan tek güç Türkiye'dir.
 
islam birliği ile ilgili görsel sonucuTürkiye, zengin doğal kaynakları ve nüfusuyla, batı ile İslam Ülkeleri arasında ki tek çizgidir. Türkiye’nin ekonomik ve ulaştığı üretim düzeyiyle, İslam Ülkeleri arasında baş çekici rolünü oynamasını kolaylaştırabilir. Türkiye, Müslüman Ülkelerle olan ticari bağını kuvvetlendirmeye çalışırken, Batının bu ülke önderlerini dizayn edip Türkiye karşıtlığına itmesi, bu olası birliğin batı üzerinde ki korkusunu göstermektedir. Ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda Avrupa Ülkeleriyle rekabet etmeye hazırlanan bir Türkiye’nin Müslüman Ülkeler arasında güç birliği kurulmasında başarılı olması beklenmektedir.
 
Batı Dünyasının düşmanlığı ve tüketim ekonomisinin tuzağına düşme kaygısı, Müslüman Ülkelerin birlikte hareket etmelerini kolaylaştırabilir. Aslında Müslümanlar olarak, Batı karşısında varlığımızı korumanın ve inançlarımızı diri tutmanın başka yolu yoktur. Bir kimlik krizi içinde olan batıyla anlaşmalarımız ve ilişkilerimiz, yerimizin onların arasında olmadığını da açıkça gösterecektir. Muhakkak ki, birlik ve bütünleşme, aynı inanca sahip olmak ve aynı kültüre bağlanmakla gerçekleşebilir. Arap dünyasının, batı ambargosu sebebiyle, kendi İslami kültürel değerlerini kaybetmeleri kaçınılmaz olmuştur. Hal böyleyken Türk halkında, İslami birleşmenin şu an ki Arap dünyasında bulunan yıkık ve dengesiz bir yaşama sahip olma düşüncesi yerleşiyor. Halbuki bizim burada kültürel ortaklıktan kastımız, İslam’ın güzel değerlerine baş koymak ve yaşatmaktır. Ne yazık ki bu isteğin Ülkemizde, “Araplar gibi olmak” olarak sanılması, Arap dünyasının kendi iç kültürünü batı sevdasıyla yıkmasından kaynaklanmaktadır.
 
Grup etkinliğinin manevi açıdan en etkili beşeri etkinlik seviyesine çıktığı ölçüde, Müslümanların, bir vücut gibi beraber çalışması gerekir
Ekonomik alanda başlayan bir iş birliği tek tek tüm Müslüman Ülkelerin İslam’ın kaynaklarının şuurunda olmaları ve daha derinden kavramalarına sebep olacaktır. Bu sebepten sürekli olarak inançsız ve ahlaksız bir ekonominin düşünülmeyeceği daimi olarak vurgulanmalıdır. Türkiye’nin son yıllarda İslam Ülkeleriyle -ki yanımızda sadece bir kaçı kaldı- yaptığı ekonomik anlaşmalar ve birliktelikler, İslam Birliğinin adımlarıdır. Bu iş birliğini sağlayacak önder ülke konumunda olan Türkiye, ilerleyen yıllarda bunu hakkıyla yapacaktır. Aksi takdirde Türkiye’nin tek olması, gelecek yıllarda daha büyük planlarla komşu İslam Ülkeleri gibi yutulmasına sebep olabilir. Amaç, ortak İslam kültürünün endüstriyel üretime dönük yüzünden çıkarak, güçlü bir topluluk inşa etmektir.
Umut edilir ki yakın tarihte İslam’ın sancaktarlığı, 100 yıllık bir aradan sonra tekrardan Türkiye’nin elinde olacaktır.
“Birleşik İslam Devletleri” şu ismin karizmasına bir bakın.. böyle bir devlet tüm batı sistemini çökertecek, küffara diz çöktürecek bir oluşum olacaktır.

Hamdolsun ki, hali hazırda gidişat onu gösteriyor. Unutulmamalı ki tek çıkış yolu "İslami Diriliştir"
Bizler Allah’ın ipine sarıldığımız müddetçe, bu Ülkenin asil evlatları, din kardeşi diğer Ülke evlatlarının elinde tutarak batının üzerine korku salarak yürüyecektir.
Hep söyledim. Hep söyleyeceğim, Nihai zafer, insanoğluna yıllardır zulüm eden batının değil, Allah'a hakkıyla teslim olup birleşen müslümanların olacaktır.
Selametle..

SesliMakale.com.tr


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER