GÜNCEL

Süleyman Özışık : Kılıçdaroğlu'na kim cevap verecek?

Tarih
10 July 2017
İzlenme
3769 Kişi
 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 450 kilometrelik Ankara-İstanbul yürüyüşünü Maltepe mitingiyle noktaladı nihayet...


CHP Genel Başkanı olduktan tam 7 yıl sonra ilk adımı atmış olması umut verici! 

Daha önceki yazılarımda da söyledim.

Bu yürüyüşün çıkış noktası yanlıştı. Fetö ile ilişkisi neredeyse netleşmiş, devletin gizli sırlarını Can Dündar'a servis etmiş Enis Berberoğlu isimli biri için yollara düşmenin toplumda geniş kapsamlı bir karşılığı olamazdı.

Oysa hayat, Kemal Kılıçdaroğlu'na daha önce her insana nasip olmayacak inanılmaz fırsatlar sunmuştu. 

Mesela, darbe gecesi havaalanından sıvışmak yerine, gördüğü ilk tankın üzerine çıkmış olsa, şu an milyonların kahramanı olarak saygı görecekti.

Ya da...

Kadir Topbaş ile Bülent Arınç'ın damatları tahliye edildiğinde "Adalet için yürüyeceğim" kararı almış olsa, şu an gerçek bir lider gibi hürmet görecekti. 

Peki o ne yaptı? 

Her zaman olduğu gibi, büyüyen ve güçlenen Türkiye'nin tersi istikametinde yürüme kararı aldı. 

Nasıl mı?

Şöyle...

Fetö’ye ve darbeye karşı olduğunu söyledi ama darbecilerin yakınlarıyla birlikte yürüdü. Yetinmedi, "Fetullah Gülen'e sempati duyanlar adalet istiyorsa, onlar da yürüyüşümüze katılabilir" diyerek onlara kol kanat gerdiğini gösterdi. 

PKK'ya ve teröre karşı olduğunu söyledi ama dağdaki teröristlerin şehirdeki uşaklarıyla, yani HDP’lilerle elele, kolkola yürüdü. Kobani olaylarının faili, Yasin Börü'nün katili olan Selahattin Demirtaş'a özgürlük istedi. Sırtını PKK'ya dayayan Figen'e adalet istedi. 

Hal böyle olunca, "cesaret" ve "kahramanlık" hayaliyle başlattığı eylem tarzı, büyük bir ahmaklığa dönüştü.

Gerek yürüyüş boyunca, gerekse Maltepe'deki mitingde şu üç önemli mesajı verdi:

1 - Cumhurbaşkanını tanımıyorum ve onu siyaset dışı oyunlarla devirmek için herşeyi yapacağım.

2 - Bu ülkede dikta rejimi var. Batı, Erdoğan'ı devirmemiz için bize yardım etmeli..

3 - Bu attığımız ilk adımdır. Bundan sonra sivil itaatsizlik ve sokağa çıkma eylemleri yapmaya devam edeceğiz. 

Bu vasıflar, bu hareketler ve söze dökülmeye başlanan bu niyetler dünya üzerindeki hiç bir insanı lider ve kahraman yapmaz. Kemal Kılıçdaroğlu bu onurlu ünvanlar için yeterli şecereye sahip biri değil. 

Ülkenin koynuna sinsice girmeye çalışan yılanların önünde diz çöküp boyun eğen uşaklardan lider ve kahraman çıkmaz!

Gerek Kemal Kılıçdaroğlu'nun, gerekse onunla birlikte yürüyen Fetöcü ve PKK'lıların artık şunu net bir şekilde anlaması gerekiyor.

Burası, yeni Türkiye...

Bu diyarda artık kahramanlar hain, hainler kahraman diye anılmayacak. Bu millet, sadakati bir kez ödüllendiren, ihaneti bin kez cezalandıran bir millettir. 

Bu nedenle...

Hainlere adalet ve özgürlük için değil Akara'dan İstanbul'a, Fizan'a dahi yürüseniz, bizi ihanet provalarınızın figüranı yapamayacaksınız. 

Birileri darbe mi istiyor? 

Buyurup gelsinler. Yaşayanlar diyarından erken ayrılmak zorunda bırakılan 249 şehidin intikamını almak için cayır cayır yanıyoruz. 

Bazılarımız belki ilk kez sokağa çıkacak, bazılarımız ise belki son kez... Lakin biliniz ki bir kez daha sokağa çıkmak için günlere veya saatlere ihtiyaç duymaz, saniyelere bile gerek görmeyiz. 

Birileri kan mı istiyor?

Kaçınılmaz olanı ertelemenin manası yok. İstekleri gerçekleşecek ve kendi kanlarında boğulacaklar. 

Burası yeni Türkiye'dir artık beyler!

Ülkesini, bayrağını ve toprağını gerçekten sevenler için cennetin ta kendisi, hainler için cehennemin birazcık berisidir artık bu ülke...

Özetle...

Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere, yollara düşenlere son mesajım şudur. 

25 gün boyunca "Belki hainlere ve darbecilere adalet getiririz" umuduyla yürüdünüz, güldünüz, eğlendiniz, yattınız kalktınız ve kendi amaçsız menzilinize vardınız. Sesinizi duyduk, niyetinizi anladık. Talebinize karşılık bir cevap beklediğinizin farkındayız. 

Şimdi azcık kenara çekilin!

15 Temmuz gecesi tankları gördüğünde kaçmayan, paletlerin altına atlayan, silahların namlusuna göğsünü siper eden gerçek kahramanlara yol açın!

Beklediğiniz cevabı onlar verecek!

İnternethaber
10 Temmuz 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • hursit dilaver

  18 July 2017
  0 0
  selin sayek böke de sokak demişti. kemal bey ürkünce demek batıdan zılgıt yedi,hemen yürüyüşe çıktı.şimdi de selin sayeke başkanlığı Kaptırmamak için sokağa çıkacak.gezi gibi olaylar yapıp, alman ve ingilizin gözüne girerse selin sayeke sıra gelmez sanıyor ama,PAPANIN SAĞINDA,MERKEL,SOLUNDA DA SELİN SAYEK OLMASI İÇİN BATI ÇALIŞIYOR.NE EDERSE ETSİN SELİN SAYEKE MANİ OLAMIYACAK.ÇÜNKÜ MERKELLE PAPANIN SAĞINDA SOLUNDA OLACAK İKİ BAYANDAN BİRİ DE SELİN SAYEKTİR..noktaaaa.
 • Göktürkler 1

  11 July 2017
  5 0
  Erdogan Türklerin GERCEK TARIHIMIZI bizlere GERI Verdi Eeeeee Dile kolay 16 Imperatorluk kurmus OLAN Türkler geliyor Allah verede 17 ye azkaldi ...Insallah masallah 17, gelir COKKK cabuk. Hainlere Cevap burdan AYAGAGINIZI Denk tutun isin uckurunu kavirmayin yemin ederim .. sonunuz iyi bitmez Bizler HERZAMAN COKKK cömertik zalimlik etmedik eden cikmis ise O bizden degil sizdendi Bizim ismimizi tasidiysa bizdendir anlamina gelmesin Allah yolumuzu hayir ETSIN Insallah
 • Asena

  10 July 2017
  7 0
  Bu vatan, birliği, beraberliği sağlamak için, kefenini giyip tankların önüne yatanların
 • Göktürkler 1

  10 July 2017
  7 0
  BÜYÜK lider ERDOGANIN Dediyi gibi BIZIM BASKA vatanimiz yok biz BURDAYIZ VE Bu vatanimizi üstün BÜYÜK yapicaz bizler mazlumlar VE Esaretlikte Yasamayiz YA istiklal yada ölüm
 • Göktürkler 1

  10 July 2017
  7 0
  YASASIN BÜYÜK Türkler VE TÜRKIYEM GERCEK TÜRKLERDEKI Olan gen BASKA Irklara verilmedi ZAMANINDA RAHMETLI DEDEM BIR OLAY anlatmisti ve derdi oglum. Cepheye gidecegin ZAMAN YANINDA HERZAMAN TÜRK askeri olsun GERCEK TÜRKLERIN geninde vardir üstünlük ONLAR baskadadir YASASIN BÜYÜK Türkler VE TÜRKIYEM
 • Göktürkler 1

  10 July 2017
  6 0
  Allah senden Razi olsun Pasam Sen VE SENIN gibileri dir GERCEK TÜRKLER Bilge kaganin dediyi gibi Allahim Türkü VE gercek TÜRKLERI üstün kil Sahte cikar güden VE tembel türkü helak et BIZ böylelikle temizlenices VE bu hainlere cevabimiz kilictan keskin olucak YASASIN BÜYÜK Türkler VE TÜRKIYEM
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER