POLEMİK

Kurtuluş Tayiz : Sabah tehdit edildi, akşam çekildi

Tarih
10 June 2019
İzlenme
2270 Kişi

Tarih 8 Haziran, saat sabahın 08:37’si. Uğur Dündar, iki adayın tartışacağı yayının moderatörlüğüyle ilgili şu twiti atıyor: “Dünden beri öyle şeyler yazılıyor ki. Komplolar, tuzaklar, tezgahlar, kumpaslardan söz ediliyor. Moderatörlüğü kabul etmemem öneriliyor, hatta tehdit eden bile çıkıyor! Bunları yazıp çizenler sanırım benim Türkiye’nin en kıdemli TV’cisi olduğumu, 50 yıldır bu işi yaptığımı unutuyor!”

Özetle şunu söylüyor Dündar: 50 yıldır bu işi yapıyorum, Türkiye’nin bir numaralı televizyoncusuyum, öyle tehditlere pabuç bırakacak bir adam değilim. Çıkıp bu yayını aslanlar gibi yöneteceğim!

Akşam oluyor. Tarih yine 8 Haziran. Saatler ise 23:44’ü gösteriyor. Uğur Dündar’dan bir twit daha geliyor: “Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek birtakım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum.”

Dündar, burada da kısaca şöyle diyor: 50 yıllık televizyoncuyum, bu kadar tehdit almadım, bu kadar baskı görmedim. Yayına mayına çıkıp başımı belaya sokamaya niyetim yok. Kusura bakmayın ben yokum!

Uğur Dündar’a baskı uygulayan, tehdit eden çevrelerin CHP ve Ekrem İmamoğlu taraftarları olduğundan kuşku yok. Nedeni ise çok basit: Uğur Dündar, kendi cenahlarından ve marka bir isim. Yayını Dündar yönetecek olsaydı, çamura yatma şansları da olmayacak, “yandaşlar” diye koro yapıp İmamoğlu’nu “mağdur” ilan edemeyeceklerdi. Binali Bey, deplasmanda oynayacak ve fazlasıyla “adil” bir maç olacaktı!

Korkuyla, panikle, baskı ve tehditlerle, Uğur Dündar’ı sindirerek, ona geri adım attırdılar. Dertleri maça çıkmadan oyunu kazanmaktı! Daha önceki program deneyimleri de kendilerine bunu gösteriyordu.

Bu örnek, CHP adayının etrafından birleşen blokun nasıl bir baskı ve tehdit mekanizması oluşturduğunu da açıkça gösteriyor. Hatırlanacak olursa Muharrem İnce bile bu linççi güruhu “şizofren kitle” olarak tanımlamıştı.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • hursit dilaver

  11 June 2019
  0 0
  YAHU MELİH GÖKÇEK LE KEMAL BEY ARASINDAKİ PROGRAMDA MELİH BEYE NE YAPTILARSA ŞİMDİ DE AYNISI OLACAK. sonra'bel altı vurdular, centilmenliğe, önceki konuşmalarımıza uyulmadı. bu CHPye yakışmaz'falan demeyin. BU İSTANBUL GİTTİ DEMEKTİR. 6 AY SONRA DA SEÇİM DEMEKTİR. Kİ BUGÜN GRUP TOPLANTISINI DİNLEDİNİZ Mİ KEMAL BEYİN. ismalin yerine tarafsız birini bulun. bu özgüven değil. bularda her numara var. binali beyi çıldırtırlar.
 • hursit dilaver

  11 June 2019
  0 0
  binali bey bu kadar güvenli olmasın. bunlar öyle soru sorarlar ki, binali beyi masadan kaçırtırlar. sonradan bağırması da fayda vermez. KARŞINIZDA CHP VAR. HER DÜMENİ YAPAR, PROGRAM DIŞINA ÇIKIP, ÖYLE SORU SORARLAR Kİ, CEVAP VEREMEZSİNİZ. binali bey bunlara nasıl güveniyor.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER