GÜNCEL

Fuat Uğur : Mesajınız var! Gönderen MİT, FETÖ fik fik…

Tarih
31 March 2018
İzlenme
1990 Kişi

MİT uluslararası operasyon yetkisi aldıktan sonra, biraz yavaş seyir izlese de istikrarlı biçimde yüz ağartıcı, başarılı işlere imza atmaya başladı. Ancak, daha önce Pakistan’dan, Sudan’dan Malezya’dan FETÖ’cüleri derdest eden MİT’in, önceki gün Kosova’da gerçekleştirdiği operasyonla 6 azılı FETÖ’cüyü paketleyip getirmesi gelecek açısından çok umut verici oldu.

Bu müthiş operasyonun Kosova televizyonunda yayınlanan videosu “İşte benim MİT’im, işte Devletim” dedirtecek türden. FETÖ’cülerin nasıl şaşkınlıkla debelendikleri, kafası kesilmiş tavuklar gibi sağa sola kaçıştıkları görülmekte.

FETÖ’nün azılı elemanları olarak bilinen Cihan Özkan, Kahraman Demirez, Hasan Hüseyin Günakan, Mustafa Erdem, Osman Karakaya ve Yusuf Karabina, Kosova istihbaratıyla gerçekleştirilen etkin iş birliğiyle önce paketlendi, ardından özel bir uçakla Türkiye'ye getirildi.

Yakalanan FETÖ’cülerin sabıkası kabarık. Cihan Özkan Türkiye’deki örgüt elemanlarının Avrupa ülkeleriyle ABD’ye kaçırılmasını organize ediyordu. Kahraman Demirez Balkan ülkelerindeki örgüte katılımı artırmakla görevli. Osman Karakaya ise Adli Tıp Kurumu’ndan FETÖ/PDY lehine raporlar çıkartmakla ünlü, bu yüzden de Fetullah Gülen tarafından plâketle ödüllendirilmiş bir eleman.

Operasyon, yurt dışındaki FETÖ’cülere mühim bir mesaj. Kalın kafalılar. Anlamıyorlar. Oysa bu iyi günleri. Devamı gelecek. Sayılı günleri var. Kendileri teslim olup itirafçılığı kabul ederlerse ne âlâ. Aksi hâlde onları bekleyen, en az 20 yıl hapis cezası...

Bizden uyarması.

Bu bir iyilik onlara esasında. Ama 2016 başından beri “Darbe marbe gibi işlerle uğraşmayın, CIA’in piyonu olup bu ülkeyi ele geçireceğinizi sanmayın ve bu devleti hafife almayın” dememize rağmen akıllanmıyorlar. Gelin devletle iş birliği yapıp teslim olun dedik. Fetullah sümüklüsünü boşverin, o CIA’in ve küresel odakların köpeği, kendinizi kurtarın dedik ama dinletemedik.

Yapacak bir şey yok. Kendilerini dev aynasında görüyorlar. Arkalarında Amerika, Almanya var ya, çalımlarından geçilmiyor.

Ama bir süre sonra olacakları onlara söyleyeyim de mercimek beyinlerinde iki üç adet lob kaldıysa belki işe yarar düşünmelerine.

Bakın Almanya, Türkiye ile yakınlaşmasının sonucu olarak PKK ofislerine yoğun ve seri biçimde baskınlar düzenlemeye başladı. PKK’lılar artık tüm üst düzey işlerini İsviçre’ye taşıyor.

Bir düşünün, PKK’ya bunu yaptıran koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin sizin gibi beyinsiz çakallara neler yaptırabileceğini akıl edemiyor musunuz?

Bu arada Kosova Başbakanı Ramuş Haradinay kendisine operasyonla ilgili bilgi verilmediği gerekçesiyle İçişleri Bakanı Flamur Sefaj ile İstihbarat Ajansı Müdürü Driton Gashi’yi görevden almış.

Başbakan ne yapsın, tabii görevden alacak. Başbakan’ın haberi olması gerekirdi. Ama belki de çok önemli bir nedenleri vardı haber vermemek için. Bilemiyoruz.

Ve FETÖ elemanlarına son bir söz:

MİT ensenizde ve içinizde.

Çok yakında kapınızı çalacak ya da yolda sakin sakin giden aracınızı durduracak birileri mutlaka olacak. Er ya da geç.

İyisi mi gelin dediğimizi yapın paşa paşa...

Türkiye
31 Mart 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Yorumcu

  01 April 2018
  7 1
  Avrupa’da her yerde benzeri operasyonlara girişildiğinde fetönün rahatı kaçacak. Sümüklü kripto abd de bile rahat değil. Umarım ölmeden elleri kolları bağlı olarak Türkiye süklüm püklüm getirilir.
 • hursit dilaver

  01 April 2018
  7 0
  eskiden MİT ülke içinde ya nurcu kovalardı ya da gomoniz..ancak 2002den beri tayyip beye giydirilecek gömlek dar geldi ve patladıktan sonra MİT dis operasyonlara başlama izni alınca başta CHP ve FETÖ çok kızdı. o zamanki medyaya bakın .neyse MİT şimdi MİT oldu. ÇOK GÜZEL OLDU TABİ..HA ŞU DA VAR. YUNAN MAHKEMESİ DHKPCli haydutu, turkiyeye vemeyi reddetmiş. BİZ ŞİMDİ BUNLARA JEST OLSUN, UTANSINLAR, BÜYÜKÜLÜĞÜMÜZÜ İYİNİYETİMİZİ GÖRSÜNLER DİYE ŞU 2 KAÇAK YUNAN ASKERİNİ VERMEYELİM. YARANAMAYIZ.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER