DÜNYA

Erem Şentürk : ABD’de askeri darbe hazırlıkları

Tarih
12 November 2016
İzlenme
5452 Kişi
Trump kimsenin sevmediği sakil bir emlak kralı. ABD’de Mavi Omurga ölesiye nefret ediyor Trump’tan. Yazarlar, oyuncular, sanat baronları, yemek gurmeleri, pop müzik ikonları ve medyanın tamamına yakını derken (kendi medyası hariç) Trump’tan nefret etmeyen yok. Bunun yanına AB içinden gelen “Eyvah” seslerini de eklemek lazım. Aslında bu nefret halktan gelmiyor; nefret iş icabı profesyonel bir aksiyon. Devrimci, hümanist, solcu, elit, aydın, sanatçı gibi malların satıldığı bir endüstri Trump’tan nefret ediyor.

Trump’ın kazandığının ilan edilmesinin ardından protestolar başladı; hatta Kaliforniya eyaletinden “Biz ayrılıp bağımsız devlet olmak istiyoruz” sesi bile çıktı. Sırada Virginia ve Texas’ın olduğu söyleniyor. Böyle bir şey mümkündür, değildir; umurumda değil. Allah daha beter etsin, paramparça olsunlar inşallah; ama bizi ilgilendiren kısmı burası değil. Bizi ilgilendiren kısmı bunların hepsi askeri darbe olgunlaştırma süreçleri. Elitlerin şeytanlaştırması, medyadan pompalanan nefrete kapılıp sokaklara çıkan insanlar, cam çerçevelerin kırılması derken ve sonunda kan dökülmeye başlaması. Bunlar klasik darbe hazırlık süreçleridir. “ABD’de askeri darbe olur mu” sorusuna David Hearst şu cevabı veriyor: “ABD’de askeri darbe süreç halinde devam etmektedir. Zaten hep darbe halinde yaşandığı için açıktan bir Pentagon müdahalesine gerek yoktur.” Pentagon doğrudan müdahale edip Trump’ı düşürmez ama kendi istedikleri “mecburiyetler çerçevesine” itebilirler.

Elitlerin nefret etmesi ve sokaklarda protesto yapmak tek başına yeterizdir. Elitleri haklı çıkaracak bir trajedi yaşanması gerekir. GWOT (Global War on Terrorism) süreciyle yeterince şekillenmemiş “Düşman Müslüman” temeli Mavi Omurga’nın ihtiyacı olan trajedi için verimli bir zemin. Tam bu noktada Trump döneminde hiç olmadığı kadar katil, hiç olmadığı kadar savaşçı bir ABD göreceğiz. Bunların hepsi de konuyla hiç ilgisi olmayan Alman asıllı şımarık bir emlak kıralı üzerinden yürütülecek…

Diriliş Postası
12 Kasım 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına al��nacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER