GÜNCEL

Bekir Hazar : Bernard’ın para makineleri

Tarih
03 August 2022
İzlenme
1140 Kişi
BİR kullanışlı işbirlikçi ile istediğiniz yeri paramparça edebilirsiniz. Rahmetli Turgut Özal "İngiliz'i, Amerikalı'sı, Fransız'ı, ülkesini satmaz, bizim gibi sıcak kuşak ülkelerinde hainler boldur ve ulaşmak kolaydır" diyordu. Düşünün Finlandiyalı veya Danimarkalı ülkesini neden satsın. Çünkü asla sıcak kuşakta değiller. Tam tarsine Batı'nın tamamı, sıcak bölgelerin kurucusu sömürge kuşağında oturuyor. 1 ve 2. Dünya savaşlarından sonra böyle bir sistem kuruldu. Ve sıcak kuşak üzerindeki ülkeleri hep içeriden yıktılar. Enerji hatlarının neredeyse tamamı Osmanlı İmparatorluğu'nundu.
Rahmetli Özal "Bağdat'taki bir Osmanlı Paşası İngiltere'den maaş alıyordu. Üstlerinden gelen talimatla Bağdat'ta önde gelen aşiret ailelerinin kızlarını zorla içki partilerine getirip tecavüz etti.
Ardından İngilizler 'Bakın sizin bağlı olduğunuz Halife'nin paşası kızlarınızı zorla alı koyup, içki partilerinde tecavüz ediyor' diyerek İstanbul'a karşı Arap isyanını başlattılar. Bir kullanışlı ve maaşlı elemanla koskoca imparatorluğun parçalanış fitilini yaktılar" diyordu.
Ukrayna'da insanları sokaklara dökerek turuncu devrim yaptılar. Ardından Yahudi kökenli ve Batı yanlısı Zelensky'i iktidara getirdiler. 
Ukrayna'nın NATO'ya katılması intihar demekti. Ruslar "Kırmızı çizgimiz, vururuz" diyordu. Bir kullanışlı eleman, bunları bile bile intiharı seçti, NATO'ya başvurdu, ülkesini darmadağın etti.
Dünyayı da büyük krize soktu. Bu muazzam operasyon sonucunda ülkeler ekonomik olarak sarsılırken, NATO'ya isyan başlatan Avrupa ABD'nin kucağına oturtuldu. Hepsi "Aman NATO canım NATO" demeye, ABD'den trilyonlarca dolarlık silah almaya başladı. Satışı Amerikan silah devi ve küresel sermaye şirketleri yapıyor, kasalarını dolduruyor, Yahudi Zelensky'e teşekkürlerini sunuyordu. Miladı dolunca Zelensky de çöpe atılacaktı. Tıpkı dün EL Kaide lideri Zevahiri'yi Afganistan'da öldürdüklerini açıkladıkları gibi. 
ABD "Zevahiri'yi hallettik" diyordu. Öldürüldü mü yoksa uçakla alınıp ameliyatla yüzü değiştirilerek, başka bir isimle Miami'de ki CIA villasına mı yerleşti bilemiyoruz.
Çünkü ABD ve İngiltere EL Kaide'yi birlikte kurdu. Hatta BBC "EL Kaide kurucusu MI6 ajanımızla söyleşi" diyerek bir röportaj yayınladı.
Yani "Kurucu olduklarını" hiç utanmadan deşifre ettiler. ABD, Afganistan'da Taliban'la anlaştı, Zevahiri'yi rafa kaldırdı. Şimdi, Taliban'ı nasıl dibindeki Çin'e bela ederim konusunda çalışıyor. ABD Meclis Başkanı Pelosi'yi durduk yerde Tayvan'a gitti dün. Bunun kriz çıkaracağını bilmeyen yok. Tayvan, Mao komünizmi kurunca Çin'den adalara kaçan karşıtların kurduğu bir devletti. Şimdi ABD provokasyon yapıyor. Çin, "Tayvan benim topraklarım" diyerek dün sınıra füzeler kurdu, savaş uçaklarını etrafında gezdiriyor. Pekin'den "Pelosi Tayvan'a gelirse askeri sonuçları ağır olur. Tayvan bedel öder" diyor. Tayvan'a adam gönderip kriz çıkaran ABD... Çin "Washington bedel öder" demiyor. Tayvan'ı vuracaklarını açıklıyor. Ee zaten ABD'nin de istediği bu. Yeni bir savaş yeni bir kriz ve bol kazanç demek. Yiyin birbirinizi.
O yüzden şu anda Hindistan hem Afganistan hem de Çin arasında da durduk yerde sınırında çatışmalar yaşıyor. Pakistan-Hindistan zaten sık sık çatışıyor. Bir de buna Tayvan eklenirse, bölge barut fıçısına dönecek. Bir kıvılcım bölgeyi savaş alanına çevirecek. Oyun öylesine büyük ki, tahmin bile edemezsiniz. Mesela Çin'i bugün zenginleştirip güya Washington'un başına bela eden ABD ve İngiliz sermayesi küreselcilerdir. O küreselciler aynı zamanda da İsrail'in kurucusudur.
O İsrail güya İran ile kanlı bıçaklıdır. O İran, küreselcilerin kurduğu ve emri altına aldığı Çin'in en büyük petrol ve doğalgaz tedarikçisi ve ayakta tutandır. Gel de çık işin içinden. Kimin eli kimin cebinde, kim kime düşman gibi görünüp aslında kullanışlı eleman olarak hizmet ediyor belli. Her şey biraz dikkatle bakılırsa ortada. Dedik ya dünya ekonomileri sarsılırken birilerine kriz lazım diye.
Paraya doymuyorlar zira. Dünyada otomobil üretimi neredeyse durmuş, küresel sermayenin bastığı dolar almış başını gitmiş.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER