SİYASET

Süleyman Özışık : İmamoğlu’na yapılacak en büyük iyilik!

Tarih
28 April 2020
İzlenme
4216 Kişi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin her köşesine asılan pankartlara dikkat ediyor musunuz?

İmamoğlu'nun ağzından bazı cümleler paylaşılıyor her bir pankartta. 

"Birlikte başaracağız!"

"İstanbul senin"

"Hep birlikte kazanacağız"

Kullanılan dile dikkat ederseniz, "Başaracağız", "Kazanacağız", "Yapacağız" gibi gelecek yılları anlatan bir dil görürsünüz. Bu da Ekrem İmamoğlu'nun hâlâ adaylık kampanyasından kurtulamadığını gösteriyor.

Tabii bu durum aynı zamanda İmamoğlu'nun seçim döneminde İstanbul'un sorunlarıyla ilgili hiçbir çalışması olmadığını da ortaya koyuyor ki zaten şu an o sorunların altında ezilip kalmış durumda...

10 tane otobüsün sefer sayılarını ve sürelerini dahi ayarlayamayan birinden bahsediyoruz. 

İlk başlarda kendisine sınırsız destek veren yandaşları isyan noktasına geldi. Yeminli CHP'li Can Ataklı bile "Basiretsiz, beceriksiz, çapsız" diyerek saydırmaya başladıysa varın gerisini siz hesap edin.

İmamoğlu gelen bu eleştirileri görüyor ve süreçten çok kurnazca bir yöntemle kurtulmanın hesaplarını yapıyor. 

CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun 'araç saltanatı' gün yüzüne ...Dikkat ederseniz icraat yapmayı bir kenara bırakıp, baştan sona palavra içerikli bilgilerle kamuoyunu meşgul ederek reklamını yapmanın yollarını arıyor.

"500 bin ton asfalt döktüm" diyor, kamuoyunun kendisini yeterince konuşmasının ardından "Sehven yazıldı" diyerek kenara çekiliyor.

Yardım kolilerinde vurgun yapıldığının ortaya çıkacağını biliyor ama buna rağmen kendinden bahsedilmesi için o kolileri ortaya koyuyor. "Burada vurgun var" diye foya ortaya çıkarıldıktan günler sonra "O koliler prototipti" diyerek yine kenara çekiliyor.

Bir hastalık hâli var!

"İnsanlar icraatlarıyla gündemden düşmeyen Erdoğan'ı konuşacağına, beni palavralarımla konuşsun, razıyım" gibi ilginç bir hastalık. Bir başka deyişle "Reklamın iyisi kötüsü olmaz" hastalığı...

Hepimiz biliyoruz ki İstanbul'un yükü İmamoğlu'na çok ağır geldi ve bu yükün altından kalkamıyor. Aslında kendisi de bunu çok iyi biliyor ve buna göre strateji geliştiriyor.

Dağıttığı son dergi, bu stratejinin bir ürünü...

İlköğretim çağındaki çocuklara gönderdiği dergide Aleviliği başlı başına bir din olarak tanıtması, Allah ismini bir Yahudi'nin ayaklarının altına koyması, çocukları daha bu yaşta gösteriye, ayaklanmaya alıştıracak bilgiler vermesi tesadüf değil.

Dikkat ederseniz yardım toplama kampanyası da dâhil olmak üzere bazı suçları bilerek ve isteyerek işliyor.

Toplumun sinir uçlarına bilerek dokunuyor. 

Bir yerleri kaşıyor ve o kaşımanın getireceği reflekse güveniyor. Nedir o refleks diye soracak olursanız...

Güneydoğu'da HDP'li başkanların başına gelen şeyin kendi başına gelmesini istiyor âdeta. Hakkında suç duyurusunda bulunulmasını, suç duyurusu sonrası görevden alınmasını ve mağdur duruma düşürülmesini istiyor.

Sonrasını biliyorsunuz...

Yine ve yeniden bir mağdur edebiyatı ile gündeme oturmayı ve o mağduriyet üzerinden daha yüksek makamlara ulaşmayı hayal ediyor. 

Şunu kabul edelim.

Ekrem İmamoğlu'nun bugüne kadar sergilediği icraatların pek çoğunda usulsüzlük ve kanunsuzluk var. Bu bir suç ve bu suçun kanunlarda bir karşılığı mutlaka var.

Eğer bu kanunsuzluklar ve usulsüzlükler üzerinden Ekrem İmamoğlu hakkında bir dava süreci başlarsa, bu süreç ceza almasına ve belediye başkanlığının düşmesine kadar gidecek. 

Ancak devlet aklının bunu görüp ona göre hareket etmesi gerekiyor.

Eğer geçmişte yapılan hatalar tekrarlanırsa...

Yani devletin üst kademesi Ekrem İmamoğlu'nu bire bir muhatap alırsa bu işin sonu hiç beklenmedik noktalara gidebilir. 

Onun için bu süreçte başta Cumhurbaşkanı ve bakanlar dâhil olmak üzere herkesin muhatap olmaması gereken bir süreç yürütülmesi gerekiyor. Mesele yargıya taşınmadan, yapılmaya çalışılan kanunsuzlukların ve usulsüzlüklerin önüne pekâlâ geçilebilir.

Tıpkı şartlı yardım kampanyasında olduğu gibi...

Eğer böyle yapılırsa ne âlâ…

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Belki iyi niyetli

  01 May 2020
  0 1
  Ekrem imamoglu belki iyi niyetli ama birakmiyorlar birakmazlar da. Basta fetö enikleri, sayilari %10 varan kripto Ermeniler, Fars-Zerdüşt uşaklari, Sion, Hacli uşaklari ve bilimum Bizans kalintilari hepsi Ekrem'in sirtina binmiş, kendilerine hayat buluyorlar. Ekremin Pontus varisi olmasi Turkislam harici herkesi Turkislam dusmanliginda birlestiriyor.
 • ayhan yılmaz

  29 April 2020
  1 0
  hiç korkmadan görevden alınmalıdır. yeniden bir chp li seçerse istanbul o zaman akıllı yönetirse ne ala yönetmezse o da görevden alınır. nasıl tobbaş alındı,nsıl gökçek alındı, imamoğlu da alınır. istanbul ciddiyet isteyen bir şehirdir. Tayyip Erdoğan istanbul belediye başkanlığından cumhurbaşkanlığına yükseldi. akıllı insan bunu örnek alır ve cumhurbaşkanlığını hedefler. sıradan insansa istanbul belediye başkanı olur istanbul halkıyla dalga geçer.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER