SİYASET

Süleyman Özışık : Düşük profil mi yüksek promil mi?

Tarih
11 May 2016
İzlenme
2781 Kişi
Ahmet Davutoğlu'nun istifası AK Partililerden çok Kemal Kılıçdaroğlu'nu üzmüş! Kadere bakın ki dün hakaretler ettiği, "Adam değilsin, istifa et" dediği adama neredeyse biat edecek. "Davutoğlu’nu savunuyorsak halkın iradesine duyduğumuz saygıdan savunuyoruz." diyor. Yersen! Erdoğan'ı yüzde 52 ile Cumhurbaşkanlığı koltuğuna layık gören halkın iradesine saygı duymuyor. Ama yüzde 49.5'in iradesine canhıraş şekilde sahip çıkıyor. Allah bilir yine yanlış toplama yapıp yüzde 49.5'i yüzde 52'den fazla diye hesapladı. Neticede Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 52'nin yüzde 38'den küçük olduğunu düşünen, "Ekmeleddin kazandı, Tayyip kaybetti" diye sevinerek evinin camından boş sokakları selamlayan, ancak 5 gün sonra yenildiğine ikna olabilen bir hesap uzmanından bahsediyoruz! Bu kez de yüzde 49.5'lik oyun tamamının Ahmet Davutoğlu için verildiğini sanıyor. Oysa AK Parti'yi destekleyenler Davutoğluna'na değil, bizzat Erdoğan'a oy verdi. Şöyle düşünün... Sandığa giden sol seçmenin yüzde 25'lik kesimi Kemal Kılıçdaroğlu için mi yoksa Atatürk'ün emaneti olduğu için mi CHP'ye oy veriyor? Atatürk için elbette... AK Parti'deki durum da böyle işte. Seçmen, Erdoğan'ın emaneti olduğu için bu partiye oy verdi. Bundan sonra da AK Parti Genel Başkanlığı koltuğuna kim oturursa otursun, ister yüksek, ister "düşük profilli" olsun bu oyu alacak! Bu kadar net! İşin komik tarafı, CHP liderinin gelecek başbakan için "Düşük profilli bir başbakan arıyorlar ama bizden, düşük profilli bir başbakan çıkmaz" demesi... Aradaki virgülü kaldırırsak cümle daha doğru olacak. Mealen, "Alemde bizden daha düşük profillisini göremezsiniz" demek istiyor. Yani CHP'nin en yüksek profillisi girdiği her seçimden hüsranla çıkan Kılıçdaroğlu ise tartışma zaten kendiliğinden sona ermiş oluyor! Ama biz yine de bu meseleyi biraz konuşalım istiyorum. Eğer "yüksek profil"den kasıt ülkeye, millete, milli ve manevi değerlere sadakat ise CHP'li vekiller içinde bu profilde kimse yok. Zaten bunu Facebook ve twitter profillerinde kendileri de belli ediyor. Farzı misal... "Güneydoğu'da PKK'ya operasyon yapan güvenlik güçleri yargılansın" diyenler CHP'li... "Türkiye Kürtleri İsrail'in Filistinlileri katlettiği gibi katlediyor" diyenler CHP'li... "Beraber iyi salladık" diyenlerle, "Barajı aşsın diye ailecek HDP'ye oy verdik" diyenler CHP'li... PKK'lı taziyelerinde bulunup ölen her PKK'lı terörist için gözyaşı dökenler, PKK'nın TV kanalında "Katil devlet" diyenler, Savcı Mehmet Kiraz'ı makamı

Ahmet Davutoğlu'nun istifası AK Partililerden çok Kemal Kılıçdaroğlu'nu üzmüş!

Kadere bakın ki dün hakaretler ettiği, "Adam değilsin, istifa et" dediği adama neredeyse biat edecek.

"Davutoğlu’nu savunuyorsak halkın iradesine duyduğumuz saygıdan savunuyoruz." diyor.

Yersen!

Erdoğan'ı yüzde 52 ile Cumhurbaşkanlığı koltuğuna layık gören halkın iradesine saygı duymuyor. Ama yüzde 49.5'in iradesine canhıraş şekilde sahip çıkıyor.

Allah bilir yine yanlış toplama yapıp yüzde 49.5'i yüzde 52'den fazla diye hesapladı.

Neticede Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 52'nin yüzde 38'den küçük olduğunu düşünen, "Ekmeleddin kazandı, Tayyip kaybetti" diye sevinerek evinin camından boş sokakları selamlayan, ancak 5 gün sonra yenildiğine ikna olabilen bir hesap uzmanından bahsediyoruz!

Bu kez de yüzde 49.5'lik oyun tamamının Ahmet Davutoğlu için verildiğini sanıyor. Oysa AK Parti'yi destekleyenler Davutoğluna'na değil, bizzat Erdoğan'a oy verdi.

Şöyle düşünün...

Sandığa giden sol seçmenin yüzde 25'lik kesimi Kemal Kılıçdaroğlu için mi yoksa Atatürk'ün emaneti olduğu için mi CHP'ye oy veriyor?

Atatürk için elbette...

AK Parti'deki durum da böyle işte.

Seçmen, Erdoğan'ın emaneti olduğu için bu partiye oy verdi. Bundan sonra da AK Parti Genel Başkanlığı koltuğuna kim oturursa otursun, ister yüksek, ister "düşük profilli" olsun bu oyu alacak!

Bu kadar net!

İşin komik tarafı, CHP liderinin gelecek başbakan için "Düşük profilli bir başbakan arıyorlar ama bizden, düşük profilli bir başbakan çıkmaz" demesi...

Aradaki virgülü kaldırırsak cümle daha doğru olacak. Mealen, "Alemde bizden daha düşük profillisini göremezsiniz" demek istiyor.

Yani CHP'nin en yüksek profillisi girdiği her seçimden hüsranla çıkan Kılıçdaroğlu ise tartışma zaten kendiliğinden sona ermiş oluyor!

Ama biz yine de bu meseleyi biraz konuşalım istiyorum.

Eğer "yüksek profil"den kasıt ülkeye, millete, milli ve manevi değerlere sadakat ise CHP'li vekiller içinde bu profilde kimse yok. Zaten bunu  Facebook ve twitter profillerinde kendileri de belli ediyor.

Farzı misal...

"Güneydoğu'da PKK'ya operasyon yapan güvenlik güçleri yargılansın" diyenler CHP'li...

"Türkiye Kürtleri İsrail'in Filistinlileri katlettiği gibi katlediyor" diyenler CHP'li...

"Beraber iyi salladık" diyenlerle, "Barajı aşsın diye ailecek HDP'ye oy verdik" diyenler CHP'li...

PKK'lı taziyelerinde bulunup ölen her PKK'lı terörist için gözyaşı dökenler, PKK'nın TV kanalında "Katil devlet" diyenler, Savcı Mehmet Kiraz'ı makamında katleden DHKP-C'li teröristleri övenler, "Türkiye İran'la savaşa girerse İran'dan yana olurum" diyenler, Türkiye ile savaşa girsin diye Rus lideri Putin'in ayak suyunu içenler...

Hepsi CHP'li...

Bunlara yüksek profilli denilebiliyorsa, doğrudur! Vatana ihanet konusunda tamamı yüksek profile sahip!

Gerisi mi?

Onlar da rakı masasından kalkmadıkları için yüksek promilli!

internethaber
11 Mayıs 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER