SİYASET

Süleyman Özışık : Allah sizi Selahattin Demirtaş ile haşretsin!

Tarih
06 January 2020
İzlenme
3097 Kişi

Ne zaman bir şehit haberi gelse CHP lideri kameralar karşısına geçip Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını talep ediyor.

Dün yine aynı şeyi yaptı...

Şehit ateşinin yaktığı kentlerdeki feryat evlerinden yükselen ağıtlar daha dinmeden yine ekran karşısına geçti, bir kez daha Selahattin Demirtaş'a özgürlük istedi.

Üç gündür Antalya'dayım.

15 Temmuz'da şehit edilen 251 vatan evladının aileleriyle birlikteyim. Yaklaşık 850 şehit yakınından bahsediyorum.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin şehit ailelerinin yüreğinde nasıl bir depreme, nasıl bir zelzeleye neden olduğunu kelimelerle tarif edemem. 

Size ortamı birazcık anlatayım.

Buradaki her bir aile, ateş ırmaklarının içinde cayır cayır yanıyor. Her birinin insanı canevinden vuran bir hikâyesi var. Her biri çocuğunun ya da eşinin nasıl şehit olduğunu anlatırken gözyaşlarına ve dahi hıçkırıklara boğuluyor.

İşte tam bu sırada Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın" sözleri kulaklara çalınıyor. 

Siz olsanız ne yaparsınız?

Ben şehit yakınlarının ne yaptığını söyleyeyim. Birbirine karışan binlerce beddualar ve küfürlerle anıyorlar CHP liderini. Yazının sonunda şehit yakınlarının CHP lideri için dile getirdiği sözlere değineceğim.

Ama öncelikle şunu söyleyeyim. 

Ben, CHP liderinin bu talebini yadırgamıyorum.

Adam, iktidara gelebilmek için PKK'nın siyasi ayağı olan HDP'ye gebe kalmış durumda. HDP ne istiyorsa, hatta PKK neyi söylemesini istiyorsa onu söylüyor.

Bu nedenle YPG'yi terör örgütü olarak tanımaması beni şaşırtmıyor. Kurulmak istenen terör devletini ortadan kaldırmak için yapılmak istenen sınır ötesi operasyonlara karşı çıkması beni şaşırtmıyor.

"Erdoğan ülkeyi bölüyor" derken, "Biz bu ülkeye HDP ile birlikte barış ve demokrasi getireceğiz" demesi beni şaşırtmıyor.

Daha fazlasını da söyleyecek...

Belki günün birinde çıkacak, "Abdullah Öcalan'ı serbest bırakın" diyecek. "İçeride yüz binlerce KHK mağduru var" diyerek FETÖ'cü teröristleri masummuş gibi, mağdurmuş gibi anlatan birinin bunu söylemesini de bekliyorum.

İktidara gelebilmek için yapması gereken her şeyi yapmaya hazır. Bu uğurda ihtiyaç duyarsa, gözünü kırpmadan Kandil'e gidip PKK elebaşlarını ikna etmeye çalışacak kadar gözü dönmüş durumda...

Yahu aslında bizim Kemal Kılıçdaroğlu'na kızmaya hakkımız da yok.

Netice itibari ile düne kadar AK Parti'nin içindeyken Selahattin Demirtaş için farklı konuşan "dönekler" bile bugün "Selahattin Demirtaş tutuksuz yargılansın" demiyor mu? 

Onların bu dönekliği yaptığı yerde, terörist sevici, katil sevici Kılıçdaroğlu'nun sözlerini nasıl yadırgayabiliriz ki?

Bahsini ettikleri Selahattin Demirtaş'ın kim olduğunu unutturmamak adına nasıl biri olduğunu buradan tekrar hatırlatayım.

Bu ülkede hendek siyaseti yaparak 750 kişinin öldürülmesine neden olan biridir Selahattin Demirtaş...

"Biz daha Başkan APO'nun heykelini dikeceğiz, heykelini. Bu halk için 14 yıldır İmralı'da beton bir çukurda direnen Kürt halkının önderini biz Kürdistan'a asmayacağız da nereye asacağız?" diyen kişidir Selahattin Demirtaş...

"YPG Fırat'ın ötesine geçemezmiş. Bak YPG Fırat’ın ötesine geçecek ve siz de suyun bu tarafından mal mal bakacaksınız” diyen adamdır Selahattin Demirtaş...

"Ben çok açık söyleyeyim; halkımızın acısına sahip çıkmayan, PKK cenazelerine katılmayan milletvekiliyle ilgili kusura bakmasınlar ben soruşturma açtırırım, parti disiplini gereği" diyen adamdır Selahattin Demirtaş...

Ve...

Yasin Börü ile kurban eti dağıtan diğer arkadaşlarını parça parça, lime lime ettirerek katlettiren azmettiricinin, katilin tekidir Selahattin Demirtaş...

Geçenlerde bir televizyonda söylediğimi buradan tekrar edeyim: 

Sırf siyasetçi diye, işlediği bu suçlardan ötürü Selahattin Demirtaş'ın serbest kalmasını isteyen kim varsa benim gözümde Selahattin Demirtaş kadar azmettiricidir ve katildir!..

Ve bana göre Selahattin Demirtaş, Yasin Börü'yü katlettirme suçundan ömür boyu müebbet hapis yatmalıdır. 

Diğer suçları saymıyorum bile...

Yazının başında şehit yakınlarının Selahattin Demirtaş'ın serbest kalmasını isteyen Kılıçdaroğlu ve diğer dönekler için ne düşündüğünü ileteceğimi söylemiştim.

Yazıyı o sözlerle bitireyim.

"Allah bizim ciğer acımızı size yaşatsın. Allah size evlat acısı, eş acısı yaşatsın ve iki cihanda yüzünüzü güldürmesin" dediler feryat edercesine...

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Ich bin

  17 January 2020
  1 0
  Haci ya cevap...sende Nalet ve hainsin nankör ve pislik
 • Hacı

  06 January 2020
  0 5
  Yazar bozuntusu sen toreristlerin başında gidenisin
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER