POLEMİK

Nagehan Alçı : Bu provokasyon Saadet’in resmi tavrı mı?

Tarih
23 January 2019
İzlenme
2633 Kişi

“AKP lideri Tayyip Erdoğan İslam’a hakaret eden Fazıl Say’a ödül vererek ayakta alkışladı.”

Gördüğünüz fotoğrafın üzerine iliştirilmiş bu cümle, Saadet Partisi ve Milli Görüş hesapları üzerinden whatsapp ve SMS gruplarında dolaşıyor ve paylaşılıyor. Bana da son seçimde Karamollaoğlu ve Saadet Partisi’ne oy atmış bir arkadaşım gönderdi. Partisine tepkiliydi. Saadetliler yayıyorlarmış.

AK Parti’ye göre çok daha özgürlükçü ve çoğulcu olma iddiasındaki Saadet Partisi toplumu kucaklamak yönünde çok güzel bir buluşma olan bu fotoğrafı ucuz siyaset malzemesi yapıyor. Gerçekten utanç verici…

HANİ DEĞİŞMİŞTİ? HER KİMLİĞİ KAVRAYACAKTI?

Hani eski radikal çizgisinde olmayacak ve özgürlükçü-demokrat bir siyaset yapacaktı? Hani hangi kimlikte olursa olsun tüm toplumsal kesimleri kavrama amacındaydı Saadet? Dünyaca ünlü bir müzisyen olan Fazıl Say ile Başkan Erdoğan’ın buluşmasına bu kışkırtıcı dille muhalefet niye? Fazıl Say’ı son derece provakatif bir kara propaganda yöntemiyle hedef göstermekle neyi amaçlıyorlar?

PARTİDEN BİR AÇIKLAMA GELECEK Mİ?

Bu kare ile ilgili Saadet Partisi’nden bir açıklama gelmesini dilerim. İnşallah bu kara propaganda afişini partinin kimi trolleri, genel merkezden bağımsız hazırlamıştır. Zira böyle provokatif bir dilin çok kötü neticeleri olabilir. Partinin teşkilatları da bu çirkin kara propagandanın yapılmaması yönünde Sayın Karamollaoğlu tarafından uyarılmalı.

SAADETLİ 2 İSME ÇAĞRI

24 Haziran öncesinde birlikte birçok televizyon programına katıldığımız Saadet Partisi milletvekili Emre Bağçe’ye ve bundan 5-6 yıl önce tanışıp sohbet ettiğimiz Cihangir İslam’a da buradan sesleniyorum:  Eğer gerçek demokratsanız lütfen tavrınızı koyun.

Saadet Partisi’nin resmi televizyon kanalı, seküler ve özgürlükçü kimlikte birçok değerli yazara program yaptırıyor. Bunu çok olumlu bir hadise olarak görüyorum.

dursun çiçek krt ile ilgili görsel sonucuO SUNUCUYU TRANSFER ETMİŞLER

Hatta bu partiye oy vermiş arkadaşımın söylediğine göre, sadece özgürlükçü aydınlar değil, yaptığı programda sorduğu sorularla Dursun Çiçek’i tahrik eden ve  “Erdoğan iktidardan bir düşürülsün gerisini bize bırakın diyen başsavcılar ve hakimler var” dedirten Kemalist sunucu da Halk TV’den Saadet’in yayın organına transfer edilmiş. Bilmiyordum, duyunca çok şaşırdım.

Saadet kendi kanalında bu kadar geniş bir skalaya hitap etmeye çalışıyor da aynı tavrı Fazıl Say’dan niye esirgiyor? Sırf Erdoğan ile fotoğraf verdiği için mi? Say’ı “İslam’a hakaret eden” diyerek hedef gösteren ve bunun üzerinden Tayyip Erdoğan’a vuran bu dil, Saadet Partisi’ne yakışmıyor.

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Rasim

  24 January 2019
  1 0
  Saadet kötü yola düşeli çok oldu... değmeyin keyfine.
 • hursit dilaver

  23 January 2019
  2 0
  aman nagehan. birileri ingiltere devlet-i fehimanesinin himayesi altında. bunu cumbaba seçimleeride de gördük. londraya itiraz edeni hemen diskalifiye ederler. işte ghel bakalım muharrem. ve bir başka babaanne.. aman seni çok severiz. sen bu işlere girme. ingiltere ile şaka olmaz. bak lozan meydanda,(lozanın kaç madde olduğunu türkiyede kimse bilmez. okumamıştır da..)ayrıca 15 temmuzda kıbrısta işgal için bekliyen ingilizleri de unutma.
 • habib uyar

  23 January 2019
  2 0
  saadet partisi kendine Temel KARAMOLLAOĞLU nun kişiliksiz siyaseti sayesinde neleri yakıştırdı Nagehan hanım önemsemeyin, saadet partisi öldü
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER