GÜNCEL

Ersoy DEDE : İBB Ohal'i kışkırtarak Ne Yapmak İstiyor?

Tarih
02 April 2020
İzlenme
3703 Kişi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yetkilileri, günlerdir bir şey deniyor, farkında mısınız?. Önce toplam sokaktaki nüfusun azalmasını fırsat bilip otobüs servis sayılarını seyrelttiler. Ardından yaşanan yoğunluğu gerekçe göstererek ‘sokağa çıkma yasağı’ propagandası yapmaya başladılar. Otobüslerde millet üst üste diyenlere önce bunun bir siyasi kumpas olduğunu söylediler ardından da ; “üst üste olması bizim suçumuz değil. içişleri bakanlığının genelgesinde ne yazıyorsa öyle yapıyoruz, araç bir anda doluyor” demeye başladılar. Bir halk sağlığı sorunu üretiyor ve bunun suçunu da hükümete atıyorlar. Hükümeti, bu süreci kötü yöneten bir aktör gibi sunup, kendilerine yakın televizyon kanallarında ; “yerel hükümet gereken tedbirleri alıyor” dedirterek, üstü örtülü bir özerklik provası yapıyorlar..

***

İmamoğlu, yeni kampanyanın startını verdi! Varlıklı aileler ...Bakın açık söylüyorum, Ekrem İmamoğlu ve kadroları ateşle oynuyor haberleri yok. Bu memleket daha evvel dükalıklar kurdukları kasabalara benzemez.. ‘Merkezi hükümet’ şöyle ‘biz yerel hükümet olarak böyleyiz’ falan gibi sözlere bu milletin tahammülü yoktur, olamaz da. İlk deneyenin sonunu biliyorsunuz.. Bugün ülkede, sokağa çıkma yasağıyla başlayan bir Ohal ilan ettirme gayretinde İBB.. Bunun için ne gerekirse yapıyor.. Sokağa çıkma yasağı icap ederse ilan da edilir. Bunda problem yok. Fakat birileri, ohal ilanıyla 15 Temmuz’da başlayan ve yarım kalan işlerini bitirme gayretindeyse...

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • habib UYAR

    02 April 2020
    1 0
    Sayın Ersoy DEDE ister olagan üstü durum,siterse normal bir hal olsun.Empryalist uşakları hep kaos üretmek için çaba harcarlar Yazınızın başlığına ne yapmak istiyor demişsinizya ne bekleniiyorki.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER