GÜNCEL

Ersoy DEDE : Fetö Ne İstedi de Vermedi CHP?

Tarih
12 February 2020
İzlenme
1492 Kişi

FETÖ konusunda muhalefetin en kolay yaptığı şey Erdoğan’ı suçlamak. “Ne istediler de vermediniz”, “beraber yol yürümediniz mi?”.. vs.. Bilindik ezberler.. Neden? Çünkü 20 yaş altı gençleri bu propagandayla etkilemek çok kolay da ondan.. Oysa bu saçmalığa inananlara da bunun üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanlara da arz edelim; Erdoğan bu örgütle birlikte yol yürüyen değil, bu örgütü bitiren liderdir..

***

12 Eylül darbe rejiminden başlamak üzere aradaki tüm hükümet ve partiler FETÖ’nün arka bahçesi haline gelmişti. Sadece sivil siyaset yapanlar mı? 28 Şubat’çılar da, muhtıra yıllarının ara dönem hükümetleri de.. Hepsi.. Misal terörist Gülen'in şu yazısına bir bakın..

özal gülen ile ilgili görsel sonucu“…. Rahmetli Turgut Özal çok vefalı davrandı. Kıtmir'in (kendisinden söz ediyor) ne haddine Çankaya'ya (Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ne) davet edilmek ama defaatle davet etti; "Ben seni arka kapıdan içeri alırım!" diyordu… bir defasında beni derdest ettiler; silah dayadılar karnıma, içeriye götürdüler…… O gece dahiliye vekilini, hariciye vekilini, adliye vekilini hususi olarak toplamış…… Hepsi (polis müdürleri) geldi, elimi sıktılar, 'Hocam, çok geçmiş olsun!' falan dediler.….. (Özal) Hususi gitti, Asya'da dolaştı, uğradığı her devlet reisine dedi ki ; 'Bu işe ve bu arkadaşlara ben kefilim, bırakın açabildikleri kadar okul açsınlar’…..”

***

Yine terörist Gülen anlatsın;

demirel gülen ile ilgili görsel sonucu"… Süleyman Bey, (Demirel) nereye koyarsanız koyun, cumhurbaşkanı iken, belki otuz tane devlet başkanına mektup yazdı. Neden? Milletimize müyesser olmuş böyle bir hizmetin devam ve temadisi adına….…"

***

Terörist Gülen’in yazdıklarından devam;

ecevit gülen ile ilgili görsel sonucu"….. Bülent Ecevit…. Ankara'daki ve İstanbul'daki evine gittim. ….. Yemin ederim size, ceketinin düğmelerini düğmeleyerek karşıladı. ….. Bülent Bey zirvedeyken ben Vatikan'a gittim. O zaman büyükelçiye telefon etmiş. Büyükelçi iki-üç gün bizden ayrılmadı, rehberlik yaptı……"

***

Bilmeyenler için hatırlatalım. AK Parti, iktidara FETÖ ile yürümedi .. 3 Kasım 2002 seçimlerinde FETÖ, DSP ve YTP’yi destekledi. Çünkü, kendisini ABD’ye kaçıran Bülent Ecevit’e vefa borcu vardı.. Ancak bölünmelerine katkıda bulundukları DSP’nin içinden çıkan YTP’yi de boş bırakmak istemiyordu.. “Bir şefaat hakkım olsa Bülent Ecevit için kullanırım” diyen terörist başı, İsmail Cem'in YTP’sinden Gaffar Yakın’a ve partinin tesirli ismi İstemihan Talay'a açıkça destek olmuştu.. Gülen’in DSP’deki bağlantısının da İstemihan Talay ve Erdoğan Toprak olduğu söyleniyordu.. Hatta, 2002 seçimlerine FETÖ desteğini almadan giren CHP meclis dışında kalmıştı.. Onu da ekleyelim..

***

FETÖ AK Parti iktidarından seneler sonra hükümete yaklaştı. Yıllar içinde büyütüp tahkim ettiği gücüyle operasyonlara başladığında da Erdoğan liderliğiyle yok edildi. Erdoğan, kendisinden önce hiç bir siyasetçinin yapamadığı şeyi yaptı yani.. Yol vermek yerine kafalarını ezdi.. Öyle olunca da hedef haline geldi.. 2012’deki 7 Şubat MİT kepazeliği, Faşist Gezi kalkışması, 17/25 Aralık yargısal darbe denemesi ve 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi Erdoğan’ı ve ailesini doğrudan hedef alan birer Fetö operasyonuydu..

Peki Erdoğan Fetö’nün saldırılarına uğradığı günlerde, Bugün Fetö üzerinden Erdoğan’a çamur atmaya kalkan kaybetmişler ne yapıyordu?

***

kılıçdaroğlu zaman ile ilgili görsel sonucu2012’deki 7 Şubat kepazeliği öncesi Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün ABD’deki mahrem imamlarını genel merkezde kabul etti. Zaman Gazetesi’ne; “Yargıda cemaat kadrolaşması var diyemem” diye mülakat verdi, operasyonun FETÖ tarafından yapıldığını perdelemeye çalıştı.. Faşist Gezi kalkışması öncesi 2013 Mart’ta CHP Heyeti Pensilvanya’ya gitti. 17/25 Aralık yargısal darbe girişimi öncesi Kılıçdaroğlu, arkadaşlarıyla, FETÖ davetlisi olarak ABD’ye gitti. Türkiye'ye dönüşte heyetteki bazı CHP'liler, "yakında öyle şeyler açıklanacak ki, Erdoğan ülkeyi terk edecek” diye konuşmalar yaptı. Bundan üç ay sonra Kılıçdaroğlu, Meclis’teki grup toplantısında FETÖ’nün montaj ses kayıtlarını dinletti. Ardından FETÖ kanalı Samanyolu Haber’e konuk oldu. “Emin olun yurtdışına kaçmaktan başka bir çaresi yok. Erdoğan için söylüyorum. Kaçsa da onu bu ülkeye getireceğiz. Yargılanacak. Bunun kurtuluşu yok.” dedi.

***

kılıçdaroğlu zaman ile ilgili görsel sonucuBizzat FETÖ’nün bir kaset operasyonuyla CHP genel başkanlığı koltuğuna oturan Kılıçdaroğlu’nun kendisi apaçık bir FETÖ projesi değil midir? 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Balkesli

  13 February 2020
  0 0
  👏👏👏👏
 • ramazan

  12 February 2020
  1 0
  hocam ne zaman yazdın bu yazıyı, 5 dk. önce sayın erdoğan grup toplantısında sanki senin yazını okudu
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER