GÜNCEL

Bülent Erandaç : İlk duyuran İngiliz Reuters

Tarih
16 December 2014
İzlenme
2238 Kişi

16 Aralık 2014

Fethullah
Gülen'in beyin takımına yönelik operasyon sabah çok erken saatlerde başlarken, gelişmeyi dünyaya ilk duyuran İNGİLİZ REUTERS haber ajansı oldu.
14 Aralık Pazar günü sabah saat 07.15'te, mahkeme kararıyla polisler Zaman Gazetesi'ne geldikten birkaç dakika sonra Reuters "Çok acil" koduyla dünyaya haber geçişine başladı. O dakikalarda Londra'da saatler, sabah 5.15'i gösteriyordu.
Ve arkasından, Fransız AFP ve Alman Deutche Welle yorumlara başlamıştı.
Pazar günü öğle saatlerinde CHP tüm gövdesiyle harekete geçmiş, CNN International İstanbul'dan canlı yayına girmiş, İngiliz, Alman, Yahudi medyası yorumları tırmandırmış, muhalefet parti temsilcileri Fethullah Gülen Medya - TV canlı yayınlarına katılmış, KÜRESEL KOALİSYON ise tüm kodlarını sergilemeye başlamıştı. Bu durum, ne tesadüftü, ne şaşırtıcıydı, ne de İngilizler'in habercilikteki 'yüksek performansı'ydı.
2013 yılının yaz aylarında İstanbul odaklı başlatılan Taksim/Gezi KAOS planlarına göre psikolojik harp operasyonlarının içinde yer alan Reuters bilmeyecekti de kim bilecekti? O dakikalarda Amerika ve Avrupa uyurken, Reuters'in bu başarıyı göstermesinin sebebi hikmeti, Gülen'n İngilizler'le kurmuş olduğu yakın-derin ilişkinin sonucuydu. İngiliz Reuters'in kimliğine bakarsak, suyun altındaki buzdağını daha rahat görebiliriz. Dünyayı idare eden STRATEJİK BEYİN Rothschildler'in kurduğu İNGİLİZ haber ajansı REUTERS'tir. Senaryolar Newyork-
Londra'da yazılır, pişirilir MUSEVİLER'in sahibi oldukları dünya medyasına servis edilirdi. 2013'ten beri Tayyip Erdoğan'ı devirmeye çalışıyorlardı. Bu yolda, Fethullah Gülen Cuntası'nı kullanmaya karar vermişlerdi.
Nitekim Gülen'e İngiliz medyasının gösterdiği şefkat ve destek göz yaşartıcı oldu. Fethullah Gülen, Wall Street Journal ,BBC ve Financial Times'a derin röportajlar veriyordu. 2013 yılı Aralık ayı başında Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD gezisi, CHP'nin Gülen, Yahudi lobisi ve 'Derin ABD' ile işbirliği ziyaretlerindendi. Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'ye döndükten 12 gün sonra 17/25 Aralık'ta Gülen Cuntası'nın harekete geçmesi bir tesadüf değildi.

Darbe başarılı olsaydı...

Fethullah Gülen polis-yargı cuntasının alelacele sildiği bilgisayarlardaki yazışmalarda darbe hazırlığının adım adım planlandığı anlaşıldı. F-Cuntası'nın, altın vuruş olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı hedeflediği ortaya çıktı. "DÖNEMİN BAŞBAKAN"ı koduyla hazırlanan iddianameyle Erdoğan'ın dokunulmazlığını kaldıracaklar, istifaya zorlayacaklardı. Bu yolda, AK Parti'yi böleceklerdi. Ve Küresel Koalisyon'un planlarına göre, yeni hükümetin kurulmasını sağlayacaklardı.
Birkaç gün önce (12 Aralık 2014) Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Ankara'da TOBB üyeleri ile bir araya geldiği toplantıda açıkladı: "17/25 Aralık darbesinde bahane yolsuzluk iddiasıydı. 17 Aralık'ta bu oyunu görmeseydik eğer maskelerin altındaki gerçek niyeti görmeseydik 25 Aralık operasyonunu yapacaklardı. Her şey hazırdı. Başbakan, bakanlar, bürokratlar nasıl alınacak bunların tüm planlar iddianameler hazırdı. Şahsımdan 'Dönemin başbakanı' diye söz ediliyordu. Malum polisler tarafından yazılmış hazırlanmış bekletiliyordu. Bizim alınmamızdan sonra yeni kurulacak hükümet bile belirlenmişti."
SONUÇ: KÜRESEL KOALİSYON'UNUN DERDİ 'ERDOĞAN'SIZ AK PARTİ'YDİ! PEKİ, AK PARTİ HÜKÜMETİ DÜŞÜNCE YENİ HÜKÜMET NASIL KURULACAKTI? "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu+MHP+AK Parti'den koparılacak 70 milletvekili ile Yeni Hükümet" senaryosu hazırdı. 'Darbe Bakanları nerede?' diye merak etmeyin. Muhalefete dikkatle bakın, her gün TV'lerde konuşuyorlar...
YABANCIMIZ DEĞİLLER..
.

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER