SİYASET

Bekir Hazar : Gerizekalılar

Tarih
22 November 2014
İzlenme
3511 Kişi

22 Kasım 2014...

İngiltere'de
Cumhurbaşkanı yoktur.
Başbakan ve onun üzerinde en tepede KRALİÇE vardır. İngiltere Kraliçesi'nin sembolik olduğunu yuttururlar tüm dünyaya. Halbuki Meclisi feshetme yetkisine sahiptir. Başbakan atama yetkisi ondadır. Lordlar Kamarasını atama yetkisine de sahiptir.Ve ülkenin en zenginidir, söylemesi ayıp KARUN gibidir.
İngiliz basını günlerce işi gücü bıraktı, bizim yeni KÖŞK'e kafayı taktı. Halbuki yeni Köşk Erdoğan'ın şahsi tapulu malı değil.
Bundan sonra seçilecek tüm Cumhurbaşkanlarımız orada oturacak.
Ama dedik ya Yahudi Baronlara ait İngiliz medyası ALGI OPERASYONLARI konusunda uzmandır.
İngiltere'deki servetlere ve saraylara dönüp bakmaz. Onlar sinsi Avrupalı SIRTLANLARIN ve İsrail'in uşağıdır. Nereye bak derlerse oraya bakarlar, giderler oraya saldırırlar.
Hadi gelin bizim Yeni Köşk'e saldıran İngiltere'ye gidelim. Şöyle bir bakış atalım.
Gidip sorsanız "Ülkede en büyük ekonomik güç kim" diye sokaktaki herkes aynı cevabı verir. "Tabii ki Kraliçe."
Sırf Kraliçe adına kurulmuş Crown Estate diye bir şirket vardır. Hanımefendi, mallarını bu şirket üzerinden yönetir. Crowne Estate bir açıklama yaptı; Patronlarının bir emlak imparatorluğunu andıran servete sahip olduğunu itiraf etti.
60 yıl içinde tam yüzde 9200 kat büyümüş Kraliçe Elizabeth. Tahta çıktığı 1952 yılında senelik geliri 2.5 milyon sterlindi. Şimdi yılda neredeyse 500 milyon dolar kazanıyor. Britanya sahillerindeki geniş arazilerine değer biçilemiyor.
Tapusu Kraliçe'de olan Buckingham SARAYI ve Windsor SARAYI geliri dışında tutuluyor. Ee İngiltere'nin en zengini olmak kolay değil.
1971 yılında bulaşıcı hastalık korkusu ile kalabalıklara karışmama kararı verdi doğal olarak Kraliçe. Milano'ya gitti mesela. 7000 bin dolar ödeyerek üç yatak odalı bir oteli kapattı. Odalardan sadece birinde Kraliçe'nin sevgili AYAKKABILARI kaldı. Yaban tavus kuşu avına çıkmayı çok seviyor. Corgi türü köpeklerinin mamasını bizzat gümüş çatal-bıçak takımı ile karıştırıp kendi yediriyor. Her gece Elizabeth Arden marka gül kokulu sabunla yıkanıyor. Banyoda kullansın diye ona özel doğal deniz süngeri getiriliyor. Balmoral'daki Şatosu'na giderse o yatmaya çıkmadan uşakların hiçbiri yerinden kıpırdayamaz. Saraydaki ev işleri bölümüne yeni bulaşıkçılar alındı. Bulaşıkçılara başlangıç olarak aylık 14 bin 200 Sterlin yani 41 bin lira maaş bağlandı. Kraliçe, 1996 yılında Saray'daki banyoda iki erkek görevli ile birlikte yıkanırken yakalanınca "Tasarruf yapıyorduk" demiştir. Saray'ın bacasını takım elbise kravatlı bacacı Kevin Giddings temizlemiştir.
Bacacıya Royal Warrant yani Kraliyet Ailesi Onay Forsu ödülü verilmiştir. Kraliçe Elizabeth'in UÇAĞI için saat başına yapılan masraf 15 BİN DOLARCIKTIR.
Hanımefendiye ait 7 vagonlu özel KRALİYET TREN İ vardır.
Tek seferlik maliyeti 50 BİN DOLARD IR.
Tapulu malı olan Buckingham SARAYI'nda kaç oda olduğu sorulmuştur. Kraliçe "Valla tam bilmiyorum ama sanırım 600 oda" demiştir. Doğrusu 609 odadır. TAPULU MALI SARAYLARI birden fazladır. Askeri bando marşlarına bayılır. KRALİYET ROLS ROYCE'unda bando kasetleri mutlaka bulunmak zorundadır. İskoçya'da da milyonlarca dolarlık arazisi bulunmaktadır.
Kolleksiyonlar, dünyanın en pahalı tabloları ve mücevherlerine paha biçilememektedir. Kraliyet taç giyme ve düğün törenlerini şova döndürüp MİLYONLARCA DOLAR harcayarak tüm dünyaya utanmadan izlettirirler. Altın TAÇLAR, ALTIN anahtarlar, bastonlar, beyaz kürkler, beyaz peruklar, beyaz sihirli değnekler ve siyah çubuklar, ihtişamlı pahalı kıyefetler, ALTIN FAYTONLAR eşliğinde hem de. "Biz üzerinde güneş batmayan Büyük Britanya İmparatorluğuyuz" diyebilmek için sırf. Forbes Dergisi dünyada ülkelerini yöneten kraliyet ailesi mensupları ve diktatörlerinden oluşan TOP 10 sırasında İngiliz Kraliçesine 9. Sırada yer vermiştir. Kraliçe'nin kuzeni Westminister DÜK'üdür. Yaklaşık 10 MİLYAR DOLARL IK servete sahip bir EMLAK KRALI'dır. İngiltere'nin üçüncü en büyük zenginidir. Kraliçe'nin donu bile açık artırmada 6200 Sterline satılmıştır.
İngiliz medyası... BBC dün bir analiz yayınladı; "Cumhurbaşkanlığı sarayı inşasından dolayı Türkiye'de yabancı gazetecilere sözlü saldırıda bulunuluyor" diye. Kraliçe'nin resmi yayın organı BBC aynı gün bir haber daha yayınladı.
İngiliz Parlemento Sarayı'nın SADECE TAMİRATI için 5 MİLYAR DOLAR harcanakmış!!!
Bunlar ne lan!!!
Gidin kendi Kraliçenizin servetini ve hem de TAPULU saraylarını haber yapıp saldırın GERİZEKALILAR!!!

Takvim 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • RTÇ

    27 January 2015
    0 0
    KRALİÇE'NİN DON PARASI NEREDEN GELİYOR! Bekir abi senin saydığın o bütün servetler, maaşlar, donlar ve dahası biz burada birbirimizi yerken birbirimizle kavga ederken -e tabi onların gazı ve yönlendirmeleriyle- bizim cebimizden bizim topraklarımızdan çalınanlardır. Bugün onlar dediğiniz gibi köpekciklerini gümüş çatal bıçak takımlarıyla beslemeleri bizim sayemizde bizim derken ülkemizdeki enayilerin sayesindedir. E bu enayilere de bir alkış yok mu Bekir abi? Zira koca bir İmparatorluk Ulu Hakan Abdülhamit Han'ın devrilmesinden 10-15 yıla Turgut Özal'ın dediği gibi bozuk para gibi harcanırken onların bizi yıkmalarına destek veren onlarla kol kola girenler bu ülkeyi kurup yönetmedi mi? Kendimize küçücük bir Türkiye alabilmek için koca İmparatorluğu harcayanlar kendi Türkiyeleri için Kraliçe'nin don parasını verdiler işte! Ne kadar güzel açıkladım değil mi? Kendi Türkiyeleri için Kraliçe'nin bir tarafının kılını örten donu bizim ülkemizdeki malum kişiler karşıladı. Kapitalizme de bak sen bir de solcu geçiniyorlar hala yazık! Ama artık bu dönemler geride kaldı ülkemizde, yakında Kraliçe'nin don parası bizim cebimizde kalacak ki yavaş yavaş kalmaya başladı. Savcı Sayan'ın dediği gibi koçlar, boğalar, öküzler aslında bu ülkenin hatta bölgenin nelerini kendilerine verilen payla Kraliçe'nin don parasına feda ettiler. Osmanlı'nın batışı ile ceplerine giren parayla ülkenin ekonomisini ele geçirdiler. Bunlara karşılık Kraliçe'nin masraflarının parasını ceplerimizden alıp verdiler. Yıllarca bu ülkede sağ hep bölünmüştü bunun sebebi bile bence hain tahmin ettiğim bazı liderlerin sağı bölmesiydi muhafazakar kesim bölündü ama sol kesim hep bir bütündü aslında. Bugün Türkiye tarihinde ilk kez muhafazakarlar tek bir çatı altında. Günümüzdeki çabaları artık bu birleşmeyi bozmak önceden birleşmeyelim diye uğraşıyorlardı. Şimdi bölmek için uğraşıyorlar. Bu halk gücünün farkına varmışken ve yapılan zulümlerin intikamını kaybedilen değerlerimizi geri kazanarak alırken bu onlara en büyük zulüm oluyor. Zulme bak hele ya! BBC ve Kraliyet ailesine para sağlayamamak bizim ülkemizdekileri zulüm oluyor. Ama onlar da haklı değil mi Bekir abi Kraliyet ailesinin onların cebine verdiği harçlıklar için onların isteklerini yerine getirmeleri lazım! Yazık yazık! Çok yazık! Bir Kraliçe'nin malum tarafının kılıyım demedikleri kalmıştı onu da derler herhalde. Yazık! RTÇ
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER