POLEMİK

Ahmet KEKEÇ : Niye ayakkabısıyla seccadeye basıyor?

Tarih
18 July 2017
İzlenme
7559 Kişi
 Yeni darbe tarihi “Eylül”dü. Sonra “Kasım” diye revize ettiler. Ayakkabısıyla seccadenin üzerinde poz veren rezilin bir gün gelip kendilerini “delik”ten çıkaracağına inanıyorlar.

Cezaevi yönetimlerinin bir zaafı olarak kurdukları haberleşme sisteminden yaydıkları tevatürleri, “Kesin bilgidir... Hoca efendi rüyasını görmüş... Kurtuluyorsunuz...” diye süslemeyi de ihmal etmiyorlar.

Bir defasında Hazreti Yusuf’u getirtmiş, namaz kıldırmışlardı.

“Cezaevine gelmiş” diyordu firari polis şefi, “Arkadaşlar topluca namaza dururken ön safa geçmiş, onlara namaz kıldırmış.”

Bu manyak, daha önce de, hamurlara cinlerin musallat edildiğini öne sürmüştü:

Halk Ekmek’te çalışan bir tanıdığı gece cinlerin gelip hamurlara büyü yaptığını, bu hamurlardan yapılmış ekmekleri yiyenlerin de AK Parti’ye oy verdiklerini anlatmış... Aynı zamanda akademik titre sahip firari dangalak da bunları sosyal medya hesabından paylaşıyor: “Kesin bilgidir... Erdoğan cinler sayesinde kazanıyor.”

Eylül ve Kasım ayları zikredildiğine göre, demek ki, yeni “kesin bilgiler” (!) elde ettiler...

Önce seccade üzerindeki “poz”a bakalım.

En geri zihnin bile kabul etmeyeceği hurafelerle örülü bir din icat etmiş ve bu dine taraftar toplamakta güçlük çekmeyen şarlatan, hiçbir örfün, hiçbir din hassasiyetinin, hiçbir “saygı kaidesinin” kabul etmeyeceği bir işi yapıyor, namaz kılmak için serildiği besbelli seccadenin üzerine ayakkabısıyla çıkarak birtakım açıklamalarda bulunuyor.

Efendim, yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği, binlercesinin yaralandığı menfur darbe girişiminin yıldönümü Türkiye tarihinde “hazin bir gün” olarak hatırlanacakmış.

Bunu FETÖ elebaşı söylüyor...

Hiç yüzü kızarmıyor.

Bu gün münasebetiyle bu menfur girişimi ve faillerini tekrar kınıyor ve bu elim hadisede akraba ve yakınlarını kaybedenlere taziyelerini gönderiyormuş...

“Şehit”sözcüğünü kullanmıyor.

Menfur girişimi bastırırken şehit olan yüzlerce vatandaşımız onun gözünde “kaybedilenler...”

Peki, her satırı riya kokan bu açıklamayı niçin seccade üzerinde yapıyor?

Eskiden koltuğunda konuşurdu. Huzursuzca oturur kalkardı, kıpır kıpır dönerdi, arada gerdan kırardı, elinin tersiyle burnunu silerdi, ağlardı zırlardı, vs...

Niye namaz kılmak için serildiği besbelli seccadeye ayakkabısıyla basıyor?

Bir şeyler mi anlatmaya çalışıyor?

Evet... Bir şeyler anlatmaya çalışıyor.

Ama “bize” değil...

Her hareketini anlamlandıran “taraftarlarına” bir şeyler anlatmaya çalışıyor ve “anlayacaklarından” emin bir vücut dili kullanıyor.

Ezoterik yapılarda böyledir:

Mesaj için her tür araç kullanılır...

Her türlü karşıtlık ve “uygunsuz görüntü” yaratılır...

Seccade, üzerine ayakkabıyla çıkılmayacak bir namaz aparatı olduğuna ve bu da örgüt elemanları tarafından da bilindiğine göre, demek ki yaratılan uygunsuz görüntü, bu görüntünün uygunsuzluğunu bilenlerin “anlamlandıracağı” bir mesajı içeriyor.

Bu mesajın ne olduğunu, iyi kötü herkes tahmin edebilir.

Muhtemelen militanlarını beklentiye sokuyor (çözülmelerini önlemek ve “itirafçı”olmalarını engellemek için onları diri tutmaya çalışıyor) ve bir şeyler müjdeliyor.

Bu müjdeyi isterseniz yeni bir kalkışmanın işareti olarak da okuyabilirsiniz

Ya da yeni bir “kaos planı...”

Ne olduğunu bilemeyiz ama bir şeyler “müjdelendiği” kesin.

Madem öyle, ben de aldığım bir duyumu paylaşayım... Kesin bilgidir.

Halk diyor ki, “Sakın. Sakın aklınızdan bile geçirmeyin.”

Çünkü bu defa 15 Temmuz’da gösterdikleri “sabrı” gösteremeyebilirmiş, girişim sahiplerini adalete teslim etmek gibi bazıları için “ödül” sayılacak o “olgun” davranışı tekrarlamayabilirlermiş.

Ben hatırlatmış olayım da. Gerisini kendileri bilir!

Star
17 Temmuz 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • ORHAN

  18 July 2017
  1 0
  seccadeye ayakkabısı ile basmasının mesajını bir de ben yorumlayayım tecrübe ve tesbitimle: fetöcü olduğunu öğrendiğim bir çalışan son günlerde kuran ayetlerini farklı yorumlama ve sorgulamaları ile etrasındaki çalışan arkadaşlari sanki kendisi ateist miş gibi gösterme gayreti bana bu resimdeki mesajla tam bir uyum sağladı. sanki taraftarlarına "şimdilik dini değerleri üzerinizdeki şüpheleri uzaklaştırmak için tahrif edebilirsiniz..."
 • kandur

  18 July 2017
  1 0
  kıblesi dogrumuymuş ?
 • Göktürkler 1

  18 July 2017
  1 0
  Topunuz gelin Hainlere ver mehteri
 • Göktürkler 1

  18 July 2017
  1 0
  Allah Erdogani korusun Allah GERCEK TÜRKLERI korusun Allah Vatanimizi korusun YÜCE Allah bu GIBI Sarlatanlari VE hainleri helak ETSIN Ver mehteri bunlara ver TÜRKLER geliyor BÜYÜK TÜRKIYEM geliyor selam OLSUN Bütün GERCEK TÜRKLERE
 • Tülay

  18 July 2017
  1 0
  Hero dan önce mi sonra mı paylaştı bu görüntüyü ? Bence seccade üstü ayakkabılı fetö, saatleri de göz önünde bulundurursak sabah namazı vakti yani namaz kıllanırken suikast planlıyor, genel bir saldırı değil kişiye özel yani Cumhurbaşkanımıza ( Allahım korusun ), namazdayken bastırın ezin anlamında yani öldürün ... Hero kahtaman kim bunu bulmak lazım, resimle hero bağlantılı . Doğrusunu Rabbim bilir
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER