GÜNCEL

Turgay Güler : Aydın Doğan’ın ‘çekmecesi’ çok geniş!

Tarih
10 February 2015
İzlenme
3632 Kişi

10 Şubat 2015

‘Çekmeceden çıkan 101 ses’! 

Hürriyet’in dünkü manşeti böyleydi. 
- Erdoğan, Davutoğlu, Fidan, çok sayıda bakan ve bürokrat üç yıl boyunca dinlenmiş. 
- Bazı kayıtlar ise geri getirilemez bir şekilde silinmiş. 
Hürriyet’in manşetten verdiği haberin özeti bu. 
Gazete dinlenen 101 önemli kişinin isimlerini tek tek yazmış. 
Son cümle olarak da silinen kayıtlardan bahsetmiş. O kayıtlar öyle bir yöntemle silinmiş ki geri getirilemezmiş. 
Hal böyle olunca, doğal olarak biz de bu silinen kayıtların arasında kimlerin ismi var, kimlerin yok bilemiyoruz? 
Mesela Aydın Doğan’ın var mıdır? 
Yahut Kemal Kılıçdaroğlu’nun? 
Peki ya Ahmet Hakan’ın? 
Oktay Ekşi’nin? Bilmiyoruz! 
Falancanın karısının, kızının, oğlunun, gelinin, damadının… 
Bilmiyoruz! Şu işadamının, bu sanayicinin, o bankacının… 
Bilmiyoruz! Şimdi gelelim asıl meseleye. Hürriyet “bu isimler üç yıl boyunca dinlendi” diyor. Söz konusu haberde kurulan hiçbir cümle “iddiaya göre” diye başlamıyor yahut “iddia edildi” diye bitmiyor. Her cümle kesin hüküm içeriyor. (Haberi bulup bir de siz okuyun) 
Haber birinci sayfadan “Çekmeceden çıkan 101 ses” diye verilmiş. 
17.sayfada haberin devamı var. Orada ise başlık şöyle: 
“Hard diskteki 101 ses”! 
Hadi biraz daha açalım meseleyi. 
Soru şu; “Paralelle kol kola giren Hürriyet, niçin durup dururken böyle bir habere imza attı?” 
Hadi bir soru daha! 
Benzer bir haber AKŞAM’da yahut Sabah’ta veya Star’da yer aldığında “Yalannn!” diye yırtınan cemaat medyası Hürriyet’in bu haberine niçin ses çıkarmadı? 
İlk bakışta tüm bu soruların bir cevabı yokmuş gibi gözükebilir. 
Hayır var! 
O polislere, o dinlemelere ulaşıldıkça sanırım Aydın Doğan’ın uykuları kaçıyor. 
Sadece Aydın Doğan’ın mı acep? 
Şunu söylemek istiyorum! Ülkenin cumhurbaşkanını, başbakanını, bakanlarını, MİT müsteşarını, bürokratlarını dinleyenler Aydın Bey’i es mi geçmiştir? 
Peki ya CHP ve MHP’lileri dinlememiş midir? 
Bence dinlemiştir! 
Dinlemekle kalmamış o kayıtların sahiplerine de dinletmiştir. 
Dönelim biz şimdi yeniden o habere. 
Haberdeki sihirli kelime “çekmece”! 
Nedir o?  “Çekmecedeki 101 ses”! 
Cehaletimden soruyorum; “bu çekmece Aydın Doğan’a ait olabilir mi?” 
Bu haberin manşete çekilmesinin sebebi bu gönderme midir? 
Valla ne diyeyim, gidip bakmak lazım? Hem de bütün çekmecelerine! 
Ve son bir not. 
Dünkü Hürriyet’in birinci sayfasında ilginç bir haber daha vardı. Başlığı da şuydu. “Eğitim mitinginde büyük koalisyon.” 
Neymiş o koalisyon? Laik eğitim için düzenlenen mitingde Abdullah Öcalan ile Atatürk posterleri yan yana taşınmış. Büyük koalisyon! O posterlerden birinin üzerinde “Atam izindeyiz Cumhuriyetin bekçileriyiz” yazıyordu. 
Hürriyet ortaya çıkan bu fotoğrafı çekmiş ve altına da şunu yazmış: 
“Mitingde birleşe birleşe kazanacağız” diye sloganı atıldı. 
O ara gazetenin logosunun solundaki slogana ilişti gözüm. 
“Türkiye Türklerindir” sloganına. 
Dedim ya bu Aydın Doğan’ın ‘çekmecesi’ çok geniş.

Akşam

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • osmanli

    11 February 2015
    0 0
    KORDUGUM.. ULKEMIZ NORMAL SECIM ATMOSFERININ DISINDA OLAGAN DISI BIR HAL ALMIS SECIMLERE GIDIYOR..MILLIYETCILIGIN,LAIKLIGINVE MUHAFAZAKARLIGIN MERKEZINDEN SAPTIGI DURUMLARLA KARSI KARSIYAYIZ.. BIR ZAMANLAR MTINGLERDE ORTALIGA APONUN IDAM IPINI FIRLATANLAR..SIMDILERDE GOZLERINI TAYYIP ERDOGAN KINI BURUMUS.BUTUN MILLIYETCILIK KISVETINI SOYUNMUS KONTROLSUZ BIR MHP,PKK ILE SAF TUTUP OY DILENEN LAIK CHP YI GORUYORUZ SIYASET SAHNELERINDE..INSANIN AKLI MANTIGI ALMIYOR..HADI CHP NIN LIDERI TAM BIR VATAN HAINI ONA BIR SEY DEMEYE BILE ESEF EDERIM..ZAMAN KAYBI OLUR ..BAHCELIYE NE OLUYOR ANLAMIYORUM.. SEN PIREYE KIZIP YORGAN YAKAMAZSIN BAHCELI..!!! IC GUVENLIK YASASINA GOSTERDIGIN TEPKILER MHP AGZINA HIC BENZEMIYOR..SOYLEMLERINDE SANKI ,SECIMLERDE BASARISIZ OLURSANIZ..SAFFET SANCAKLININ DEDIGI SAVAS CIKAR SOZUNE TAKIBEN EYLEM PLANIMI VAR YOKSA SOKAKLARA CIKIP SIZDEMI MASKE TAKACAKSINIZDA..IC GUVENLIK PAKETINE KARSI CIKIYORSUN.. GEZIDE VE KOBANI OLAYLARINDA BAS BAS BAGIRIYORDUN POLISI CAPULCULARA EZDIRDIN..EMNIYETIN VE KOLLUK KUVVETLERININ ITIBARINI BES PARA EDTTIN DIYE IKTIDARA YUKLENIYORDUN..EEE SIMDI NE OLDUDA GUVENLIK GUCLERIMIZIN ELINI KUVVETLENDIRECEK YASALARA KARSI CIKIYORSUN..? IZAH EDERMISIN ANLAMADIK.. CEKETI BUNUN OCONMI CIKARDIN? SAYIN BAHCELI..SOKAKTA PKK LI MILITANLARLA BIRLIKTEYIZ POZLARI VEREN CHP ILE BU ULKE IKTIDARINA MUHALEFET EDECEKSEN..GOZUMUZUE HIC GOZUKME..SENDEN BIR CACIK OLMAZ..... GOZUMDE KILICDAROGLU KADAR BES PARALIKSIN..APOYU ASACAKTIN..ALTINDA IMZAN DOLU RESMI EVRAKI HALA UNUTMADIK..NOLUYOR SANA KUZUM ..SECIM ZAMANLARIMI MILLIYETCILIK DAMARLARIN KABARIYOR..? SONRADA HEZIMETE UGRAYINCA ..DELIK BALON GIBI SONUYORSUN.. AYDIN DOGANA GELINCE..BU ULKEYE YAHUDI BARONLARLA IHANET EDEN SUNU BILSINKI..KENDILERINE IHANET ETMEKTEDIRLER. HARAMLA KAZANDIGIN MILYARLARINA GUVENME..BIRGUN HEPSINI HESABINI VERECEKSIN BU MILLETE.. O CEKMECELERINDEKI CIRKEFLIKLER SENIN BASINA BELA OLACAK BIRGUN..ADI HERIF SAYIN TURGAY GULER E DE BURDAN BIR DILEGIMI BELIRTMEK ISTIYORUM..YAZINIZDA BU KONUYLA ILGILI BIR EKSIKLIK DIKKATIMI CEKTI UYARMAK ISTEDIM VE BIR YAZINIZDA SUNUDA DILE GETIRMENIZI ISTIYORUM... .. RESMEN SAVAS SEBEBI OLAN SU OKUDUGUMUZ DEHSET BILGILER ISIGINDA..RESMEN ISIMLERI BARIZ BIR SEKILDE AFISE EDILMIS SUCA KARISMIS KISILERIN NASIL BIR DOKUNULMAZLIKLARI VARDA PISKIN PISKIN ELLERINI KOLLARINI SALLAYA SALLAYA GEZEBILIYORLAR? AYDIN DOGANIN TAHSILINE BAKSANIZ BELKI LISEYI BITIRMEMISTIR..SIRF ZENGIN OLMASI ..DEVLETIN GIZLI BILGILERINI CEKMECESINDE BULUNDURMA HAKKINI VEYA GUCUNU NERDEN ALIYOR? BU DOKUNULMAZLIK NERDEN? SIZDEN DILEGIM....BUTUN BULUNAN ORTAYA CIKARILAN BU DELILLERIN ..AVRUPA VE ABD DE KI ETKISI NEDIR...? PARALEL AVRUPADADA TEROR LISTESINE GIRECEKMI? BUNLARIDA YAZARSANIZ SEVINIRIM.. HAKAN FIDAN KONUSUNDA SIZIN DE GORUSLERINIZI MERAK EDIYORUM..SAYGILARIMLA
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER