GÜNCEL

Diyarbakır'da HDP ve PKK'ya vatandaş tepkisi

Tarih
30 January 2016
İzlenme
1096 Kişi

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami'de cuma namazı çıkışında vatandaşlar terör örgütü PKK'ya ve HDP'ye tepki gösterdi.

KAZILAN ÇUKURLAR VE BARİKATLAR

Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının 30 Aralık 2015 günü kaldırıldığı Gazi Caddesi üzerinde bulunan tarihi Ulu Cami'de cuma namazı öncesinde okunan hutbede, terör örgütünün eylemleri eleştirilerek, teröristlerce kazılan çukurların, kurulan barikatların yanlış bir yol olduğu dile getirildi.

KÜRT HALKINI YOK ETME HAREKETİ

 

Cuma namazının ardından bir grup vatandaş, terör örgütü PKK'ya ve HDP'ye tepki göstererek, teröristlerce kazılan çukurların Kürt halkını yok etme hareketi olduğunu belirtti.

PKK'NIN SALDIRILARI LANETLENDİ

 

Vatandaşlar, güvenlik güçlerinin vatandaşların canları için kendi canlarını verdiklerini aktararak, güvenlik güçlerine yönelik saldırıları lanetledi.

Diyarbakır'da HDP ve PKK'ya vatandaş tepkisi

 

İlçede, PKK'lı teröristlerce kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların imha edilmesi amacıyla 11 Aralık'ta sokağa çıkma yasağı uygulanan Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş ile 27 Ocak'ta uygulamanın başladığı Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp mahallelerinde güvenlik güçlerinin operasyonları sürüyor.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER