SİYASET

Ersoy DEDE : FETÖ'nün bankasını neden devlete satmaya kalktın?

Tarih
28 May 2020
İzlenme
2307 Kişi

Ali Babacan yola çıkmış hareketini anlatıyor. “Düşünce suçlularını bir parmak şıklatmamla serbest bırakacağım” diyor.. Kendisine birilerinin bir daha bu ülkede seçim yapılmayacağını söylediğini anlatıyor.. İnanılır gibi değil. 15 Temmuz’da bu ülkenin tepesine bombalar yağdıran FETÖ'cü teröristleri serbest bırakmak için “düşünce suçu” kılıfıyla kamuoyu oluşturuyor hazret. Kimse de çıkıp; “kimmiş arkadaşım düşüncesinden ötürü cezaevinde yatan, hele bir isim ver” demiyor.. Kimse sormuyor; “kim dedi sana bu ülkede bir daha seçim yapılmayacağını?”.. Öyle değil mi? Eğer bunu kim dediyse çıkıp adalet önünde hesabını verecek. Bu ülkeye onlarca yıl en yüksek mevkilerde hizmet etmiş bir devlet adamı olarak Babacan’ın bu kişiyi kulağından tutup yargıya teslim etmesi gerekmez miydi?.. Kim bu kişi Sayın Babacan? Ne demek; “bir daha bu ülkede seçimler olmayacak?” demek.. Çıkın ve açıklayın..

***

Star yazarı Ersoy Dede'den dikkat çeken yazı: Tamamı Erdoğan'a ...Hazır açıklamaya başlamışken bazı sorular vardı cevaplamadığınız.. O sorulara da cevap bekliyoruz. Misal vatandaş soruyor.. ABD’de görülen Halkbank davasında, bankayla ilgisi olmayan pek çok isim yan yana geldi de, Halkbank’tan sorumlu bakan Babacan’ın adı neden hiç geçmedi bu davada?.. Soruyor insanlar?.. Banka yöneticisi yıllarca politik rehin olarak kaldı ABD’de. Bankadan sorumlu bakan nerede? Devamı da var.. Halkbank davasının delilleri arasına giren bir meclis konuşması.. (29 Kasım 2012) Diyor ki bu konuşmada Ali Babacan; “…İran’dan alınan petrol karşılığında Türkiye’den altın nakli yapılıyordu. İran’ın ABD ve uluslararası yaptırımlara tabi petrol satışlarından elde ettiği geliri telafi edebilmesi için kullanılan bir yöntemdi bu..” Bu konuşmasıyla, emperyalist saldırıyı gerçekleştiren kadroların eline istemedikleri kadar muhteşem bir delil bıraktı Babacan. Neden kimse sormuyor?...

***

Star yazarı: Cumhurbaşkanı seçiminde Ali Babacan adını duymaya ...Bir de Bank Asya meselesi var.. Çok önemli.. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut sordu, cevap vermedi Babacan. O sorular da hâlâ ortada duruyor..

1) FETÖ’nün bankasını Ziraat Bankasına yani devlete satmaya kalkıştın mı?

2) Bu satış gerçekleşseydi bunun artı 1.5 milyar dolar devlete ek maliyet getireceğini bilmiyor muydun?

3) Sen bu satış ya da devir konusunu gündeme getirdiğin gün FETÖ'nün bankası borsada yüzde 22 prim yaptı mı?

4) Bunu senden başka kaç kişi biliyordu?…

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Okuyucu

  01 June 2020
  2 0
  Bunlar baştan beri mi böyleydiler yoksa sonradan mı bu hale dönüştüler? Eğer baştan beri böyle iseler kendilerini iyi saklamışlar. Bu durum zaten evvelden beri güvenilmez olduklarını gösterir. Eğer sonradan değiştilerse yine bir şey değişmiyor. Her hangi bir dönemde gemiyi terk etmeleri onları yine güvenilmez yapıyor. Sonuçta her durumda güvenilmez oldukları belli olan kişilere halk niye güvenip oy versin ki?
 • FULBRIGHT

  29 May 2020
  2 0
  ABD'nin dis ulkelerden eleman devsirme kurumu Fulbright burslu Ali Babacan hakkaten ABD, Halkbank olayinda seni neden sorgulamadi?
 • ah erdogan

  29 May 2020
  0 0
  curuyen uzv kesilir atilir. Erdogan bunari neden itlaf etmez ki? Erdogan'in hizmetinde isim sapan bi kac soytari kendini bisey saniyor; hic biriniz birsey degilsiniz. turk devleti 2001 de iflas etti ve 2002 secimlerinde yonetime Erdogan'dan baska hic kimse talip olmadi. 2002'den sonra siyaset yapan herkes Erdogan'a minnet borcludur.inkar eden nankor kopektir.
 • Ersin

  29 May 2020
  0 0
  O soruyu dinlerken sordum lakin canlı yayında değildim
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER