DÜNYA

Ergün Diler : İmparatorluk çok yakında!

Tarih
24 October 2014
İzlenme
5683 Kişi
24 Ekim 2014...
Her gün gelen yeni bir adımla aklımız tamamen karışıyor! Kimin ne yaptığını açıklamalar arasında kaybediyoruz! Oysa bölge yeniden şekilleniyor! Sınırlar imha ediliyor!
Ve bizler de içinden geçtiğimiz zamanı anlamaya çalışıyoruz! Çok zordur!
Tarihi yaşarken görebilmek ve not alabilmek! Ama mecburuz!
En son hamle Amerika'nın Suriye'nin kuzeyindeki KÜRTLER'e silah yardımı yapması...
Kaldı ki bir kısmı IŞİD'in eline geçti! Soru şu; Amerikalılar bunu neden yapıyor! Bölgede Türkiye olmazsa bir adım atamayacaklarını bilmiyorlar mı?
Elbette biliyorlar! Kürtler'e devlet kurma sözü verenler de var! Ama bu, Obama değil!
O zaman daha geniş bakıp anlamak durumundayız! Günlük koşuşturmalar arasında, kısır manşetler içinde bulamadıklarımızın peşine düşmeliyiz!
Dünya basınının sayesinde KOBANİ manşetlerde kaldı! Ezilen Kürt algısı oluşturuldu! Ve Kürtler'in SÜNNİ IŞİD'e karşı savunma hakkından dem vuruldu! Nasıl oluşturulduğunu daha önce yazdığım IŞİD enstrüman olarak ortaya konuldu! Çoğunun yüzü gözü kapalı zaten! Görev tamamlanınca memleketlerine dönecekler! Ama dönmeden önce yapmaları gerekenler var!
IŞİD'e bakınca Kürtler'le özel bir hesabının olduğunu anlıyoruz! Rasyonel bir nedeni yok! Mesela Kürtler Şİİ değil!
Ama yine saldırı altında! Bir AKIL hedef belirliyor ve bu insanlar da gidiyor! İzleri doğru takip edip doğru yere ulaşmalıyız!
Ve etrafımızda olan biten, bize okullarda öğretilenlerden farklı! Geniş bakıp çok geniş düşünmeliyiz!
Öncelikle işe Amerika ile Rusya arasında bir sorun olmadığını tespitle başlamalıyız!
Gerginlik senaryo! Tiyatro! Asla arada gerçek bir sorun yok! Hesaplar aynen devam ediyor! Putin'le savaşan Avrupa ve Rothschild ailesi! Bu güçler ABD Rusya ve Türkiye arasındaki ittifaka itiraz ediyor! Daha da önemlisi önümüzdeki birkaç yıl içinde OSMANLI'dan daha büyük olacak TÜRKİYE'yi hazmetmiyor!
Savaşın KODları bu!
Bakın! Önceki gün Fransız petrol devi TOTAL'in CEO'su Christophe de Margerie, Rusya'daki uçak kazasında hayatını kaybetti. İhtimal dahilinde olmayan oldu! Uçak pistteyken kamyona çarptı! Ve haliyle acı son! Oysa Christophe de Margerie'nin ölmesi gerekiyordu! Rothschild ailesinin çok etkili bir ismi olan CEO, Avrupa'yı Rusya ile barıştırmak istiyordu! "Kavgayı bırakalım! Avrupa'nın çıkarı Rusya'nın yanındadır!" diyordu!
Kurulu DENGE'yi bozmak için uğraşıyordu! O da Başkan Kennedy gibi öldürüldü! Bunu bilmek ve buna göre gitmek lazımdı!
Bu ittifaka göre TÜRKİYE, bölgede bütün AVRUPALI güçleri silip süpürecek bir OYUNCU olacak!
Sünni-Şii ne varsa, her ırktan her mezhepten insanı kucaklayacak!
Şimdi bunu göremiyoruz ama yakında anlaşılacak!
Avrupalı güçler bunun önünde engel! Amerika ise ısrarla Türkiye'nin daha çok ileri çıkmasını istiyor! Ama bizim de kesip atamadığımız alışkanlıklar ve rejimin kendi korkuları var! Puzzle tamamlandığında bölge bambaşka bir fotoğraf verecek! Kürtler şu anda ABD tarafından besleniyor! CIA eski Başkanı Petraeus'un kurduğu IŞİD'e karşı GIDA TAKVİYESİ yapılıyor! Kürtler bu yardımlarla, ki yakında daha da artacak, kendilerine olan güvenlerini kazanacak! Bu etkisi artan KÜRT NÜFUSU bağlanmak için Ankara'ya elini uzatacak! Çünkü gidecek yerleri yok! Devlet hayali gerçekleşmez, gerçekleşse de ayakta kalamaz! Bunu bilecek kadar akıllılar! Kürtler serpilince BÜTÜNLEŞME sağlanacak! Onurlu bir ortaklık için güçlenmeleri de Türkiye'nin zararına değil!
Onlar güç kazanırken Ankara, Irak ve Suriye'de dağınık halde bulunan TÜRKMENLER'i toplayacak! Herkese kucak açan Ankara, TÜRKMENLER'i unutacak değil ya!
Bence Kuzey Irak ile Kuzey Suriye arasındaki bir bölgeye yerleştirilecek!
Böylece inandırıcılık ve samimiyet ortaya çıkacak! Hem Kürtler hem de Türkler rahat nefes alacak! Ortadaki TÜRKMEN KANTONU garantör olacak!
Nefes borusu olacak! Bu, bölgede dağınık halde bulunan Kürtler'i ayağa kaldıracak! Aynı şekilde TÜRKLER'i de! Ve bu işin sonu İRAN'a dayanacak!
Güçlü ve büyük Türkiye IRK temelinde yükselecek! Türkler ve yanında Kürtler! İran'daki Türkmenler'den sonra Kürtler de Ankara'ya yeşil ışık yakacak!
İran yıllarca Avrupa'ya yakın durmasının ve onların sözünden çıkmamanın faturasını ödeyecek! Bölge Türkiye'ye teslim edileceği için iki gücün yan yana olması istenmeyecek! Benzetme hatalı olabilir ama OSMANLI ile EYYÜBİ imparatorluklarının ortaklığı gelecek! Kürtler kendilerini mutlu hissedecekleri bir devlette yaşayacak! Çünkü en doğru yer burası!
Akrabalık, din, tarih, dil, türkü, gelenek, görenek aksine izin vermiyor! Bu birliktelik bölgeden bize akanlara da PASAPORT ve KİMLİK imkanı verecek! Ülke giderek büyüyecek! İstesek de istemesek de böyle olacak!
Tabii bütün bunlar olurken bizler YİNE PARAYI TAKİP edemeyeceğiz!
Kahramanlıklarla, destanlarla uğraşırken asıl gücü gözden kaçıracağız! Oysa Amerikan'ın milli kanadı içinde barındırdığı ve Londra'yı mesken tutan BARONLARA karşı finans savaşını vermekte!
Hem de bütün gücüyle! ABD her yaptığı hareketle dünya üzerindeki bütün paraları TOPLAMAKTA!
Çin gibi Japonya gibi ARTI PARA kenara koyamadığı için BARONLARIN paralarını bir yolunu bulup çekmekte!
Daha da çekecek! Küresel anlamda paranın çoğunluğunu ele geçirince bu ailelere operasyon gelecek! Bu vakitten sonra faiz oranları başka türlü seyredecek! BARONLAR da bunu bildiği için PETROL fiyatlarını bir anda indirdi! Hem Rusya'nın sattığı petrolden elde ettiği gelir düşsün, hem de ABD'ye giden petro-dolarlar azalsın diye!
Yani karşı hamle ile İKİ DEV'in zarar görmesi hedeflendi! Tabii bu arada üretici olan bölge ülkeleri de sınırlandı!
Savaş bu!
Bu nedenle ABD-Rusya'nın Türkiye'ye müthiş ihtiyacı var! 100 yıllık rövanşı bu denge üzerinde alacağız! Bizi Avrupa Birliği'ne almayanlar yakında gelip yalvaracak!
Bu yalvarma sahnesi olmadan Kürtler'i ayaklandırıp planı bozmaya çalışıyorlar!
Son dönemde içeride kim öne çıkıp zarar vermek istediyse tasfiye olacak!
Bölgenin hakimiyeti bize geçerken bankalarımız büyüyecek ve dolarla dolacak!
Tarih için kısa bile sayılamayacak zaman diliminde bunlar olacak! Ve bütün bu olanları içerideki yerli görünümlü YABANCILAR hiç anlayamayacak!
Olay bu! Gerisi teferruat!

NOT 1: CHP'ye biri bunların bir kısmını fısıldamış olmalı ki ABD'ye gidip kılık değiştirdiler!
Pensilvanya ile muhafazakar kesimlere daldılar! Kendiliğinden değil yani!

NOT 2: Türkiye 600 bin Suriyeli sığınmacıya "Geçici" kimlik veriyor. Sizce de bu düzenleme yakın gelecekte olanların işareti değil mi!
Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER