DÜNYA

Ergün Diler : Değişim

Tarih
23 June 2015
İzlenme
6055 Kişi

23 Haziran 2015

Büyük
dengeden söz ettiğim dünkü yazımdan sonra çok soru geldi! Hepsine cevap verme şansım yok! Ama yine de nokta atışlarla gidelim...
Uzun zamandır unuttuğumuz WIKILEAKS bir anda gündeme geldi! Suudi Arabistan'la ilgili bilgiler ortalığa saçıldı. Bizi ilgilendiren bir iki nokta vardı. Suudi Arabistan'ın Tahran Büyükelçiliği'nden Riyad'a gönderilen kriptolu notlarda "Amerika'nın Tahran'a KUR yaptığı mesajları bir Türk taşıyor!" bilgisi ÖNEMLİ olarak geçilmişti! Bir de Suudlar'ın iç yazışmalarında şu önemli bilgi yer alıyordu: "Amerika, Rusya'nın garantisi de olursa İran'ın barışçıl nükleer programına itiraz etmeyiz..." Bütün bu bilgiler ne zaman açıklandı?
Suudi Arabistan'ın, Rusya'ya yanaştığı gün! Moskova "Enerji, su, tarım, askeri, eğitim ve uzay alanında Suudi Arabistan'a büyük destek vereceğiz.
Ayrıca 16 nükleer santral inşa edeceğiz" dedi ve WIKILEAKS devreye girdi!
Savaşın bir yüzü ortaya çıktı!
İngilizler'in kontrolündeki Avustralyalı gazeteci Julian Assange'nin YÜ ZÜ olduğu oluşum son olarak Suudiler'le ilgili belgeleri yayınladı! Yani BARONLAR kontrol ettiği ORTADOĞU'da değişiklik istemiyordu! Bunu da savaşarak gösteriyordu! Bizler de yazışmalardan Amerika ile Rusya'nın asla ve kat'a karşı karşıya olmadığını anlıyorduk!
Wikileaks nasıl oluyordu da Amerika ile ilgili gizli bilgilere ulaşıyordu? Aslında bu sorunun cevabı büyük kavganın orada olduğunu gösteriyordu! Yıllar önce SOROS "Şu Bush'un gitmesi için gerekirse tüm servetimi gözümü kırpmadan veririm" diyordu! Yani BARONLAR, parayı elinde tutup kullananlar, Amerikan Devleti'nden de rahatsızdı! Bizden oldukları gibi! Mesela Julian Assange gibi Edward Snowden da Amerika'yı ilgilendiren bilgileri açığa vuruyordu! Nasıl oluyordu bunlar? BASİT! NSA gibi Amerikan istihbarat kurumları elde ettikleri bilgileri AVUSTRALYA, KANADA, YENİ ZELANDA ve İNGİLTERE ile paylaşmak zorundaydı! Kraliçe'ye vermek durumundaydı.
Zorunluluk yani! Temel sağlam... Bu nedenle kimin neyi nereden sızdırdığı belli değil mi? Peki sizce neden bir TÜRK'ü işin içine karıştırdılar!
Aksi olamazdı ki! Hedef Türkiye... Öyle değil mi? Mesela bizde emekliye, asgari ücretliye ZAM ÜSTÜNE ZAM sözü veren Kemal Derviş ve Kemal Kılıçdaroğlu beyler SOROS'a hiç uzak değildi! Ama aynı SOROS Çin'de ayda 10-100 dolara milyonlarca işçiyi çalıştırıyordu! Dünyanın refahı buradan kaynaklanıyor, Komünist Çin de sözde işçi haklarını koruyordu.
İŞÇİ SINIFI mahkum olurken, kazanılan paralar ABD'ye SOROSGİLLER'in bankalarına akıyordu! Hep söylediğim gibi insanların ne dedikleri hiç önemli değil! Yaptıklarına bakın! Kaybetmezsiniz... Amerika'nın içinde başlayan DEVLET-BARONLAR çatışması haliyle bizi de yakından ilgilendiriyordu!
Bölgeyi de... Amerika "Demokrasi getireceğim" derken ARAP yönetimlerin hemen yanında duran etkili isimleri tasfiye edeceğini açıklıyordu! BARONLAR BANKALARI kontrol ederdi! Mesela Amerika petrol şirketi kurar, bunlar petrolü alıp kullanır ve satardı! Ama hem petrolden hem de petrol ürünlerinden doğan gelirler BARONLARIN bankalarına yatardı!
Yani dünyanın parası bunlardaydı!
Milletlerin ve devletlerin parasıyla dünyaya meydan okuyorlardı! BARONLAR "MAYMUNCUK" olsun diye hedef ülkelerde BİR ve İKİ NUMARALARIN yanına kesinlikle önemli isimler koyardı! Demokrasi gelince bunlar gidecekti. Gidenler olsa da duranlar var hala!
Savaş bu. Giderek büyüyecek.. Hazır mısınız? Son günlerde IŞİD ve PYD çok tartışılır oldu! Tartışılmaya da devam edecek! Çünkü büyük plan devrede!
Bizler ise isimlerle uğraşmaktan keyif almayı bir türlü bırakamıyoruz! Bakın; Saddam Hüseyin bayram sabahı asıldı!
Saddam'ı asanlar yani gardiyanların 5'i de KÜRT'TÜ! Irak'ta başka gardiyan mı yoktu? Vardı elbette! Ama ilerisi için bu şarttı! Çünkü Amerika, Ortadoğu'da İngilizler'in Fransızlar'la kurduğu modeli çözmek zorundaydı! "Enerjiyi kendine almak için değil onlara gitmesin" diye kontrol etmek durumundaydı. Bu nedenle bölgeye Araplar'ın İSRAİL'den sonra DÜŞMAN olacağı ikinci bir KÖTÜ ADAM lazımdı! Bu KÜRTLER'di!
Saddam asıldığı sabah bu plan devreye girdi! Kürtler, Saddam'ı asarken belki intikam alıyordu ama bir de madalyonun diğer yüzü vardı. Yakın zamanda Araplar belki IŞİD üzerinden Kürtler'e mesafe koyacak! Belki de vurmak isteyecekti!
Sizce Kürtler'in gidecek ve sarılacak bir adresi olacak mı?
Evet! Bildiniz! Kardeş Türkiye! Oyun sahnede! Devam...
Türkiye bu durumdan sonra etki ve yetki alanını genişletip büyüyecek koca bir DEVLET olacaktı! Araplar'la barışmak da bizim için zor olmayacaktı!
Ama bunlar olurken SINIRLARIMIZIN defansı zayıf olacaktı! Yani Amerika-
Rusya bize BÜYÜK LÜK için yardım ederken KONTROLDEN ÇIKMAMAMIZ için de gerekli tedbirleri alacaktı! KOALİSYON bunlardan biriydi! Tek başına güçlü Türkiye, güçlü lider istenmiyordu!
Hele hele Arap sokaklarında yapılan gizli anketlerden Erdoğan'ın isminin herkesi geçtiği görülünce... Yapmamız gereken, HIZLI büyürken ayaklarımızı sağlam yere basmaktı! Adamlar oyun da kursa sonuçta biz 1000 yıldır bu topraklardaydık! Burada gol yemezdik!
Atamazlar da! Ama içeride birlik olursak!
Ve oyunu anlarsak! Haksız mıyım? Dünyadaki bütün terör örgütleri İSTİHBARAT SERVİSLERİNİN uzantısıdır! Mesela 11 Eylül BARONLARIN üzerine gidilmesi için şarttı! Bu nedenle eline silah verilen bir değil bin kez düşünecek! Şimdi, güney sınırımızda ellerinde silah tutan onlarca grup arasında itiş-kakış yaşanıyordu! İnsanlar ölüyor, masumlar acı çekiyordu... Oysa konu Ortadoğu'nun kimin tarafından yönetileceğiydi! Soros yani PARANIN EFENDİSİ hem Hillary Clinton'a hem Donald Trump'a hem de Jeb Bush'a destek olacak kadar AKILLIYDI! Parasını üç adaydan da esirgemiyordu! Bizler ise SAVAŞ TANIMINI sadece silahla yaptık!
BANKALARI, FAİZİ, BORSAYI hiç bilmedik! Ve görmedik! Şimdi "Amerika-
Rusya ikilisinin yanında Türkiye yer almasın" diye BARONLAR paralarıyla ve adamlarıyla geliyorlar! Amaç Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu'yu Türkiye üzerinden yönetmek! İsimlere girmem! Ama onlar da ben de bunların kim olduğunu biliyoruz! Hazırlar!
Bekliyorlar! Ve sevseniz de sevmeseniz de, oy verseniz de vermeseniz de Erdoğan'dan başka alternatif yok!
Sadece Erdoğan bunlara karşı yani FAİZ LOBİSİNE karşı Türkiye'yi koruyabilir! Ama bizler ülkemizi çok ama çok ilgilendiren bir olayı bile PARTİ FORMASIYLA açıklıyorduk!
Daha doğrusu açıklamaya çalışıyorduk! YETMİYORDU... Soros da bunu istiyordu zaten! Ne dersiniz! İsimlere girmeyeceğimi söyledim!
Şimdi MECLİS'te yemin edecekler arasında parti liderlerinden çok daha etkili ve yetkili isimler var! Bunların sıradan bir VEKİL olarak kalmayacağını adım gibi biliyorum! Oyun ince ince kuruluyor! Ve değişiklikler olacak!
Dün de dediğim gibi bir ya da birden fazla PARTİ değişmek zorunda! Hem BARONLAR hem de Amerika-Rusya çizgisi bunu istiyor! Bakalım hangi tarafın dediği olacak! İzliyorum!

NOT: Yarın MİT TIR'ları ve İRAN-MİT ilişkisi hakkında yazacaklarım var! Birileri bir yerlerde bir şeyler karıştırıyor da... Haber vereyim istedim!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER