GÜNCEL

Erem Şentürk : PKK’dan, FETÖ’den, DAEŞ’ten daha büyük bir bela geliyor!

Tarih
05 November 2018
İzlenme
7345 Kişi

Adalet asırlardır tartışılıyor. Her çağın en ateşli konularından biri olan bu adalet tartışmalarının ateşi bugün de sönmüş değil. “Her şeyin yerli yerinde olması” diye tarif edilen adalete dair en kadim nasihatlerden biri de şudur: “Adalet bir histir, adalet duygusu incinirse bütün ilişkiler zehirlenir.”

18 Haziran’da, İstanbul Eyüpsultan’da yavru kediye tecavüz ettiği ve ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan B.Ç, 13 Eylül’de görülen mahkemenin 3. celsesinde 3 yıl ceza almıştı. Niye böyle oldu? Neden 3 yıl ceza aldı bu adam? Aslında bu ceza teorik olarak kâğıt üzerinde hukuksuzluktur. Mala zarar vermekten üç yıl ceza olmaz ki. En üstten verilse bile yine 3 yıl olmaz. Bana kalırsa adam müebbet hak etmiş ama hukuk böyle bir şey değildir ki... “Bana kalırsa” dediğim anda adaletsizlik, hukuksuzluk başlamıştır. Çünkü hukuk böyle işlemez. Böyle işlerse hukuk olmaz.

Hayvanlara eziyet, yavru hayvanlara eziyet, sahipli hayvan, sahipsiz hayvan gibi yüzlerce tanımın oturulup yeni baştan yazılması lazım. Sonra bu tariflere göre kanun yazılması lazım. Sonra bu kanunların milleti temsil eden Meclis’te onaylanması lazım. Sonra onaylanan bu kanunların millete ilan edilmesi ve ana hatlarıyla okullarda okutulması lazım. İşte hukuk sistemi böyle olur. Bu zincir, bir halkasında bile kırılsa o sistemin adı “hukuksuzluk, adaletsizlik, kara düzen” olur. Kediye tecavüz eden adam sosyal medyaya düşerse kamuoyu baskısından çekinen mahkeme, 3 hapis cezası verir, sosyal medyaya düşmezse sapıklar salınır.

Evet sapıklar salınır. Sadece hayvan sapıkları değil çocuk sapıkları da salınır. Trabzon’un Ortahisar ilçesinde belediyede temizlik görevlisi olarak çalışan M.T. sokak ortasında kimse onu görmüyor diye küçük bir kız çocuğunu taciz ediyor. Sonra gözaltına alınıyor ve salınıyor. Sonra sosyal medyada gündem oluyor. Sonra savcılık yakalama kararı çıkartıyor. M.T. Ortahisar’da yeniden gözaltına alınıyor. İşte bu hukuka uygun ama adaletsiz olan tehlikeli çarkın aslını öğrenmek için, ben Trabzon Başsavcılığı’nı aradım önceki gün, “Nedir bu işin aslı” diye sordum. Cevap vermediler basın açıklaması yaptılar. Trabzon Barosu’nu aradım, “Nedir bu işin aslı” diye sordum; cevap bulmadım. Basın açılmasına göre, “Salıverme” yoktu. Görgü tanıklarına göre ise adam salınmıştı. Yalan söyleyen bir savcı mı var karşımızda? Adalet başlamadan bitti yani.

Adalet bir histir. Adalet duygusu incinirse bütün ilişkiler zehirlenir. Bu zehirlenmenin başımıza açacağı, açtığı belalar FETÖ’den, PKK’dan, DAEŞ’ten büyüktür; çünkü bu belaların hepsi adaletsizliğin meydana getirdiği boşlukta var oluyorlar. Hakimlerine, savcılarına, polislerine, avukatlarına güvenmeyen; sosyal medyadan medet uman bir nesil inşa ediyoruz. Dünyayı başımıza yıkacaklar. Allah korusun...

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Gr8 HAKAN

  06 November 2018
  0 0
  Bildiğim kadarıyla ŞERİAT, Hayvanla cinsel temasta bulunanın insan (bence insan olamaz mahlukattır) CEZASI ÖLÜM dür. Eğer bu kurala uyusaydı, AIDS de olmazdı. Herzaman derim. " Suçu kanıtlanmış, Vatan hayini, TECAVÜZ ve TERÖR suçlarına #İDAM #CEZASI gelmeli"😠
 • hursit dilaver

  05 November 2018
  2 0
  erem çok haklı bunun sonu İHKAK-I HAK tır. bazı aymazlar, mesela sokakta kavga edenleri seyrettiler ne ayıp ayırsanıza diyor da, ulan 2 ay olmadı iki kişi ayıraym derken bıçak yedi de öldü.neyi ayıracaksın.ŞU KÖPEKLERİ SOKAKTA GEZİNTİ YAPTIRANLAR ACABA NE ZAMAN AGIZLARINA AGIZLIK TAKACAK. YA DA TAKMAYANA 5000 TL CEZA vermeye GÜCÜ YETECEK Mİ DİYE DE SORALIM.işte geçen gün bakkaldaki amcayı ısırdı, dün bir adamı ve bir çocuğu ısırdı ve bırakmıyor..
 • Murat arslankaya

  05 November 2018
  1 0
  Çok doğru... aksam haber bultenlerinde niceleri...daha gecen haftalarda demir cubukla dayak yiyen amca... halen zihnimde goruntuleri ...sonuc sifir adalet bu mu ???
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER