ÇOCUK ve AİLE

Erem Şentürk : 6284 konusunda kandırılıyoruz, tuzağa çekiliyoruz

Tarih
16 January 2020
İzlenme
2544 Kişi

6284 Sayılı Kanun üzerinden yürütülen tuhaf, şüpheli ve bir o kadar da korkutucu bir kampanya var. Sözüm ona kadının beyanı esasmış, kadın ne derse delil aranmaksızın erkekler hapse atılıyormuş, yuvalar dağılıyor, aileler yıkılıyormuş ve bunların hepsi de İstanbul Sözleşmesi denilen fitne yüzünden oluyormuş. Lafı uzatmadan hemen söyleyeyim bunların hepsi yalan. Kasıtlı, kötü niyetli, sırf rezalet çıksın diye uydurulmuş sonra da bayrak edilmiş yalanlar bunlar.

Bu meselede beni de kandırdılar. “Müslümanlar bir şeye itiraz ediyorlar, aileyi düşünüyorlar geleceğimize dertlenmişler, bir tehlike sezmişler…” diye düşündüm ilk başta ama bir bataklığa düştüm çıkana kadar akla karayı seçtim. Siz düşmeyin düştüyseniz kurtulun inşallah.

Yaygarası yapılan 6284 sayılı kanunun, İstanbul Sözleşmesi’ndeki “Toplumsal cinsiyet” rezaletiyle hiçbir ilgisi yok. Bu kanun, kadını şiddete karşı koruma tedbiriyle ilgili bir kanun. “Kadının beyanı esastır” denilirken bir kadın yolda yürüyen bir insana iftira ettiğinde söylediğinin doğru olduğuna bakılmaksızın kadın ne derse doğru kabul edilecek değil. Yalancılar öyle anlatıyor ama öyle değil. Bu yalandan ekmek yiyorlar. Bu yalandan kitap satıyorlar. Bu yalandan sosyal medyada etkileşim alıyorlar. Bu yalanla devlete saldırıp, devleti aile düşmanı, erkek düşmanı diye anlatıyorlar ama işin aslı öyle değil…

erem şentürk ile ilgili görsel sonucuİşin aslı; bir kadın şiddete uğradığında ya da uğrama ihtimali olduğunda devletten koruma istiyor. Devlet bu konuda kadının beyanını esas kabul edip kadını koruyor. “Git delil getir” demiyor. Eskiden “Git delil getir” diyordu ve kadınları kavga, hor görülme, aşağılanma, dövülme, hatta öldürülme yaşanan ortama geri gönderiyordu. Bu kanunun ilk hali 4320 Sayılı Kanun’du. Kadın “Ben dayak yiyorum” diyordu, devlet kadına “Git delil getir” diyordu. Kadın, “Kocam beni öldürecek” diyordu devlet, “Git delil getir” diyordu. Ayşe Paşalı vardı; “Kocam beni öldürecek” diye yalvarıyordu ama devlet, “Git delil getir” dedi kadına… Ayşe Paşalı, Aile Mahkemesi’ne başvurmuştu, 4320 Sayılı Ailenin Korunması Kanunu uyarınca “koruma kararı” talep etmişti. Ne oldu?  Mahkeme, aralarında evlilik birliği kalmadığı gerekçesiyle reddetti ve devlet kadını korumadı. Devlet kadını korumayınca Ayşe Paşalı devlet hastanelerinin önünde sürüne sürüne devletin istediği raporu almaya çalışırken kocası İstikbal Yetkin tarafından 11 yerinden bıçaklanarak öldürdü. Hadi beyanını esas kabul etme Müslüman erkek?.. 

Nese kökünden yani korunması gereken anlamından türemiş “Nisa” dediğimiz kadınları korumayacaksınız da neyi koruyacaksınız Müslüman erkekler?.. Böyle mi tebliğ edeceğiz İslam’ı dünyaya? Böyle mi teklif edeceğiz kendimizi dünyaya?..

Peki ya kadın yalan söylüyorsa… Yani ya kocası dövmüyorsa, ne kaybederiz? En fazla erkek bir süre uzaklaştırılmış olur. Üç gün sürmez gerçeğin ortaya çıkması… Bir kadın, kocası hakkında yalan söyleyip ona iftira ediyorsa o evlilik bitmiş demektir, bitmediyse de bitsin zaten. Öyle bir kadınla niye evli kalınır ki?.. Ya kadın doğru söylüyorsa? Ayrıca bu şekilde yalan söyleyen akıl hastası kadın yok değil var ama kaç tane? Çok az. Küçük bir yalanı bayrak edip yaygara yapacağımız yere; evinde, sokakta dayak yiyen binlerce kadın gerçeğine dönüp onlarla ilgilenmek lazım değil mi? Ayıp değil mi? Bir amcamız vardı, hanımı koruma kararıyla evinden uzaklaştırmıştı. O da arabasının içinde piknik tüpüyle ısınırken ölmüştü. “6284 cinayeti” diye haberleştirilmişti? Bir: O amcamız annemizi dövüyormuş. İki: İlk defa arabasında o şekilde yatmamış. Ara sıra kavga edince, öfkelenince aynı şekilde tüple ısınarak arabasında yattığı oluyormuş. Üç: O gece de polisler “Amca gel seni otele götürelim” diye teklif etmişler ama amca dövdüğü hanımı rahatsız etmeye devam etmek için arabayı evin önüne çekip içinde yatmakta ısrar etmiş. Allah rahmet eylesin, amcamızın arkasından oh iyi olmuş diyecek kadar delirmedik ama bu ölümle 6284’ün hiçbir ilgisi yok.

6284 ile ilgili görsel sonucuOlan şey şu, erkeklerin bir kısmı eşlerini aşağılıyor, eşlerine sövüyor, eşlerini dövüyor hatta eşlerini öldürüyor. Devlet bu kadınları koruyacak. “Git delil getir” demeyecek, beyanını esas kabul edip hemen onu koruma altına alıp kadını şiddetin içinden kurtaracak. Niye erkeği çekiyor evin içinden kadını alıp korusun. Bu kararlar binlerce vakanın analizden sonra verilen kararlar. Evin içinden kadını çektiğinizde o evin sosyal düzenini bozuyorsunuz. Ayrıca erkek hem dövecek hem de konforu bozulmayacak öyle mi?.. Kadın evde kalacak ki evin düzeni, çocukların hayatı devam edebilsin…

“Ne var canım erkek öfkelenmiş karsına bir iki vurmuş, bunun için yuvayı yıkmaya değer mi?..” Karısını döven erkek artık erkek değildir. Erkekler erkek olmadıklarını anlayıp bu acının altında ezilmeye başlayınca eşlerini dövmeye başlıyorlar. Üstelik bütün araştırmalar kesin olarak gösteriyor ki şiddet, sınırları belli olan bir olgu değil. Karısını döven erkeklerin hemen hemen hepsi çocuklarını da dövüyor. Karısını döven erkek annesini de dövüyor. Karsını döven erkekler yaşlı babalarını da dövüyorlar; hatta kundaktaki bebekleri bile dövenleri var. O el kalkıyorsa devlet, kadına kalkan eli kesecek. Erkekler bilecek ki bu ülke, kadınlara değer verilen, kadınların korunduğu, kadınlara kalkan kolların koparıldığı bir ülke. Böyle büyük bir medeniyeti teklif edeceğiz dünyaya. Benim damadım kızımı dövecek ve bunu da duyacağım. O damadı bodrumda demir sandalyeye bağlayıp serumla yaşatarak yıllarca döverim ben mesela…

Kadının beyanı bunun dışında başka hiçbir yerde esas kabul edilmiyor. Eğer bir ceza gerektiren durum varsa kadınların da herkes gibi delil getirmesi ve iddiasını kanıtlaması lazım. Kanıtlayamazsa iftira ettiği için kendisi ceza alır.

6284 ile ilgili görsel sonucuBir fitne rüzgarı estiriyorlar nefsimizi bu rüzgarda şişirmemek lazım. Bu fitne fesat rüzgarından ekmek yiyen birkaç kişi var; Müslüman erkekler düşmüşler onların peşine yuvarlanıyorlar. Müslüman erkeklerin ayağa kalkması, kadına şiddetin önünde duvar olması lazım. Eşini dövmeye niyetlenen erkeklerin Müslüman erkeklerden ödü patlaması lazım. “Müslümanlar kadınlara çok değer veriyor, Müslümanların yanında kadına kötü davranırsanız ananızdan emdiğiniz sütü burunuzdan getiriler” diye herkesin ayağını denk alması lazım. Müslüman erkeklerin “6284 sayılı kanun yetmez daha sert, daha keskin, daha detaylı kanunlar istiyoruz” diye Türkiye’yi ayağa kaldırmaları lazım. “Bu, bütün dünyaya İslam’ı tebliğ fırsatı; bu, dünyaya Türkiye’yi teklif fırsatı bunu nasıl göremezler” diye dertlenirken geldi aklıma, belki de bunu gördüler de engel olmak için telaş yapıyorlar. Hiç kimsenin kadına taptığı, aileye düşmanlık ettiği falan yok. Bu sinsi bir siyasi propaganda. Devlete saldırmak için kötü kokulu bir oyun. Tuzağa çekiyorlar bizi; ben düştüm siz düşmeyin.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Ali Haydar

  08 February 2020
  0 0
  Erem bey bu kanun haşa kusursuz mu? Bu kanundan dolayı dün akit gazetesinde emekli bir imamın çocuklarına "islama uygun olsun hareketleriniz" dedi diye karısı bir telefonla evden uzaklaştırtnış. Bu mu savunduğun kanun? Arabada yatıyormuş 70 vs. yaşındaki adam.
 • Ali Haydar

  23 January 2020
  0 0
  HAKARET - KÜFÜR OLMAYAN BİR YORUM YAZDIM, ONAYLANMADI. BUNU KİM ONAYLAMADI İSE KINIYORUM VE BİR DAHA BU SİTEYİ TAKİBİMDEN DÜŞÜRECEĞİM. HAKARETSİZ SÜZ BİR YORUM HANGİ KISTASLA "YOK" SAYILIR?
 • VİSAL

  22 January 2020
  1 0
  Erem Bey Hakkınızı helal edınız meseleyı cocuklarınıza getırmemem gerekırdı.Ozur dılıyorum.Ancak 6284 ile acıklamalarınıza hıc katılmıyorum.Esımın bırcok ımam talebesı camılerde yatıyorlar.Perısan oldular.Aıleyı korumak boylemı olur.Sızın savunmalarınız kuran Hukumlerıyle çelişiyor.
 • ARS

  22 January 2020
  1 0
  Ayrıca bu konuda, karşı fikir (bana göre de doğru) beyan edenleri "fitne fesat rüzgarından ekmek yiyen birkaç kişi", Müslümanları da "onların peşine düşmüş yuvarlanan erkekler" olarak nitelemeniz ne kadar vahim ve seviyesiz. Bu durumda birisi de sizi "Bu mor çatı derneklerine gelen ödeneklerden pay alan" birisi olarak tanımlarsa haklı olmaz mı? Yazdıklarınıza siz de inanmamış, kalbiniz mutmain olmadığından üslubunuz bozulmuş ve saldırganlaşmışsınız.
 • ARS

  22 January 2020
  1 0
  Erem Bey'in analiz, zeka, tahlil, idrak kabiliyetini öğrenmek için güzel bir fırsat oldu. Hakkınızda yanlış bir kanaat sahibiymişiz. Bu derece çok yönlü ve önemli bir konuda basıt ve tamamen feminizt bir yaklaşıma sahip çıkmanıza çok şaşırdım. Yazınız bu konudaki kanaatimizi değiştirmediyse de maalesef hakkınızda beslediğimiz hüsnü zannımızı değiştirdi. Bu gerçeği gösterdiğiniz için teşekkür deriz.
 • Ags2122

  21 January 2020
  1 0
  Iyi de şiddeti uygulayan kadın olsa da erkek uzaklastirma aliyor.
 • mutti

  18 January 2020
  2 1
  Gonlune yuregine kalemine saglik Erem abi.
 • Mehmet

  17 January 2020
  3 5
  İnşallah yarın öbür gün kadının biri "Erem Şentürk beni taciz etti" desin de aklın başına gelsin
 • Mehmet

  17 January 2020
  4 5
  Yalakalığın zirvesi 5 10 tane kötü örnek yüzünden 40 milyon erkeği potansiyel tacizci saldırgan gösteren, feminizme ayak tutan kanunu savunan yalaka
 • Asagida erkekye cevapcici

  17 January 2020
  2 4
  Eh bree geri zekali mahluk Senin doguran ana kadin degilmi bree senin kiz kardesin kadin degilmi bree Yarmaloz ...birde erkek yazmissin Sen olsan olsan iki ayakli mahluksun Aldigin oksijene yazik haram olsun esek herif Terbiyesiz Haram zede
 • erkek

  16 January 2020
  6 8
  yazar efendi zirvalamışsın. ve zirvanın tevili yoktur.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER