POLEMİK

Engin Ardıç : Kavanozda Kemalizm

Tarih
31 January 2019
İzlenme
1680 Kişi

Yılmaz kardeşimizin 500 sayfalık köşe yazısının lüks baskısı, Beşiktaş'ta bir kitapçıda kavanoz içinde "2 bin 500 papel bastırıp da alamayanlar için" hiç olmazsa bakmaya sunulmuş...
Kitabın biz sıradan ölümlüler için "normal" baskısı 35 lira baş fiyatla piyasaya verilmişti, sonra Migros'ta 17 liraya kadar düştü. Akşam pazarı.
Kitapta "Atatürk'ün Selanik'te doğduğu" ve "leblebiyi havaya atıp ağzıyla tuttuğu" gibi birtakım derin gerçeklere yer veriliyor.
Birtakım dıngıllar da kavanozun yanında durup kitapla "selfie" çekiyorlar. Gözyaşlarını tutamayan da var.
Kavanoza yüz sürmek, öpüp koklamak serbest mi, bilmiyorum. Yarım ibadet sayılırdı.
Fakat kitap kapalı... Ancak cildini görebiliyorsun...
Hiç olmazsa kavanoza yerleştirirken yanına bir nüshasını da açık olarak koysaydınız da, dıngıllar alamadıkları kitabın kâğıdını, dizgisini, puntosunu falan görebilseler, neleri kaçırdıklarını anlasalardı.
Yılmaz kardeşimize "Atatürkçülüğün ne olmadığını, ne olmaması gerektiğini" kanıtladığı için teşekkür ediyoruz. Ne kadar nefes ve mürekkep tüketsek bundan daha iyi anlatamazdık.
Belediye seçiminde de başarılar diliyoruz.

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Selfie Çubuğu

  01 February 2019
  0 0
  Kitabın yanında selfie çektiren kafada insanlar oldukça, bunlardan bir kaç bin kişinin de bu fiyata bu kitabı alacağını görmek zor değil.Yılmaz Özdil bunu görüp bu işe kalkışmış. Akıl tutulması yaşayan insanların var olması bizleri niye şaşırtıyor ki.Yılmaz Özdil gibiler ise şaşırmak yerine ilgiyi ranta dönüştürüyor.Yani işi biliyor.Ha bu arada bu selfici tiplere sorsan Özdil en büyük Atatürkçülerden biri onların gözünde.
 • As1

  01 February 2019
  0 0
  Güzel bir yazi olmus bu kendini baska ve akilli görün kesim , Bizler Koyun onlar ise Esek
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER