GÜNCEL

Emin Pazarcı : Pislikten medet umanlar

Tarih
01 September 2020
İzlenme
1276 Kişi

Günlerce bağırıp çağırdılar. “30 Ağustos kutlamaları yasaklandı” diye ortalığı ayağa kaldırmaya çalıştılar. Bir milli bayramı bile kirletip istismar malzemesi yapmak için çırpınıp durdular…

İçlerinde siyasetçiden basın mensubuna kadar pek çok isim vardı. Atatürk adını kullanıp vatandaşa 2 bin 500 liraya kitap kakalayan, bu arada “Atatürkçü” kimliği ile kamu arazisini işgal eden yazar-çizerler de en önde koşuyordu.

Ne oldu?..

Kirlilik sadece birkaç gün sürdü. 30 Ağustos, “Zafer Bayramı” adına yakışır bir şekilde kutlandı. Salgına rağmen, son yılların en ihtişamlı kutlaması gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Zafer Bayramı'na özel 300 İHA ile ışık gösterisi yapıldı - Son Dakika HaberleriKirlilikten, pislikten medet umanlar, yalanları ile baş başa kaldılar. Tıpkı daha önce defalarca örneklerini yaşadığımız gibi!

Göreceksiniz; yarın da hiçbir şey değişmeyecek. Yine çarpıtmaya, saptırmaya, kirletmeye, kısacası yalan-dolana devam edecekler.

Çünkü yalanla besleniyorlar. Çünkü halen ortaya attıkları yalanların peşine takılıp bunları alkışlayanlar var.

***

Kuru bir “Atatürkçülük” tutturmuş gidiyorlar…

“Ne?” deseniz, verecek cevapları da yok. Duruma ve şartlara göre değişiyor! Ortaya koydukları değersizliğin maskesi olarak kullanıyorlar.

Kirletiyorlar Mustafa Kemal’i. Her türlü kötü amaçları için tepe tepe kullanıyorlar. Hatta heykelini LGBTİ renklerine boyayıp ayaklar altına bile alabiliyorlar.

“Atatürkçülük” bunlar için bir gün batı hayranlığı oluyor, bir başka gün Yunan tezleri savunuculuğu. Portresini alıp, bölücü Apo’nun yanına koyabiliyorlar. “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atıp PKK’lı teröristlerle kol kola girebiliyorlar.

Sahtekar bunlar!..

Hatta ortaya koydukları tavırlara bakıp “Atatürk düşmanları” da diyebiliriz.

Öyle olmasaydı eğer, 30 Ağustos kutlamalarında portresi gökyüzüne nakşedilirken mutlu olmaları, gurur duymaları gerekirdi. Ama yapamadılar, tam tersine karalar bağladılar.

Ne yapıp edip Atatürk’ü kurtarmak lazım bunların elinden…

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER