SİYASET

Emin Pazarcı : Kör değilsek eğer...

Tarih
08 July 2020
İzlenme
1009 Kişi

Ne kadar da çabuk akıyor zaman! Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçeli tam 2 yıl oldu. Erdoğan’ın, 9 Temmuz 2018’de yemin etmesiyle başlayan süreç, yarın 2. yılını dolduracak.

Peki, ne oldu bu süreç içinde?

Neler olmadı, neler yaşanmadı ki! Hem dönüşüm süreci için gerekli düzenlemeler yapıldı, hem de tarihi denilebilecek adımlar atıldı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 ülkeye 46 ziyaret gerçekleştirdi. Araya salgın süreci girmeseydi, bu sayı çok daha yüksek olacaktı. Üstüne bir de dünyaya yön veren liderlerle yapılan yüzlerce telefon görüşmesini eklemek lazım.

Hz. Ömer adaletinde Türk Tipi Başkanlık Modeli | Yenisöz GazetesiKim ne derse desin…

Türkiye, küresel bir aktör haline geldi. Bölgesinde ise, mutlaka konuşulması ve danışılması gereken bir güç oldu.

“Neler oldu” sorusunu daha iyi anlamak ve algılamak için sadece Abdullah Gül ve Ahmet Necdet Sezer’in cumhurbaşkanlıkları dönemine bakmak yeterli olur sanırım.

Nereden nereye!..

***

Bütün dünya ile birlikte “pandemi” adı verilen büyük bir sıkıntının içindeyiz. Dünya devleri sarsılıyor. Onlara bakınca çok şükür iyiyiz biz.

Bu süreç içinde herkesin parmak ısıracağı bir mücadelenin altına imza attık. Bunu görmek için sadece ölüm oranlarına bakmak bile yeterli. O yüzden de herkes tarafından örnek olarak gösteriliyoruz.

Biz, sadece kendi mücadelemizi vermedik. Dünyadaki 137 ülkeye de yardım elimizi uzattık. Aralarında dünyanın en ileri ülkeleri de var. Türkiye’nin gönderdiği yardımlar halen devam ediyor…

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER