SİYASET

Emin Pazarcı : Kaos için sıkışan eller

Tarih
27 March 2019
İzlenme
2905 Kişi

Hiçbir şey gizli kalmıyor, kalmamalı da. Bakın, seçim öncesi her şey çıktı ortaya. Bütün kirli çamaşırlar döküldü piyasaya. Kimin ne olduğunu hep birlikte gördük.

Millet İttifakı’nın en flaş adaylarından Mansur Yavaşhakkında pek çok soruşturma ve dava var. Bunlardan herhangi birinden ceza alırsa, belediye başkanlığı yapamaz. Düşer başkanlığı.

Kılıçdaroğlu, bunları bile bile bastırdı, Yavaş’ı aday yaptı.

Cumhuriyet Gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR’ları Davası’ndan yargılanıyor. Ceza alırsa O’nun da belediye başkanlığı yapması imkânsız. Kılıçdaroğlu, bu gerçeğe ve örgütün tepkisine rağmen, Erdem Gül’ü belki de hayatında hiç gitmediği Adalar’dan aday gösterdi.

Belediye meclislerinde de tartışmalı yüzlerce isim var. İçişleri Bakanı Soylu, PKK, FETÖ ve DEAŞgibi örgütlerle irtibatlı olduklarını söylüyor. “Bunlar belediye meclisi üyelikleri yapamazlar”diyor:

-Seçilirlerse, gerekli hukuki işlemleri yapar, dosyalarını açtırır, açığa aldırırım.

Peki CHP bilmiyor mu bunları?

Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ya da Temel Karamollaoğlu farkında değil mi Türkiye’deki işleyişin ve hukuk sisteminin?

Her şeyi biliyor ve durumun farkındalar.

Buna rağmen, bile bile listeleri bu şekilde hazırlamak zorunda kaldılar. Çünkü, öyle bir ittifak kurdular ki, katılanların kimliği, ne olduğu ve neyi amaçladığı hiç önemli değil. Kimi buldularsa yanlarına aldılar. Ortaklık yaptıkları HDP’yi memnun etmek için de taviz üstüne taviz verdiler. Sonuçta böyle bir tablo ortaya çıktı.

Onların tek bir hedefleri var…

HDP Eş Başkanı Sezai Temelli kamuoyu önünde açıkladı zaten:

-Erdoğan ve Cumhur İttifakı’na kaybettirmek!

Bunun için de FETÖ ve PKK dahil, herkesin desteğini almak, hepsini bir torbada toplamak gerekiyordu. Onu yaptılar.

Seçilenler, başkanlık veya meclis üyeliği yapamayacaklarmış, seçimden sonra görevlerinden alınacaklarmış, pek çok sıkıntı yaşanacakmış… Adamlar terör örgütleriyle bağlantı içindelermiş… Ne önemi var! Asıl hedefleri olan Erdoğan’ı tökezlettirmek için her türlü kaos senaryosuna razılar!

***

“Bakın listede şunlar da varmış” gibi haberler, halkın doğruları bilmesi açısından önemli olsa da, onlar açısından hiçbir anlam ifade etmiyor. Ne yaptıklarını kendileri biliyor zaten.

Dikkat ederseniz, tek bir geri adım bile atmıyorlar. Sadece gerçekleri karartmaya ve üzerlerini örtmeye yönelik davranışlar sergiliyorlar.

HDP, Türkiye’nin dört bir yanında bildiriler dağıtıyor. 31 Mart’ın sadece bir yerel seçim değil, sistemin ve Türkiye’nin değişip dönüşmesi için önemli bir adım olduğunu anlatıyor. Bir kaos senaryosu ortaya koyuyor.

Erdoğan ve Bahçeli, durup dururken “bekadan” bahsetmiyor. Oynanmak istenen oyunu görüyor, milleti uyarıyorlar.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Şeyh Şamil Canhot

    08 April 2019
    0 3
    Akp kaybetmesinin en büyük nedeni Tayyip çok tutarsız konuşuyor konuş cam diye hep mozar oluyor farkında degil.Az ve öz konuş bu can bu bedende oldugu müddetce papazı alamazlardı biraz konuşmalarına dikkat.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER