POLEMİK

Ahmet Hakan : Sıla Hanım, Ahmet Bey’in inançlarına saygısızmış!

Tarih
08 March 2019
İzlenme
1991 Kişi

Sıla’ya şiddet uygulamakla suçlanan Ahmet Kural, mahkemede verdiği ifadede Sıla’dan ayrılmasını şöyle gerekçelendiriyor:

“Sıla Hanım’ın inançlarıma saygısızlığı nedeniyle ayrıldık.”

Ahmet Kural’ın bu cümlesiyle...

Tüm topluma vermek istediği mesajları ardı ardına sıralıyorum:

 Ey ahali! Bu Sıla denilen hanıma sakın acıma! Buna uygulanan şiddete sakın karşı çıkma! Bu Sıla var ya bu Sıla... İnanç falan dinlemez.

 Ey ahali! İnanca saygısız yahu bu kadın! Kimi desteklediğinin farkında mısın? İnançlarımı ezip geçti bu Sıla Hanım.

 İnanç diyorum inanç... Alooo! Üstelik abdestliyim ha! Üstelik bugün mübarek kandil günü! Üstelik inançlı bir iktidar tarafından yönetiliyoruz.

 Şimdi söyleyin bakalım: İnançlara saygısız Sıla mı, inançlara saygılı Ahmet mi? Seçin tarafınızı!

Kadına yönelik şiddet iddiasının görüldüğü mahkeme salonuna “inanç” ve “saygı”kelimelerini karıştırmaya tenezzül eden Ahmet Kural, bakalım bir sonraki duruşmada “Allahu Ekber!” diye haykıracak mı?

KONUMUZ: UZAY

ATILAN ADIM GÜZEL: “Türkiye Uzay Ajansı” diye bir kurum kurmak, böylesine muazzam bir hayal için atılması gereken ilk adımı atmak... Çok güzel, çok alkışlanacak, çok desteklenecek bir tutum.

POLEMİK GEREKSİZ: CHP’nin kararnamenin 4 hükmünü Anayasa Mahkemesi’ne götürmesini “CHP uzaya çıkmamıza engel oluyor” diye nitelemek... Uzaya çıkma hayaliyle bağdaşmayan çok gereksiz bir polemik.

EKREM İMAMOĞLU’NUN KANITLADIĞI BEŞ ŞEY

BİR: Sekter ve katı bir ideolojik tutumu olmadığını kanıtladı.

İKİ: Moralini asla bozmadığını ve sinirlerinin çelikten olduğunu kanıtladı.

ÜÇ: Hacı dayılara, hacı teyzelere samimi olarak sarıldığını kanıtladı.

DÖRT: Sonuna kadar pozitif kalarak da ilgi çekileceğini kanıtladı.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • hursit dilaver

  08 March 2019
  0 0
  geçenlerde bir kere yazmıştım. bir büyük tvci ve, medyacımızın izmirin bir tarafında,muhtemelen giriş veya çıkışlarında çook muhteşem bir çok odalı evi varmış da,misafirleri de hep gecelikmiş falan.bunu oralarda herkes biliyor da dillendirilimiyormuş.medyacı takımı da bilir ama medya dayanışması demek..bu kadar yazayım. nasıl olsa kimsenin umurunda olmaz.biz lüks nerminin ayakkabısından fişkı içen siyasileri de, medyacıları da biliriz.geçelim.
 • hursit dilaver

  08 March 2019
  1 0
  '''CHP uzaya çıkmamıza engel oluyor” diye nitelemek.Uzaya çıkma hayaliyle bağdaşmayan çok gereksiz bir polemik.'' aslan parçası ne demek istiyor.bu iptal başvurusuna AKPlilerin karşı çıkması mı polemik oluyor.yahu şu gazeteye aklı başında birini koyun.ya da HÜRRİYET EDİTÖRÜ DEĞİŞTİRSİN. BUNU DA VESAYET TEYZE HAKİMİYETİNE ALMIŞ DEMEK.BUNA KARŞI OLMAK EZİKLİK VE UTANMA BELİRTİSİ.BATIYA KARŞI DEVAMLI EZİK OLMAK,HALKI HEP EZİK OLMAYA ÇAĞIRMAK. ulan ne iş be. BU LOZAN HERŞEYE MUKTEDİR. BRAVO..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER