POLEMİK

Ahmet Hakan : Ekrem İmamoğlu’na dostane uyarılar

Tarih
11 January 2020
İzlenme
1454 Kişi

- Bütün varoluşunuzu “Kanal İstanbul” üzerinden tanımlamaktan vazgeçin. Eğer böyle yaparsanız... Hükümet yetkilileri, “Vazgeçtik... Kanal İstanbul’u yapmıyoruz” dediklerinde çok esaslı bir varoluşsal kriz yaşarsınız.

*

- Bazı bilim insanları, “Kanal İstanbul depremi tetikler” diyor. Bazı bilim insanları ise “Kanal İstanbul depremi tetiklemez” diyor. “Bilim ne derse o” türü sözler ederken bilim insanları arasındaki bu tür ihtilafları asla gözden kaçırmayın.

*

imamoğlu celal şengör ile ilgili görsel sonucu- Konuk olduğunuz televizyon programlarında “Ben belediye başkanıyım, bana herhangi bir konuk muamelesi yapamazsınız” demeyin. Çünkü elinizde bir yaptırım gücü yokken yaptıklarınız, elinizde yaptırım gücü olduğunda yapacaklarınızın bir göstergesi sayılır.

 

*

- “Referandum” demek, halkın görüşü demektir. “Referandumdan benim istemediğim sonuç çıkmazsa mücadeleye devam ederim” yaklaşımından vazgeçin... Çünkü size “Halk ne derse o” demek yakışır.

*

- Sadece “Kanal İstanbul”a odaklanmanızın şöyle bir sakıncası da var: “Şu kadar zaman geçti, İstanbul için ne yaptın?” sorusuna verecek dişe dokunur bir cevap vermeniz zorlaşır. Halbuki sizin “Şunu yaptım, bunu yaptım” diye patır patır icraat saymanız gerekiyor.

*

İMZA: Açık aramak için çırpınmayan, İstanbul için başarılı olmanızı canıgönülden dileyen, size karşı herhangi bir önyargısı olmayan... BİR DOST.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • HAYDAR TOPÇUOĞLU

  11 January 2020
  4 0
  KİBİRLENEN GURURLANAN KENDİNİ ULAŞILMAZ ZANNEDİLEN KİŞİDEN DOST OLMAZ SAYIN AHMET HAKAN DOST DEDİĞİN VARLIĞI OLMAYAN MADDİ DEĞİL MANEVİ VARLIĞI OLMAYANDIR BU BAŞKANDA NE ARARSAN VAR ÇİNGENEYE KRALLIK VERMİŞLER BABASINI KESMİŞ BUDA O SAYGILAR...
 • Şadi balantekin

  11 January 2020
  3 0
  Ne yaptı bu geçen zaman içindeki sorduklarında zorlanacak bakın ben size birşey diyeyimmi şimdi size birşey söyliyecem bakın daha başka birşey söylüyecem kırılıyorum ama ben prezentinızım 16 milyonun belediye başkanıyım bana bunu soramazsınız der kurtarır
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER