GÜNCEL

Recep Yazgan : Rotary Bilim ve Sanat Merkezi’nde!

Tarih
31 October 2019
İzlenme
2764 Kişi

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın “Rotary okullara yaklaştırılmamalıdır” sözlerine destek veren her hangi bir açıklama gelmeyecek mi eğitim camiasından?

Önce Bilal Erdoğan’ın 10 Eylül’de basına akseden konuşmasını hatırlatarak başlayalım;

“Türkiye’de filanca hastalığın derneği var, falanca hastalığın vakfı var. Bakıyorsunuz tamamen MASON’ların oluşturduğu kuruluşlar, tamamen doktorların kendi ticaretleriyle ilgili organizasyonlar.

Bizim hastamız yok mu?

Niye onlara destek olacak dernekler, vakıflar Türkiye’de Müslüman dindar insanlar tarafından kurulmamış bugüne kadar?

Rotary’nin yaptığı çalışmaya katılmak mubah, Lions’un üniversitelerde yaptığı teşkilatlanmaya katılmak hiçbir kulp taşımıyor.

Bu ülkede MASON olmayı kimse sorgulamıyor.

kripto fetöcü ile ilgili görsel sonucuBiraz öz güvenle ayağa kalkıp bu konularda ses çıkarmamız lazım, meydanı başkalarına bırakmamamız lazım. Bu konularda gençleri istismar eden bu odakları da ifşa etmek zorundayız”

Şimdi de Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın, Milli Eğitim Bakanlığı’nın koridorlarına ve bütün eğitim kurumlarına altın levhalarla asılması iktiza eden şu sözlerine bakalım;

“Milli Eğitim Bakanlığını milletle beraber hareket etmeye ve sorumluluk almaya davet ediyorum. Bu ülkede 28 Şubat’ta dışarıdan talimat verenler MASON localarıydı. 28 Şubat’ın hemen akabinde okullarda, eğitim yuvalarında cirit attılar.

Bu millet bu emperyal yapıların saçma sapan idealler için bu ülkede faaliyet gösteren yapıların ilişkilerinin kesilmesini noktasında bir irade beyanında bulundu.

Ve 15 Temmuz’da da bedelini ödedi.

Onun için Rotary ne okula yaklaşmalı ne de öğrenci ile yakınlaştırılmalıdır.

Bu sözlere destek verecek herhangi bir açıklama gelmeyecek mi eğitim camiamızdan veyahut düşünce mahfillerimizden?

Bekleyedururken,

Rotary kulüplerinin tıpkı Bilal Erdoğan’ın dediği gibi, hassas mevzularda sureti haktan görünmek için nasıl ‘farkındalık’ oluşturduğuna dikkat çekmek istiyorum…

Türkiye genelinde her ilde BİLSEM; Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri var.

Bunlar, İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerinin farkında olmalarını ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumları.

Samsun’da da Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir Bilim Sanat Merkezi var.

Tam olarak adı şöyle;

Samsun Rotary Bilim Sanat Merkezi…

Samsun İlkadım Rotary Kulübü 10 – 12 yıl önce eğitime 100’de 100 destek kampanyasına 200 Bin TL para yardımı yaparak bu okula ismini yazdırmaya hak kazandı.

Parayı ismi bende mahfuz Samsun’un bir sanayicisinden aldılar.

Dönem FETÖ dönemi…

Bu sebeple Rotaryenlerin Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’yle yaptığı protokolün feshedilmesini…

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • müslüman

  01 November 2019
  1 0
  Recep Yazgın beye bu yazısından dolayı tebrik ederim bu yazı evlatlarımızı koruma mahiyetli bir yazı Milli eğitimimizin MİLLİ OLMA VAKTİ GELMEDİ Mİ
 • Arif

  01 November 2019
  2 0
  İki üç gün öncede Bursa' da ortaya çıkmamışlardı bunlar. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün kapatmış olduğu bu yapılzr çumhuriyetin 96. yılında yeniden fışkırıyorlar. Ne iş? O yapılanmalar, gizli odaklar niçin bize Fetöyü hatırlatmıyor?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER