GÜNCEL

Nihat Nasır : Ya, bir de haram yeselerdi?

Tarih
29 March 2015
İzlenme
2729 Kişi

29 Mart 2015

Yazının başlığı size de hemen, kelepçeli ellerini havaya kaldırmış ve 'Haram lokma yemedik' mottosuyla şov yapan Paralel İhanet Çetesi militanlarını hatırlattı değil mi?

Evet, o kadar eminler ki haram yemediklerine, bunu bir gösteri aracı olarak kullanmaktan utanmadıkları gibi büyük bir onurla (!) yapıyorlar.
Neden böyleler sizce?
Ben söyleyeyim.
İslam dışında farklı bir dine iman ettikleri için!
Ağır mı oldu?
Katiyen hayır!
İslam'ın nehyettiği ne kadar aşağılık işler varsa yapmalarından çıkarıyoruz bu hükmü.
Nasıl mı?
Şöyle:
Zekat talebiyle toplanan parayı, zekatın maksadı dışında kullanmadılar mı?
Kurban talebiyle toplanan paraları, bambaşka maksatlara yönelik harcamadılar mı?
Gerektiği yerde (?!) içki içilebileceğine, tesettürün terkine, sefahatin tecvizine, rüşvete, irtikaba vs. fetva vermediler mi?
Siyasi, ekonomik ve benzeri konularda şantaj maksadıyla insanların mahremlerine tecavüz edip bu şenaatleri kasetlere kaydetmediler mi?
Başta KPSS olmak üzere bilumum sınav sorularını hırsızlayıp, ümmetin geleceğine kamikaze dalışlar yapacak denli gözü kara intihar komandoları yetiştirmek maksadıyla belirlenen kişilere verilmediler mi?
Hatta, hazır elde etmişken başkalarına satılmadılar mı?
Daha sayayım mı?
Bence gerek yok.
En aktüel olanına bakalım, yeter.
Evet, 2010 yılında KPSS sorularının ham halini dışarıdan sisteme müdahale olmaksızın flaş belleklerle sızdırıp sonra da örgütün il sorumlularına dağıttıkları ve bu sorumlular marifetiyle hiç utanmadan, hiç sıkılmadan, "Akşama gelin, Fetih Suresi okuyacağız" şifresiyle bahse konu militanlarına dağıtan şebekenin, salt bu hırsızlığı bile iddiamızı ispata yetecek kadar vahimdir.
Düşünebiliyor musunuz?
Koskoca bir toplumun ve yüz binlerce insanın hakkına tecavüz edileceği bir toplantı için Fetih Suresi’ni araç olarak kullanmaktan zerre kadar korkmuyor, utanmıyor, vicdanlarında en küçük bir rahatsızlık hissetmiyorlar.
Ama onlara sorarsanız, bir beis yok!
Zira bu yolla devleti ele geçirip maksatlarına 'hizmet' etmiş olacaklar.
Buna resmen iman ediyorlar.
O yüzden hiç sıkılmadan "Çok şükür haram yemedik" gibi yalanın dik alası bir söylemi sıkılmadan dillendirebiliyorlar.
Peygamber’i (haşa ve kella), kamyonete bindirecek denli zıvanadan çıkmış, İslam düşmanlığında zerre kadar kuşku bulunmayan bir örgüt için, aslında bunların hepsi normal.
Şu bir gerçek ki, bunların kursaklarında sadece 77 milyon Türkiyelinin hakkı değil, belki de yüz milyonları bulan Asyalı, Afrikalı ve başka memleketlerden insanların hırsızlanmış emeği var.
Bu akıllara ziyan hırsızlık hadisesinin akabinde hiç sıkılmadan haram yemedik diyebilen kimselerin bu ürküntü veren yaklaşımını en güzel şu Ayet-i Kerime izah ediyor.
"De ki: "Allah mı size izin verdi, yoksa Allah hakkında yalan uydurup iftira mı ediyorsunuz?" (Yunus Suresi, 59)
Haramdan başka işleri olmayanlar için fazla söze gerek yok.

Diriliş Postası

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER