YAŞAM

Mevlüt Tezel : Muhalif erkek dövünce kadına şiddet olmuyor mu?

Tarih
13 May 2020
İzlenme
2296 Kişi
Geçtiğimiz hafta ünlü oyuncu Sevcan Yaşar, sevgilisi Sermiyan Midyat'ın kendisine Fenerbahçe'deki evinde fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığı gerekçesiyle şikâyette bulunmuştu. Bu haberi SABAH'ta ayrıntılı bir şekilde okudunuz. Dün de Günaydın'da Tuba Kalçık'ın Sevcan ile yaptığı röportaj yayınlandı. Sevcan daha önce de şiddete maruz kaldığını, hep sustuğunu ama en son yediği dayaktan sonra 155'i aramak zorunda kaldığını tüm detaylarıyla anlattı. Sermiyan polisi aradığını duyunca kapıyı kırmış, Sevcan'ı teklememiş, yerde sürükleyip kapının önüne atmış. Sevcan darp raporu almış ama Sermiyan karakolda da tehditlerine devam etmiş. Sermiyan dayak olayını reddetti ama Sevcan darp raporu ve karakolda yaşananların delil olarak dava dosyasında yer alacağını söylüyor.
Sermiyan Midyat'tan ayrılan Sevcan Yaşar'dan ilk açıklama geldi ...
NEDEN SESSİZSİNİZ?
Normalde bu dayak olayı ilk duyulduğunda kadın dernekleri hemen harekete geçer, olayı araştırır ve yaşananlar doğruysa hemen mağdurun yanında yer alırlar, basın açıklaması yaparlar. Sonrasında ise davayı takip ederler, kadına şiddet uygulayan şahıs ceza alana kadar olayın peşini bırakmazlar. Muhalif sosyal medya fenomenleri olayı kınayan tweet'ler atar, aydınlar, yazarlar yorum yapar vs. Bunu başta Sıla-Ahmet Kural olayında olmak üzere birçok olayda gördük! Ama böyle bir refleks, Fox TV sunucusu İsmail Küçükkaya, ressam eşi Eda Demirci'yi dövünce, ünlü yarışma sunucusu Ali İhsan Varol, karısı Ayşe Varol'a yumruk atınca ve en son Sermiyan Midyat sevgilisini tekmeleyip darp edince gösterilmedi! Bunlara benzer başka örnekler de var!
Kılıçdaroğlu Eda Küçükkaya'yı da aradı mı? - Sayfa 6 - Son Dakika ...Ne yazık ki, kadın dernekleri, feministler, aydınlar, sosyal medya fenomenleri dayak atan muhalif ya da solcu bir erkek olunca genelde sessiz kalmayı tercih ediyorlar! Ana akım medyadaki bazı gazetelerde bile Sermiyan Midyat'ın dayak atması haber olmadı! Magazin haberi dikkat çekmez mi diye düşündüler acaba? Vay be Sermiyan'ın bile ne büyük lobi gücü varmış! Sermiyan'ın dayak atması değil ama dayak haberini yalanlaması haber oldu!

HANİ 'ŞİDDETE HAYIR'DI?
Solcu, muhalif Cihangir tayfasındaki dayanışma ruhuna hayranım! Hem muhalif geçinirler, hem de kadın döven arkadaşlarına sahip çıkarlar! Hani "Kadına kalkan eller kırılsın, kadına şiddete hayır"dı!

yazının devamı
 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Sahipkıran

    14 May 2020
    0 1
    Bu erkeklik yoksunu insan müsveddeleri ve onun savunucuları yiyorsa kendinizden güçlü birine el kaldırın görelim... Ha bu arada kendini muhalif zanneden körler ve sağırlar cehennem sizleri bekliyor...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER