GÜNCEL

Melih Altınok : Sen benim kim olduğumu biliyor musun?

Tarih
07 June 2019
İzlenme
2813 Kişi

Biz sıradan vatandaşlar şöhret olmanın nasıl bir ruh hali olduğunubilmiyoruz. Ama zor taşınan bir şey olduğunun fazlasıyla farkındayız.
Sağ olsunlar, daha ziyade kabak çiçeği gibi bir anda açan her mecradan yeni ünlüler gün aşırı gözümüze sokuyorlar.
Siyasetçiler, şarkıcılar, oyuncular, işadamları, zenginler, gazeteciler...
Favorileri ise fazlasıyla aşina olduğumuz "Sen benim kim olduğumu biliyor musu?" sorusu.
En çiğ olanı doğrudan soruyor.
Tabii her görgüsüz ünlünün yoğurt yiyişi farklı...
Herkesin kendisini okuduğunu, izlediğini sanan gazeteci, bu tiplerin bir tık daha olgunu, kendisini tanımayan garsona başka bir sebeple bulaşıyor mesela.
Parti il başkanı, danışmanı, belediye başkanı işini sıkı tutuyor... Ünlü olduğuanlaşılsın diye korumalarla, yancılarla dalıyor mekânlara...
Belli ki itibara çok ihtiyaçları var. Ve bunu da kıçı kırık sıfatların, makamların kendilerine sağlayacağını sanıyorlar.

***

Her gün nelere şahit oluyoruz. Ne hikâyeler dinliyoruz...
Dün de Sakarya'da kaydedilen görüntüleri izledik sosyal medyada. Lüks aracının ön plakası olmadığı için trafik polisleri tarafından durdurulduğunuöğrendiğimiz bir kadın ortalığı yıkıyordu!
Kendisinden "bayan" diye bahseden bu kadın da kim olduğununbilinmemesine (artık kimse) içerlemiş olmalı... Zira memurların, mukavemetkarşısında her sürücüyü bağlayan prosedürü işletmesine isyan ediyordu.
Yüksek desibelli işkenceye tabii ki en çok o genç polis memurları maruz kaldı. Ama tüm Türkiye, hakaret ettiği çalışana "temas yok temas yok" diye yüklenen yeni havalimanı canavarı karşısında yaptığı gibi bu olay karşısında da birleşti.
Kimse, sürücünün "Hiç mi kız görmediniz?" diyerek mevzuu başka yere çekmesine prim vermedi.

***

VIP, Çok Önemli Kişi (Çok Ünlü Kişi diye kısaltanlar da var) sendromudiyebileceğimiz bu durumun diğer bir örneğine de OR-Gİ (Ordu-Giresun) Havalimanı'nda şahit olduk.
Haberlerde, İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun VIPsalonuna alınmayınca olay çıkarttığını izledik.
Valilik'ten yapılan açıklamaya göre İmamoğlu VIP kullanma hakkı olmadığı halde salona girmek isteyince görevli polislerle kavga etmiş. Valiye de "it" diye hakaret etmiş.
İmamoğlu taraftarları "Bıraksaydınız kullansaydı, her zaman kurallara bu kadar uyuyor musunuz" diye polisleri suçluyorlar.
Doğrudur, VIP kurallarının zaman zaman esnetildiğini hepimiz biliyoruz. Bu kez de en azından İmamoğlu ve ailesine bir istisna gösterilmesi şık olabilirdi.
Ancak bu olayda inisiyatif almadılar diye en son eleştirilecek kişiler havalimanı çalışanları ya da polislerdir.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • hursit dilaver

    07 June 2019
    2 0
    köç l0g0lu ha... hımmmm.demek KÖÇ l0ğ0lu. 0nun için TUSŞİAD falan ekreme kırmızı halı seriy0r. şimdiden almanya, fransa ve ABD ile yunanıstan. kırmızı hali şiparişi vermişler ki, ilk defa ekreme kullanacaklarmış. bekaret gibi 0nemli tabi. İSMET PAŞANIN 100 YILLIK NEFES ALMA SUREMİZ dediği sure bitiy0r demek..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER