SİYASET

Kurtuluş Tayiz : 'Ajans' kime bağlı?

Tarih
15 May 2019
İzlenme
2358 Kişi

Muhalefetin İstanbul adayının seçim sloganlarının FETÖ üretimi olması kimseyi şaşırtmıyor mu? Sufleyi veren kuşkusuz İmamoğlu’nun çalıştığı Ajans ama bu Ajans niye sürekli FETÖ çağrışımlı slogan üretip görüntü servis ediyor? Farkında mı değiller yoksa geride özellikle mi FETÖ imzası bırakmak istiyorlar?

15 Temmuz darbe girişiminin parolası olan “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözlerini, 17-25 Aralık Yargı darbesinin “Her şey güzel olacak” sloganını kim üfledi İmamoğlu’nun kulağına? Ajans, İmamoğlu’na Kuleli’yi arkasına aldırtarak neyin mesajını vermek istedi?

“Darbe” desen değil ucuz kaçıyor, “tehdit” desen fazlasıyla bayat. İmamoğlu farkında mı emin değilim ama “Ajans” hiç de İmamoğlu’na bağlı görünmüyor. Bu yüzden, İmamoğlu’nun “Ajans”ın komutlarını yerine getirirken dikkatli olması gerekir. Bir anda kendisini Guadio gibi manasız bir darbe prodüksiyonun tam ortasında bulabilir ki, buna hiç gerek yok.

Tabii “Millet ittifakı” üyesi muhalefet partilerinin bu uyarılara kulak asmadığının farkındayız; uzun süredir muhalefetin siyasi sloganları aslında FETÖ mutfağında üretiliyor. Parti yöneticilerinin, sözcülerinin dili, sözü, sloganı ve aklı aynı; Pensilvanya damgalı.

Medya da CHP’den daha çok FETÖ’nün kontrolünde, süreci onlar yönetiyor. Yabancı yayın kuruluşlarının işlerini güçlerini bırakıp bütün güçlerini Türkiye’ye yığmaları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef almaları da hâlâ anlaşılmış değil. Yerli ve yabancı medya kuruluşları, AK Parti ve Erdoğan nefretiyle toplumun bir kesiminin gözünü iyice kör etmiş durumda.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • hak dava

    15 May 2019
    2 0
    dönek ekrem zaten fetönün yamağı kardeş biz onu stv de spor muhabirykende tanırız fetö tuvalete gitmeyeceksin dese gidemez gitmez o kadar fetöcü zaten
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER