GÜNCEL

Koray Kamacı : Vatikan’ın Sur İçindeki Küçük Vatikan Projesi

Tarih
10 April 2017
İzlenme
3078 Kişi
 Vatikan’ın yıllardır İstanbul üzerinde planladığı Sur içinde kalan yerde küçük bir Vatikan oluşturma çabası hızla devam ediyor. Özellikle 15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı bu proje Fetö eliyle hayata geçmiş olacaktı. Hatta özellikle 16 Nisan 2016’da Papa, Vatikan’ın İstanbul’daki temsilcisi Fransız Monsenyör Louis Pelatre’nin yerine, Meksikalı din adamı Rubén Tierrablanca Gonzalez’i atadı. Bu atama da Papa I. Francis’in görevi gelişi gibi tesadüf değildi. Malum kendisinden önceki Papa 16. Benedikt görevden feragat etmişti yani istifa etmişti. İstanbul Latin Katolik Kilisesi Başepiskoposu 76 yaşındaki Monsenyör Louis Pelatre de yaş haddinden dolayı bu görevinden feragat etmiş ve bu şekilde bir değişiklik söz konusu olmuştu. Atanan kişi de yani Meksikalı din adamı Rubén Tierrablanca Gonzalez ise I. Francis gibi hem bir Cizvit Papazı (Haçlı Seferleri konusunda en Radikal görüşlü taraf) hem de Amerika kıtasından bir kişiydi. Bu manada önemli ayrıntılar mevcuttur. Ama neyse ki bu hain darbe başarılı olmadı. Bu küçük Vatikan projelerini de Dinlerarası Diyalog diye uydurdukları proje adıyla millete yutturmaya çalışacaklardı.

     Özellikle baktığımız zaman Vatikan hala bu projesinden vazgeçmiş değildir. Vatikan’ın 3. Bin yıl hedefinin kilit noktası da budur. Bu manada çok dikkatli olmalıyız ve bu proje karşısında sağlam, tutarlı karşıt hamleler geliştirmeliyiz.

     Öncelikli olarak Patrikhane ve Ayasofya bölgelerinin de birleştirilmesi en büyük hayalleridir.  Vatikan bu projeyi bu aralar daha çok ön plana çıkarmaya çalışacaktır dikkat!

     Ayrıca Bu Cizvit papazı I. Francis özelikle İzmir ve Manisa şehirlerimizi içine alan Efes kadar uzanan bölgeye çok ilgi gösteriyor 7 kiliseler birliği ve tanrının ayak izleri dedikleri bölge olarak tanımlıyorlar ve müthiş çalışmaları var dikkatle takip etmek gerekiyor.

     1.bin yılda Avrupa'yı 2. Bin yılda Afrika’yı Hristiyanlaştıran Vatikan Milenyum çağı dediği 3.bin yılda da Asya’yı Hristiyanlaştırmayı hedefliyor .Tabii ilk hedef Asya'nın at başı olan Türkiye! Türkiye düşerse hem orta Asya Türk Cumhuriyetleri ( fetö yapılanması bizde olduğu gibi Türk Cumhuriyetlerinde de vardır ) hem de İslam ülkeleri düşer.  Bunun bilincinde olarak içerde ki iş birlikçileriyle sanki İslami kanaat önderleriymiş gibi postları ele geçirerek veya TV’lerde boy göstererek indirilen dine değil de uydurulan dine inanmamız için amansız mücadelelerine devam ediyorlar. 2010 Avrupa Kültür Başkenti sempozyumundan tutun (logosu adrian kapısıdır adrian 12 havariden biridir ) tarihi yarım ada olan Eminönü ve Fatih’i birleştirmek kaydı ile Patrikhane ve Ayasofya'yı aynı ilçede birleştirmek suretiyle ayine açılıp Patrik’e Ekümeniklik kazandırıp Türkiye’nin göbeğinde İstanbul’un kalbinde yeni bir Vatikan oluşturma çabalarını gözümüzün içine baka baka uyguluyorlar. Kendini milli ve İslâmî gören herkesin çok duyarlı olup sorgulayan tefekkür eden aklı önde tutan din adamlarının desteklenmesiyle bu cendereden çıkılacağına inancım tamdır.

     Anlamak için bilmek, bilmek için ise araştırmak öğrenmek gerek…  Hz peygamberin söylediği gibi ilim Müslümanın kaybedilmiş hazinesidir. Çin’de dahi olsa gidip alın demiştir. Bu hadise uygun olarak Atatürk’te hayatta en hakiki mürşit ilimdir demiştir. Buna mukabil Türk Dünyası itikatta ki imamı Maturudi’yi anlarsa hem kendi coğrafyasını hem de İslam ülkelerini bu komplonun etkisinde kurtaracaktır. ALLAH yardımcımız olsun İnşAllah.

Ve son söz: ‘’ Şüphesiz; Allah Tuzak Kuranların En Hayırlısıdır’’

İstiklal
10 Nisan 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER