GÜNCEL

Hüseyin GÜLERCE : Badem kurusu, FETÖ’nün kimyasını bozdu

Tarih
28 December 2017
İzlenme
2738 Kişi
 Türkiye; toplumsal duruş ve siyasal tercih açısından tam bir kutuplaşma içerisinde. Kestirmeden söylerseniz, Erdoğan karşıtları/düşmanları ile Erdoğan destekçileri/dostları şeklinde bir ayrışma var.

696 sayılı KHK'da yer alan “sivillere yargı muafiyeti” hükmü ile ilgili tartışmanın özünde de bu var. FETÖ tutuklu ve hükümlülerinin, duruşmalarda badem kurusu tek tip elbise giymesi konusundaki tartışmanın özü de böyle...

İstisnalar hariç, 16 Nisan referandumundaki ‘Evet’- ‘Hayır’ blokları diye isimlendirebileceğimiz bu iki blok, şu belli başlı olayların hepsinde, “Erdoğan düşmanlığı ya da Erdoğan dostluğu” duruşlarını/çizgilerini korudular:

‘Hayır’ bloğu: MİT müsteşarının 7 Şubat 2012’debir savcı tarafından ifadeye çağrılmasını sahiplendiler. Gezi olaylarına destek verdiler. 17/25 Aralık’a “yolsuzluk soruşturması” dediler. MİT tırlarının durdurulmasına, “hükümet, terör örgütlerine silah gönderiyor” diyerek sahip çıktılar. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan karşısındaki Ekmeleddin İhsanoğlu isminde birleştiler. 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmiş olmasından rahatsızlık duydular. Nitekim ilk fırsatta FETÖ’nün “kontrollü darbe”, “tiyatro” algısına sahip çıktılar. 16 Nisan’daki referandumda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ‘Hayır’ dediler.

‘Evet’ bloğu:MİT Müsteşarının FETÖ’cü savcı marifetiyle ifadeye çağırılmasını, Erdoğan’a karşı savaş ilanı olarak gördüler. Gezi olaylarının, siyasi darbe girişimi olduğunu gördüler, Erdoğan’ın arkasında kenetlendiler. 17/25 Aralık’ın, “yolsuzluk” susturucusu takılmış bir darbe olduğunu bildiler, karşı çıktılar. “Menderes’i, Özal’ı yediniz, Erdoğan’ı vermeyeceğiz” dediler... Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ı desteklediler, ilk turda seçilmesini sağladılar. 15 Temmuz darbe girişiminde hiç tereddütsüz sokağa fırladılar. “Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan” inancıyla Erdoğan’ın çağrısını, Çanakkale’ye koşar gibi sahiplendiler. Şehit oldular, gazilik payesi aldılar. Vatana, devlete, demokrasiye sahip çıktılar, FETÖ ihanetini sinelerinde söndürdüler. 15 Temmuz’un FETÖ eliyle tezgâhlanmış bir ihanet olduğundan asla şüphe etmediler. FETÖ’cü hainlerin emniyet/yargı/TSK içerisindeki darbeci elemanlarının, mahrem imamlarının, ByLock’çu Gülenistlerin yargılanmasına destek verdiler.

İşte bugün tartışılan iki konuda, iki blok da çizgisini devam ettiriyor.

Hayır bloğu: Sivillerin terör eylemlerine müdahalesi suç sayılmıyor, bu iç savaş çıkarır. “Terörle mücadele ediyoruz” diyenler karşı tarafı boğazlayacak… Tek tip elbise faşist uygulamadır.

Evet bloğu:15-16 Temmuz’da millet meşru müdafaa hakkını kullandı. Meşru müdafaa suç değildir. Darbecilere geçit mi verilseydi… “Kontrollü darbe” diyenler yarın kahraman gazilerimizi yargılamaya kalkabilir. Darbecilere karşı mücadele edenler, yargılamadan muaf tutulmalıdır…

Söz konusu kararnamedeki iki hususu da ‘Evet’ bloğu içinde mücadele eden biri olarak ben de destekliyorum.

15 Temmuz darbe girişimine geçit vermeyen sivilleri, hukuken korumalıyız. Darbecilerle mücadele edilmesini cesaretlendirmeliyiz. Bu ülkede FETÖ gibi, vesayetin cuntaları gibi bir daha darbe düşünecekler bilmeli ki, 15 Temmuz ruhu yine şahlanacaktır. Bu milleti demokrasiye, devlete, vatana, bayrağa sahip çıkmaktan kimse alıkoyamaz. Hukuka, insan haklarına gerçekten sahip çıkmak, darbecilerin karşısına dikilmekle olur.

FETÖ’cülere, duruşmalara gider gelirken ve duruşma esnasında badem kurusu elbise giydirilmesine gelince. Fetullah Gülen haininin en iyi bildiği şey psikolojik harptir. Hala Amerika’dan, Avrupa’dan, içerde belli medya üzerinden, CHP destekli psikolojik harp yürütüyor. Fuat Avnili psikolojik algı operasyonlarını unutmadık.

F. Gülen’in moralini en çok bozan, kendisine psikolojik harp uygulanmasıdır. Mesela, “ilkokulu dışarıdan bitirmiş emekli vaiz” dediniz mi kimyası bozulur, bir hafta kendisine gelemez.

Şimdi bu badem kurusu elbiseler giydirilmesi var ya, FETÖ’ye karşı yapılmış en esaslı psikolojik hamledir.

Şimdiden FETÖ tutuklu ve hükümlülerinin, kripto FETÖ’cülerin, firardaki Gülenistlerin dünyaları alt üst oldu. Moralleri bu güne kadar hiç böylesine bozulmamıştı…

Star
28 Aralık 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Asım

    28 December 2017
    0 0
    Canları cehenneme hain haçlı köpeklerinin. Tanıdıklarım var hala fetö'ye tapıyorlar. En alttaki çaycısı (örgütte çaycı değil tabi, örgütte Devletin Valisinin üzerinde) hiçbirisi masum değil.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER