GÜNCEL

Hüseyin GÜLERCE : ‘Kılıçdaroğlu duayen gazeteciye para mı verdi?’

Tarih
24 November 2019
İzlenme
882 Kişi

Başlıktaki bu soruyu bir gazeteci sorsa, bir de “duyduğuma göre”, “güvenilir kaynağımın bana dediğine göre”, “iddiaya göre” gibi bir giriş yapsa kendisine ne denir? 

Üstüne üstlük, “etme eyleme böyle deme” itirazlarına karşılık, “kaynağıma tekrar sordum, Kılıçdaroğlu’nu parayı sayarken gözlerimle gördüm diyor” inadıyla geri adım atmıyorsa… 

“Tamam, kaynağını açıklama ama parayı alanı söylemen lazım. Medyadaki bütün duayen gazetecileri suçluyorsun. Kılıçdaroğlu’nu da zan altında bırakamazsın”, “sen tetikçi misin?”, “asıl sen kaç lira aldın?”, “böyle bir tezgâhın içine seni kim ayarladı?” denilmez mi? 

Bunları neden yazdığımızı konuyu takip edenler biliyor. Kısaca özetleyeyim. 

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, köşesinde, “Saray’a yakın güvenilir haber kaynağım bana söyledi” diyerek; CHP’li önemli bir ismin Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü, Erdoğan'ın ona: “Türkiye'nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir” dediğini,  CHP'li siyasetçinin “engellerim var” demesi üzerine Erdoğan’ın “ben yardımcı olurum” şeklinde cevap verdiğini yazdı. 

Yenilir yutulur bir haber değildi bu. 

kılıçdaroğlu ile ilgili görsel sonucu1. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin içişlerine karışmakla itham ediliyordu. 

2. Önemli bir CHP’li isim, partisinin genel başkanlığı için Cumhurbaşkanından yardım istiyordu. 

3. İsim verilmediği için bütün CHP milletvekilleri, genel merkez yöneticileri, büyükşehir belediye başkanları töhmet altında bırakılıyordu. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, iddiaları yazılı bir açıklama ile yalanladı:  

Tamamen gerçek dışıdır, hayal ürünüdür. Kimi siyasetçilerin kendi siyasi hesap ve çıkarlarını korumak namına yaptıkları iftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz.”

Rahmi Turan’ın Sözcü’deki yazısı üzerine herkes “Kim bu CHP’li?” diye dedikodu kazanını kaynatmaya başlayınca, Muharrem İnce ismi dolaşıma sokuldu. 

İnce net açıklama ile iddiayı reddetti. 

CHP’liler tam “CHP’de böyle şeref yoksunu biri yoktur, olamaz arkadaş. Rahmi Turan kime çalışıyor?” derken, ertesi sabah Kılıçdaroğlu FOX TV’de gayet pişkin şekilde, “Şaşırmadım, doğrudur. İsim vermek istemiyorum. Erdoğan, CHP'yi dağıtmak için elinden geleni yapıyor" dedi.  

Şimdi sıkı durunuz, Muharrem İnce Kemal Kılıçdaroğlu’nu, FOX TV yayınından önce, yazıyı okur okumaz arıyor. “İsmi biliyorsanız açıklayın” diyor. 

hüseyin gülerce ile ilgili görsel sonucuKılıçdaroğlu, “Varsa ismi Rahmi Turan’ın açıklaması gerektiğini” söylüyor. 

“Varsa” diyor. Yani Kılıçdaroğlu İnce’ye ismi bilmediğini söylüyor. 

Ertesi sabah ise FOX TV’de “ismi biliyorum” diyor. 

Bu ne böyle? 

 

ÖZET:

1. CHP’de 2020 Nisanındaki kurultayın kavgası başladı. Ufukta kara bulutlar var… 

2. Kılıçdaroğlu büyük kumar oynuyor. Rakiplerini Erdoğan ile görüşen şaibeli kişiler olarak gösterip tasfiye etme tezgâhı ters tepebilir. 

3. Asparagas haberlerin kralı, mesleğimizin asla örnek alınamayacak gazetecisi Rahmi Turan sahneden adam gibi inmek varken tepetaklak yuvarlanıyor. 

4. Sözcü gazetesi, kendi ayağına kurşun sıktı. Muhalefet etmesindeki ölçüsüzlüğü bir kenara bırakalım. Muhalefet lideri ile kumpas kurma algısına malzeme olmak yenilir yutulur bir şey mi? 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER