POLEMİK

Hakan Albayrak : Bence güzel bir şey

Tarih
13 May 2019
İzlenme
3929 Kişi

Ekrem İmamoğlu ‘Kazandığımız seçimi iptal ederek hakkımızı yediler ama buraya takılıp kalmayalım, seçimin yenileneceği 23 Haziran gününe odaklanalım, taşkınlık yapmadan ve kimseyi ötekileştirmeden işimize bakalım, güler yüzlü bir demokrasi mücadelesi verelim, yüreklere umut ve sevinç aşılayalım; her şey çok güzel olacak’ dedi ve sanatçılardan destek istedi.

Bunun üzerine birçok sanatçı sosyal medyada  “Her şey çok güzel olacak” etiketiyle mesaj paylaştı.

Bunda ne fenalık var Allah aşkına?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararına öfkelenen kitlelerin öfkesini kamçılamıyor, dizginliyorlar.

Taşkınlığa çağırmıyor, bilakis taşkınlık potansiyelini bastırıyorlar.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli niye “Yerin dibine batsın sizin güzeliniz!” diye gürleyecek kadar öfkelendi ki?  

AK Parti’nin YSK temsilcisi (Isparta Milletvekili) Recep Özel niye o iğrenç çağrışımlı “Adalet terazinizi sileyim, paslanmasın” lafını edecek kadar kendini kaybetti ki?

AK Parti’li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı o sanatçılara karşı niye boykot ilan etti ki?

Neler oluyor?

Kaçırdığım bir şey mi var?

CHP ile siyasi rekabetin gereği olarak İmamoğlu’nu ve ona açıkça destek veren sanatçıları eleştirmelerine kimsenin bir diyeceği olamaz (CHP’liler de AK Parti’ye açıkça destek veren sanatçıları eleştiriyor); ama provokasyona müsait sert havanın “Her şey çok güzel olacak” sloganıyla yumuşatılmasının bir hatırı olsa gerek… Ne bu şiddet bu celal? 

***

İmamoğlu 23 Haziran’a odaklanmaktan bahsediyor.

Gülse Birsel “Seçim varsa oy verilir” diyor, Cem Davran “Bir oy bir oydur deyip hasta annemi kucaklayıp oy vermeye gideceğim yine” diyor…

Sokağı değil seçim sandığını işaret eden İmamoğlu ve o sanatçılar iyi bir şey yapıyor, güzel bir şey yapıyor, takdire şayan bir şey yapıyor. 

AK Parti ve MHP onlara ‘Siyasi fikir ayrılıklarımız bir yana; bu kritik süreçte sağduyulu davrandığınız ve sağduyu telkin ettiğiniz için size teşekkür ederiz’ dese yeridir.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • alemdar

  15 May 2019
  2 0
  sen ahmet tasgetiren dalkavuksunuz ve birkac kisi var akif beki disko topu gibi donup durun chpkk dan fetoden meden bekliyonuz vay cahiller bide saanatci yazar aydin olacaksiniz yuhh sanaa
 • palulu

  15 May 2019
  2 0
  sen ne donek adamsin ya bu chpkk fetönün 100 yildir islama muslumanlara ne zulum yaptigini en iyi sen bilirsin simdide iyi diye imamoglunu savunuyon donek likte ahmet hakani gectijn...her sey guzel olacak kelimesi senin hoca efendine ait hani bizim fetö dedigimiz seninde hoca efendin olur... dinini paraya sattinya senden bir yol olmaz... aydin dogan olsaydi seni hurriyete alir kalemini onun icin kullandirridi
 • dycal

  13 May 2019
  8 3
  kaçırdığın şey... ihanet içinde olman.davudi gül kalemşorları..
 • Zafer.

  13 May 2019
  13 1
  Kılıçdaroğlu'na da aynı telkinlerde bulundunmu afrine giden sanatçılar hakkında söyledikleri için iki yüzlü olmayalım.
 • Ali

  13 May 2019
  8 1
  Hakan Albayrak bey, havanın yumuşatılması sanatçı bozuntuları İn hemen fırlamaları mı? TİPİTİP Kemalin devletin kurumuna ve görevlilere kudurmuş gibi saldırması mı? VS. VS neresi bunun yumuşama. İstanbul belediyesi gizli bilgilerine paldır küldür damlaları mı? Selamlar
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER