SİYASET

Erem Şentürk : Kendi kehanetine çalışan akıl hastaları

Tarih
03 August 2015
İzlenme
2520 Kişi

3 Ağustos 2015

Bir klinik vakıadır, kendi kehanetine hizmet etmek.  Vehmettiği felaket gerçekleşmedi diye, felakete çalışan akıl hastalarıyla dolu tarih. Eşine, “sen beni kesin aldatıyorsun” diye eziyet ederler masala. Sonunda bu vehimlerine çalışmaya başlarlar. Kehanetleri gerçek olsun diye dua ederler, kumpas kurarlar, tuzak kuralar çünkü vehim takıntısı şeytanın en güçlü olduğu alanıdır.

“Ben haklıyım” diyebilmek için eşinin onu aldatmasını bekleyen hatta organizasyonlar yapan hastalarından bahsetmişti bana bir psikiyatr dostum. Eski savcı Zekeriya Öz’ün anlattıkları bana vehim, vesveselerine esir olmuş bu hastaları hatırlattı.

Eski savcı Twitter’dan bir mesaj yazıyor takipçilerine:

“Gezi olaylarına PKK müdahil olsaydı şu an hükümet edenlerin bu makamda oturma imkanları olmayacaktı. PKK kimden emir aldıysa katılmadı!” Zekeriya Öz

08:15 – 02 Ağustos 2015

Bu hezeyan mesajında eski savcı, kehanetlerinin boşa çıkmasına sinirleniyor aslında. Başımıza yağması gereken taşlar yağmadı diye kriz noktasına gelmiş. Ah PKK gezide olacaktın ki diye yakınıyor.

PKK’yı çok sevdiği için mi? Hayır!

Geziyi haklı bulduğu için mi? Hayır.

Eski Savcı beyin Türkiye’ye olması gerekirken, Pansilvanya’ya olan bağlılığı sebebiyle bütün bunlar. Aidiyeti Türkiye değil bu şürekânın. Mensubiyeti Türkiye değil. “Bize karşı geldiniz ve cezanızı çekeceksiniz” Ana fikir bu!

“Gezi, PKK, IŞİD, İran Hizbullah’ı, DHKPC, MLKP, deprem, salgın hastalık… hepsi aynı. Hepsi Cemaatin fantastik cezalandırma sopası”  Böyle bakıyorlar olaylara. Hangi yolla olursa olsun, Allah’ın  Gülenist grup adına bizim cezamızı vermesi gerekir! Önemli olan bu! Akılları sıra, Allah tarafından Türkiye’ye gelecek cezaya çalışmak, gerçekleşsin diye musibete hizmet etmek, aslında Allah’a yardım etmek! Anladınız mı şimdi niye bol bol Felak, Nas ve Ayet-el Kürsi okumamız gerektiğini?

Normal şartlar altında devletin savcısının terör örgütünden yardım dilenmesini tartışmamız gerekiyor ama asıl tehlikenin karanlığı bu acizliği bile gölgede bırakıyor. Kendi kehanetine çalışanların karanlığından korunmak için çok çalışmamız ve çok dua etmemiz gerekiyor.

Diriliş Postası

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER