SİYASET

Erem Şentürk : CHP’nin baraja itiraz etmesinin asıl sebebi!

Tarih
24 February 2018
İzlenme
1554 Kişi
 AK Parti ve MHP’nin “Cumhur İttifakı” adıyla hazırladıkları seçim ittifakı teklifi Meclis’e gelir gelmez CHP hemen kürsüye koşup itiraz etti.

Neye itiraz ediyorlar, neresine itiraz ediyorlar diye baktınız mı? Baraja itiraz ediyorlar. Niye itiraz ediyorlar? Demokrasi, temsiliyet çeşitliliği için mi? Hiç alakası yok. Mesele başka, mesele CHP’nin köşeye sıkışmış olması. Mesele “Yeni CHP” diye anlatılan heyulanın gün yüzüne çıkacak olması. CHP, İstiklal Mahkemeleri’ni kurup halkı astığı günlerden bugüne kadar, tarihi boyunca defalarca düştüğü rezalet sarmalının en beterinin içinde şu anda. Hayatlarının en karanlık, en derin çukurunda boğulmak üzereler ve “Baraja itiraz” ellerindeki son taş. Şimdi o son taşı attılar. Vurdu vurdu… Eğer bu taşla da vuramazlarsa; bakın siz o CHP tabanı, CHP’yi Kemal Kılıçdaroğlu ve A takımının başına yıkıyor mu, yıkmıyor mu…

HDP’yi koruyorlar aziz dostum. HDP baraj altında kalacak diye ödleri patlıyor hepsinin. “Hadi karar aldık ittifaka beraber giriyoruz” da diyemiyorlar; çünkü sabrı burnuna gelmiş taban, küçücük bir saçmalık bekliyor. HDP’yi de gözden çıkaramazlar çünkü üst kattakilerin gönlünde yatan aslan öyle Mustafa Kemal falan değil; Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan! Hal böyle olunca HDP çökecek diye kahroluyorlar; ama gel gör ki, CHP tabanı öfkenin sınırında bir kelimelik hata bekliyor.

Ne yardan ne de serden geçiyorlar. HDP’yi terk edemezler, ittifak kurup tabanı da terk edemezler. Mecburen baraja itirazın en yüksek sesli yaygarasını yapıyorlar.

Diriliş Postası
24 Şubat 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • korali

    28 February 2018
    0 0
    bunları yazmak için ne içtin bende istiyorum
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER