SİYASET

Erem Şentürk : Avrupa’nın kapısına dayanan “çocuk” alacağını tahsil etmeye gelmiş olabilir mi?

Tarih
17 October 2015
İzlenme
2051 Kişi

17 Ekim 2015

Özenilen, övülen, örnek alınan referans verilen Batı konforu nasıl bu hale geldi?
İsviçre saat ve çikolata satarak, Hollanda lale ve ahşap takunya satarak, İngiltere de iki katlı otobüslerde gezdirdiği turistlerden mi kazandı o kadar parayı?
Sömürerek ve silah satarak. Bu durum; ama bağlacıyla başlayarak tevil edilemeyecek kadar sabittir ve konu kapanmıştır.
1915’lerde güncellenen sömürge haritaları çatlamaya başladı. Ortadoğu ve Afrika adını koyamadılar ama hep birlikte aynı düşmana karşı bağımsızlık savaşları veriyorlar. Batı bunun farkında. Sömürgeler isyan ederse “medeniyet” tükenecek. Dikkat buyurun; konfor yahut servet değil, medeniyet dedikleri yapı çökecek. Bu sebeple; Suriye semalarındaki Rus ve Amerikan uçakları para için savaşan barbarlar değiller, medeniyeti muhafaza eden şövalyeler.
Avrupa kendi çöküşünün farkında. Afilli tespitlere gerek yok anlamak için. Mesela çocuk doğurmuyorlar. Tükeniyorlar. Bırakın çalışacak adamı savaşacak askerleri de tükeniyor. Sömürdükleri dünya da çatlamaya ve kurdukları sistemler tek tek yerlileşmeye başlayınca işler iyi sarpa sardı.
Bugün üzerinde durdukları konfor medeniyeti sömürdükleri ve sonra öldürdükleri insanların üzerine inşa edildiğini unuttular ama unutturamadılar. Öyleyse kapılarına gelen “göçmen” dedikleri insanlar aslında dedelerinden gasp edilen hakları tahsil etmeye gelmiş olabilirler. Bir haber fotoğrafının daracık kadrajına sığamayabilir bu büyük resim kabul ediyorum lakin durum budur.
Coğrafyanın enteresan bir adamı vardı. Rahmetli Kaddafi. Her ramazan gözlerimiz dolarak izlediğimiz Çağrı ve Ömer Muhtar filmlerini finanse eden Kaddafi. Kıbrıs savaşında Türkiye’ye silah ve para desteği gönderen Kaddafi. Rahmetli Hocamız Erbakan’la birlikte kameralar önünde PKK terör örgütü hepimizin düşmandır diyen Kaddafi. Hatasıyla, sevabıyla bizim Dünyanın adamı olan Kaddafi bir konuşmasında diyor ki;
“Müslümanların Avrupa’yı fethetmek için bombalara, silahlara savaşlara ihtiyacı yok. Onlar, zevklerinin peşinde tükenirken biz çocuk sahibi olmaya devam edeceğiz”
Avrupa için 5 bin Müslüman demek işte bu sebeple çok büyük rakam. O, 5 bin kişi göz açıp kapayıncaya kadar milyonları bulabilir ve bu arada Avrupalılar akşam 5’ten sonra kapandıkları “pub” larda yok olabilir.
Bir yandan tükenen diğer yandan sömürge tarlarındaki isyanlar yüzünden gittikçe fakirleşen Avrupa çaresiz. Yaklaşan İslam birliği; dünyanın gebe olduğu yakın neticelerden biri inşaallah. Batının, engelleyemeyeceğinden emin olduğu bu sonuca karşı yapabileceği tek bir şey var elinde. İran’dan ambargoyu kaldırıp coğrafyada yol vermek. Madem İslam Birliği kurulacak o zaman alın size İran! Yemen’i, Libya’yı, Irak’ı, Suriye’yi kana bulayan İran, batının yeni haritasının merkezi. PKK bu planda İran’nın vesayet savaşını yürüyor. Sekülerist PKK’nın molalarla kol kola girdiği, havadan da ABD’nin silah desteği verdiği arka odası fena halde pis kokan bir savaş. Soru basit. Kimin tarafında olacağız?

Diriliş postası

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER