GÜNCEL

Candaş Tolga Işık : Saçmalığa bak

Tarih
21 June 2019
İzlenme
1576 Kişi

Gezici Araştırma Şirketi 23 Haziran'a dair yaptıkları son anketin sonuçlarını kamuoyuna açıklamayacaklarını duyurdu. Gerekçe neymiş?

Türkiye çok kutuplaşmış, bu kutuplaşmayı beslemek istemiyorlarmış. Arkadaş kapat o zaman dükkanı!

Sonucunu yayınlamayacaksan ne diye anket yapıyorsun? Elde ettiği verileri kamuoyuyla paylaşamayan bir kamuoyu araştırma şirketi olur mu? Dünyanın neresinde böyle bir garabet görülmüştür.

Bu anket şirketleri, anketler meselesine dair en sert eleştirileri yapanlardan biri benimdir herhalde. Ayrıca Türkiye’nin kutuplaştığını söylemek için de “araştırma şirketi” olmaya falan gerek yok.

Ama o kutuplaşmayı da anketlerden oluşan bilgi kirliliğini de ortadan kaldıracak en önemli çarelerden biri, bilim ışığında ortaya konan objektif bilgilerdir.

Bu bilgileri tüm şeffaflığıyla kamuoyuyla paylaşmaktır. Ne yapalım ülke kutuplaştı diye gidip kendimize başka bir vatan mı bulalım? Olmadı Gezici, otur sıfır!

ECELİYLE ÖLMEYENLER...

Kaşif Kozinoğlu’nun eceliyle öldüğüne hiçbir zaman inanmadım, hâlâ inanmıyorum. Rabia Naz’ın eceliyle öldüğüne hiçbir zaman inanmadım, hâlâ inanmıyorum. Şule Çet’in eceliyle öldüğüne hiçbir zaman inanmadım, inanmıyorum.

Cemal Kaşıkçı’nın eceliyle öldüğüne hiçbir zaman inanmadım, inanmıyorum -ki artık tüm dünya inanmıyor!

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • VATANSEVER

    22 June 2019
    0 0
    Bu Gezici anketçisinin açıklaması 31 Mart seçimlerinde sandık hırsızlığı yapıldığının tescili ve bu hırsızlığı yapanların 23 Haziran seçimlerini büyük bir farkla kaybedip hezimete uğrayacaklarının ispatıdır.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER