GÜNCEL

Candaş Tolga Işık : Putin nasıl bir çakallık peşinde?

Tarih
06 March 2020
İzlenme
2388 Kişi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, Kremlin Sarayı’nda bir araya geldi. Putin zirvede dedi ki “Hiç kimse, Suriye dahil Türk askerlerinin orada olduklarını bilmiyordu.” Hatırlayalım, Suriye’de 36 askerimizin şehit olduğu saldırı sonrası Savunma Bakanı Hulusi Akar ne demişti: “Birliklerimizin bulunduğu yerleri önceden Rusya'ya bildirmiştik, askerlerimizin yakınında hiçbir silahlı grubun bulunmamasına rağmen saldırı düzenlendi.”

Sadece Bakan Akar değil, BM Daimi Temsilcimiz Feridun Sinirlioğlu, Güvenlik Kurulu’nda yaptığı konuşmada uydu görüntülerine göre askerlerimizin şehit edildiği saldırıda Rus uçaklarının da havada olduğunu söylemişti. “Kim doğru söylüyor?” diye sormuyorum. Şahsen ben kendi ülkemin bakanına, bürokratına inanmayı tercih ediyorum. Kaldı ki Suriye’de bırak uçağı, Putin’den habersiz sinek uçamaz.

putin ile ilgili görsel sonucuTeknolojinin geldiği noktada kimsenin kimseye haber falan vermesine gerek de yok. Fakat Putin bu açıklamasıyla başka bir şey yapıyor! Türkiye kamuoyuna “Bizim bir hatamız yok, sizin hatanız” mesajı vererek, 36 evladımızın şehit edildiği saldırıda bir görev kusuru olduğu imasında bulunuyor. Hedefi Türkiye kamuoyunda bir iç tartışma başlatmak.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Putin’in bu oyununu belgelerle bozmalıdır. Vatanı için orada can veren çocukların Putin efendinin söylediği gibi pisi pisine ölmediğini ispatlamak ve o belgeleri Rusların gözüne sokmak zorundadır.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER