SAĞLIK

Yiğit BULUT : Çocuklarınız zehir tüketiyor olabilir...

Tarih
17 November 2016
İzlenme
3993 Kişi
NBŞ yani “nişasta bazlı şeker” yani “şekere benzeyen türetikmiş maddelerin” kullanımı ile ilgili bir önceki yazımda özellikle “çocuklarımızı nasıl korumamız” gerektiğini aktarmış ve detaylandırmıştım. 

Sevgili dostlar, Türkiye’de “nişasta bazlı şeker” üreten 5 firma var ve bazı firmalar da çocuklarımza yedirdiği “güzel paketli ürünlerinde” bu şekerimsi maddeleri kullanıyor...

Sevgili dostlar, ilk defa 2011’de bu konuyu gündeme getirip, korkunç gerçekleri araştırmalarım sonucu öğrenince, “ne paketli çikolata, ne kolalı içecekler ne de şekerlemeleri” şahsen tüketemez duruma geldim... Yediğimiz, içtiğimiz bazı markalarda; “tat verenler” şeker pancarı veya kamışından üretilen “olması gereken” değil, onun yerine çok daha ucuz olan “nişasta bazlı şekerimsiler”!

Sevgili dostlar, ne olacak deyip geçmeyin. Bu tip “şekerimsiler” bağımsız bilim adamlarının çalışmalarına göre “obezite ve pankreas kanseri” gibi hastalıklar ile doğrudan ilişkili! Fransa, Hollanda ve İngiltere’de ve AB’nin bazı ülkelerde, bu nedenlerle Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ) olarak da adlandırılan mısır şurubu üretimi KESİN yasak! ABD’de kotalar düşürüldü ve Michelle Obama, defalarca “BU ÜRÜNLERİ KULLANMAYIN” çağrısı yaptı!

Sevgili dostlar, bu ürünleri çocuklarınız tükettiği ve sürekli olarak bu tüketim devam ettiği takdirde, 5-10 yıl arasında çocuklarınızda çok ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Benden söylemesi sizden TÜKETİMİ KESMESİ... Çocuklarınızı mutlaka kontrol altına alın ve bu ürünleri yedirmeyin, “NBŞ’li ürünlerden” yediği her paket çocuğunuzu sizden çalıyor. KESİN SÖYLÜYOR VE ANNE BABALARA ADETA YALVARIYORUM; ÇOCUKLARINIZI KORUYUN BU CANAVARDAN!

Önemli not: Çok daha vahim bir iddia var, araştırıyorum, bilimsel verileri elde edince paylaşacağım; mısırı “nişasta bazlı şekerimsi” elde etme yolunda reaksiyona soktukları enzimler “domuz kemiğinden” elde ediliyor! İddia KORKUNÇ! Araştırıyorum!

Star
17 Kasım 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • ottoman

  19 November 2016
  2 1
  Yiğitciğim, Buradan millete akıl dağıtacağına , tepedekilere bir zahmet durumu aktar, sen bakanlık olarak piyasaya mal sok sonra çık buradan yemeyin de. Biz böylemi büyük ülke olacağız, Böyle diriliş olmaz
 • Alper

  17 November 2016
  1 0
  Bu yazıyı okumamış anne babaya nasıl bi tavsiyeniz olucak peki nasıl ulaşıp anlatıcaksınız.bunu araştırmak çok buyuk güzel bişey ama böle yazıp yemeyin içmeyin demekle o sorumlulukdan kurtulunmaz.madem yaptınız bir iyilik bunu devlete söyleyin devlet kapatsın bunu yasaklasın burdan yazmakla küçük bi kesime hitap edersiniz
 • Selçuk

  17 November 2016
  1 0
  Iyi guzelde neden bu maddelerin kullanilmasi yasaklanmiyor.
 • Osman Cokyaşar

  17 November 2016
  1 0
  Adana'da iki fabrika bu zehiri üretiyor. Birisi SUNAR Adana'daki tüm cezerye, helva, reçel, cikolata üreticileri bu zehiri kullanıyor. Bilginize..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER