SİYASET

Murat Kelkitlioğlu : FOX TV-KILIÇDAROĞLU ADAY PAZARLIĞI

Tarih
18 January 2019
İzlenme
939 Kişi

Bir yanda CHP-İP arasında diğer yanda CHP'nin kendi içinde bitmek tükenmek bilmeyen pazarlıklar.

İP’li yetkililerin ana muhalefet partisinin güçlü olduğu yerleri bile istemesi ile tıkanma noktasına gelen görüşmeler ite kaka devam ettirilmeye çalışılıyor. Öyle ki, Akşener’in partisi Beşiktaş’ı, Kadıköy’ü, Bodrum’u bile istiyor ortağından. Eğer Mansur Yavaş direnmemiş olsaydı Kılıçdaroğlu, Ankara’yı bile İP’e bırakıyordu.

Ya CHP’nin içinde yaşananlara ne demeli?

Örneğin İzmir!

Daha önce Tuncay Özkan ve ekibinden illallah eden ve “artık ben yokum” diyerek isyan bayrağını açan Aziz Kocaoğlu tekrar devreye girdi. Artık alıştığımız “Sorumluluktan kaçmayacağım” ritüeline sığınan İzmir’in başkanı, masaya yumruğunu vurdu. İzmir’i Tuncay Özkan’a bırakmak istemeyen Kocaoğlu’nun bu çıkışı Kılıçdaroğlu’nu iyiden iyiye köşeye sıkıştırdı. Aynı durum İstanbul’da da yaşanıyor. Kılıçdaroğlu’nun sürpriz bir şekilde büyükşehir adaylığı için Ekrem İmamoğlu ismini açıklaması partinin ağır toplarını rahatsız etti. İstanbul ilçe adaylarının şu ana kadar açıklanmamış olmasının nedeni de bu. İsimlerin açıklanmasıyla birlikte parti içinde fırtınalar kopacağı kesin.

Muhalefetin içinde bulunduğu böyle bir ortamda kulağıma gelen bir başka bilgiyi de sizlerle paylaşmak istiyorum.    

ece güner toprak fox ile ilgili görsel sonucuCHP’nin etkili isimlerinden Erdoğan Toprak’ın eşi Ece Güner Toprak, FOX Türkiye’nin en tepedeki ismi eski siyasetçilerden Engin Güner’in kızı. Erdoğan Toprak avukat eşinin siyasete girmesini uzun zamandır istiyor. Ece hanım zaman zaman FOX TV’de yorumculuk yapıyor! Toprak Ailesi Ece hanımın Bakırköy Belediye Başkan adayı yapılması için oldukça ısrarcı. Bunun için de uzun süredir derin bir çalışma içindeler. Hatta aile fertlerinin Kılıçdaroğlu’na, “Ece hanımı aday yaparsanız FOX olarak her şeyimizle yanınızda oluruz” dediği söyleniyor.

Bakalım Kılıçdaroğlu bu teklife nasıl bir cevap verecek? En güvendiği kanal olan FOX’un desteğini kaybetmeyi göze alabilecek mi?

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • Mehmet

    18 January 2019
    1 0
    Ya bş de diyrlar medya hükümketin elinde fox tv yalan yanlış haberlerle her gün havlayıp duuryor
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER