GÜNCEL

Mevlüt Tezel : Nevşin Mengü gerçekleri çarpıtma!

Tarih
02 March 2020
İzlenme
3207 Kişi
Ülkemizden ayrılan göçmen sayısı 80 bine yaklaştı. Çoluk çocuk, yaşlı genç isteyen göçmen umuda yolculuğa çıkıyor. Ülkeden ayrılırken "Allah razı olsun" diyen de var, Türkiye'yi kötüleyen de... Yaşanan insanlık dramlarından ise başta Yunanistan olmak üzere Avrupa sorumlu.
Göçmenleri dövüp zorla bota bindirip Türkiye'ye yollamak, işkence etmek, biber gazı sıkmak, boğulmalarına seyirci kalmak, insan haklarına aykırıdır. Avrupa ülkeleri, Yunan hükümetinin işlediği suçlara sessiz kalıyorlar!

ŞAŞIRMADIK!
Şaşırdık mı? Elbette hayır!
Avrupa ülkelerinin tek derdi kendi çıkarları, insan hakları umurlarında değil. Petrol için Ortadoğu ülkelerinde iç savaş çıkması için her türlü desteği verirler, insanlar evlerinden olup, bombalardan kaçıp göç etmeye başladıklarında ise üç maymunu oynarlar!
Türkiye'deki bazı muhalifler ise şaşkın. Daha düne kadar 'Ülkeyi Suriyeliler ile doldurdunuz' diye veryansın edenler, şimdi hükümeti Suriyelileri yollamakla suçluyorlar.
Bu ne yaman çelişki?
Örneğin Nevşin Mengü Diken sitesinde yayımlanan "Suriyelileri neden davet ettik, şimdi neden sürüyoruz?" başlıklı yazısında şöyle diyor: "Artık kendimize yalan söylemeyi bırakıp Suriyelileri neden Türkiye'ye davet ettiğimizi hatırlamanın zamanı geldi. Hükümetin tutmayan Suriye politikasının hesabını başkası ödemek zorunda değil...
Gariban insanları botlara koyup otobüslere doldurup Avrupa'ya süren Türkiye, korkunç ve sorumsuz bir görüntü vermekten başka bir şey yapmıyor."
nevşin mengü dw ile ilgili görsel sonucu
SÜRMEDİK!
Suriyelileri davet etmedik. Onlar ölmemek için bombalardan, savaştan kaçıp bize sığındı.
Ne mutlu ki ülkemiz erdemli davrandı ve yüzbinlerce insanı ölümden kurtardı.
Türkiye en fazla Suriyeliye ev sahipliği yapan ülke.
Ekonomik sorunlara rağmen 4 milyon Suriyeli için milyar dolarlar harcandı!
Bazı ilçelerimizde demografik yapı değişti. Şimdi bu fedakârlıkları görmezden gelip Türkiye'yi sorumsuzlukla suçlamak insafsızlık.
Mengü 'sürmek' fiilini özellikle başlığa da çıkararak sanki hükümet, göçmenleri zorla sınıra yolluyor algısı yaratıyor.
Kimseyi sürmüyoruz, hepsi kendi istekleriyle gidiyor.
Sürmüyoruz, gidene engel olmuyoruz sadece!
Gidenlerin arasında Afganlar, Filistinliler, Afrikalılar da var! Onları da mı hükümet zorla botlara koydu? Ülkede 4 milyon Suriyeli'den belki 50-60 bini tampon bölgede.
Göçmenleri sürmek isteyen bir hükümet, 60 binini zorla sınıra götürüp, geriye kalan 3 milyon 940 bin Suriyeliye bakmaz herhalde!
Sınırda ve tampon bölgede çekilen videolar, fotoğraflar ortada. Göçmenlerin çoğu umut dolu ve istekli!

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • Faruk k

  04 March 2020
  1 0
  Her alanda harp dışarda silahlı içeride cahille harp dışarıdaki silahla hallederiz alimallah içerideki cahillere ne yapacağız bilmiyorum
 • VATANSEVER

  03 March 2020
  6 0
  Nevşin az kaldı böyle giderse bu devlet yakında sana sürecek.Nedir sizin bu çirkefliğiniz? İnsan kendi ülkesine böyle insafsızca iftira atar mı?Kaç yıldır suriyelilerin bu ülkede ne işi var?deyip durdunuz. Dün bizim suriyede ne işimiz var?dediniz. Bugün suriyelileri sınır kapılarına niçin sürdünüz iftirası...Akıl fukaraları... Bi bitip gitmediniz şu güzelim ülkeden...
 • Hacı Güven

  03 March 2020
  4 0
  Bunun gibi kafasında beyin olmayan yaratıkları Kim ekrana çıkarıp rezil olmak istiyor anlayamıyorum ?!??? Buna insan demek için 85 milyon şahit lazım ! Bunlar ne eyitimli nede uygar veya çağdaş !!!
 • Ad

  02 March 2020
  4 0
  Bwn mengünün avrupadan kaç para karşılığı bu yazıyı yazdığını merak ediyorum
 • habib uyar

  02 March 2020
  3 1
  Mevlüt bey kendinizde belirtmşsiniz, bunların karekteri bu ,Türkiye zarar görsünde nasıl görürse görsün.
 • Namyelüs

  02 March 2020
  4 0
  Birileri birilerini dikenli tellere sarıp bire bir karışıklık çıkartsın diye bu ülkeye sürmüş gibi.
 • Vatandaş

  02 March 2020
  5 0
  Bizans fahişesi....
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER