GÜNCEL

Mehmet Barlas : FETÖ’nün Almanya’daki yapılanması

Tarih
06 July 2022
İzlenme
430 Kişi
Türk kamuoyu ve siyaseti, PKK gerçeğini çok iyi biliyor. 1984'ten beri 40 binden fazla vatandaşımızın ölümüne sebep olan, sınır güvenliğimizi sürekli tehdit eden PKK'nın, İsveç ve Finlandiya'daki varlığı son dönemde tartışma konusu oldu. Ancak PKK'nın İtalya, Fransa, Belçika ve Almanya başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerindeki örgütlenmeleri de unutulmamalı.
Görmezden gelinen bir konu daha var. O da Fetullahçı Terör Örgütü'nün, en az PKK kadar yaygın, etkili ve güçlü olduğu gerçeği...
Örneğin, Deniz Baykal'ın bir FETÖ kasetiyle tasfiye edilip yerine Kemal Kılıçdaroğlu'nun getirilmesi acaba kimin organizasyonuydu? Ama bu olayı Kılıçdaroğlu hiç tepki vermeyerek unutturdu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Bu vahşeti kabul etmiyoruz - Son Dakika HaberleriÖRÜMCEK AĞI GİBİ SARMIŞLAR
Hürriyet'ten Murat Tosun'un haberine göre, FETÖ'nün Vahdettin Polat isimli bir üyesi, Alman medyasına örgütün bu ülkedeki çalışmalarını anlatmış. Vahdettin Polat'a göre Türkiye'deki önemli devlet kurumlarına sızan FETÖ'cüler kendilerini "hususi hizmet" sorumlusu olarak nitelendiriyorlardı. Bunların çoğu Türkiye'yi terk etti.
Örneğin, 2019'dan beri Almanya'da olan eski emniyet imamı Önder Aytaç isimli terör örgütü üyesi, Almanya'da FETÖ'ye ait 300 dolayında vakıf ve derneğin, 22 tane okulun ve yaklaşık 3000 tane şirketin faaliyette olduğunu açıklamış. Ancak Alman güvenlik makamlarına göre FETÖ, endişe verecek terörist eylemler yapmıyor.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER