GÜNCEL

İsmail Yaşa : Dahlan’ın görevi

Tarih
07 November 2019
İzlenme
2354 Kişi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçenlerde el-Cezire televizyonunun sorularını cevaplarken, Birleşik Arap Emirlikleri’nden ve Dahlan’dan bahsetmiş, Batı Yaka’dan kovulduğundan bu yana Abu Dhabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed’in kanatları altında yaşayan Filistinli liderin İsrail ajanı olduğunu söylemişti.

Çavuşoğlu’nun “terörist başı” olarak nitelediği Dahlan, hakkındaki gerçeklerin dile getirilmesine çok kızmış olacak ki, MBC televizyonunda katıldığı programda Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ateş püskürdü.

Dahlan’ın programda söyledikleri, BAE, Suudi Arabistan ve Mısır medyasının kırık plak gibi sürekli tekrarladığı hezeyanlardan başka bir şey değil.

Asılsız iddialarına delil olarak da BAE’nin finanse ettiği ve firari FETÖ’cüler tarafından yönetilen internet sitesini göstermesi ise tam bir “bozacının şahidi şıracı” durumunu yansıtıyor.

Şimdi Türkçe yayın yapan o ve benzeri siteler de Filistinli çete liderinin asılsız iddialarını gerçekmiş gibi haber yaparlarsa kimse şaşırmasın.

Çünkü kara propaganda ve algı operasyonlarını hep böyle yürütüyorlar.

Hayatları yalan, dolan üzerine kurulu.

mohammed dahlan zayed ile ilgili görsel sonucuÇavuşoğlu, geçen gün Katar Başbakanı Abdullah bin Nasır bin Halife es-Sâni’yle görüşmesinin ardından Twitter hesabında “Katar’ın, Barış Pınarı Harekatı’mıza desteğine teşekkür ediyoruz” yazmıştı.

Dubai’den yayın yapan Suudi Arabistan televizyonu El-Arabiya, Türk Dışişleri Bakanı’nın Katar’ın Arap Birliği’ndeki tavrına teşekkür ettiğini çok iyi bilmesine rağmen bu sözleri çarpıtarak Çavuşoğlu sanki “Katar’ın Barış Pınarı Harekâtı’nı finanse etmesine teşekkür ediyoruz” demiş gibi sundu.

Bu tür şeyleri sürekli yaptığı için Araplar kanalın “El-Arabiya… En ta’rife ekser” (El-Arabiya… Daha çok bilmek) şeklindeki sloganını “El-Arabiya… En tekzibe ekser” (El-Arabiya… Daha çok yalan söylemek) olarak değiştiriyorlar.
Muhammed Dahlan’a dönecek olursak…

Dahlan, Gazze Şeridi’nde Koruyucu Güvenlik isimli birimin başındayken emri altındakilerle kurduğu şebekeyle Muhammed bin Zayed’e hizmet eden adi bir çete lideri.

Kendisine çok fazla değer vermek ve üstlendiği göreve hak etmediği anlamlar yüklemek yanlış olur.

Çete üyelerini, İsrail’le ilişkileri ve Abu Dhabi Veliaht Prensi’nin kirli işlerini yürütmesi sayesinde elde ettiği paralarla besliyor.

BAE için değeri de o kadar.

bin zayed ile ilgili görsel sonucuAbu Dhabi Veliaht Prensi’nin kendini temize çıkarmak için gerektiğinde Dahlan’ı ve çetesini gözünü kırpmadan satacağından şüpheniz olmasın.

Hatırlarsanız, Türkiye’de Dahlan’ın iki adamı BAE lehine casusluk yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

Daha sonra ikisinden biri hücresinde intihar etti.

Abu Dhabi’nin kılını kıpırdattığını gördünüz mü?

Hayır.

Çünkü ikisi de Filistinli.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • hursit dilaver

  09 November 2019
  0 0
  İBB ekrem bey ya da canan hanım ya da kemalbeyin bu dahlan la acilen görüşmesi lazım. CHPnin, kemalizmin ve MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİG EN FAZLA İHTİYACIMIZIN OLDUĞU ŞÜ ÖZEL GÜNLERDE ülkenin geleceği açısından yanı. tabi kendileri yani paşa gönülleri bilir. sonra aglamasınlar:
 • VATANSEVER

  08 November 2019
  0 0
  Bu Arap ülkelinin başında bulunan kuklaların hiç birisinde meymenet yok.Allah bunların hepsinin yüzlerinden nurani ve insani simayı almış bunun yerine şeytani ve hayvani simayı vermiş.İsmail YAŞA da zaten onlara "Mayın Eşekleri" diyor.Güzel tespit.
 • sasirdimm

  08 November 2019
  0 0
  valla sasirdim, dirilisin yazarlarinda biri cikip hukumeti elestirmedi,cavusoglununda arkasindayiz gibi bir yazi yazdi yani sasirdim bide hukumetin elstiridigi dahlani bunlarda elstirdi,,, iyimis, darisi hakal abayragin basina fetöcüleri bile savunuoyrdu nazli,ahmet altani... yarinda dahlani savunur sandim....
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER