GÜNCEL

Hacı Yakışıklı : Mansur Yavaş ve Medine Bircan zulmü

Tarih
30 March 2020
İzlenme
5585 Kişi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş büyük bir ayrımcılığa imza atarak Koronavirüs gibi toplumun tüm kesimlerini etkileyen ve ideolojik ayrım yapılmayan bir hususta bile “ideolojik ayrımın” dibine vurmuş, basın mensuplarına sağlık kiti gönderirken Akit Medya Grubu ve Sabah-ATV Grubu’nu görmezden gelmiştir. Bunu ihtiyacımız olduğu için değil, bir hakikati dile getirmek için yazıyorum.

Mevzu bizlere “sağlık kiti” göndermesi değil! Zaten bu işi yapacak birinci dereceden sorumlu olanlar belediye başkanları değil ama “sağlık kiti” olarak halka kolonya, maske vermeleri de güzel bir sosyal hareket olur. İhtiyacı olan kardeşlerimize “hangi partiye oy verdiğine bakmaksızın” yardım paketleri verilmesini de destekliyorum. Hangi belediye yaparsa yapsın, kime verirse versin ama yeter ki ihtiyaç sahiplerini bulsun!

Mansur Yavaş'tan sağlık çalışanlarına büyük destekMevzu şu: “Herkesin başkanı olacağım” diyorsun. “Parti rozetimi çıkarıp hizmet edeceğim” diyorsun. “Ak Parti hükümeti ayrımcılık yapıyor, ben yapmayacağım göreceksiniz” diyorsun. Ama bulduğun ilk fırsatta ayrımcılığın dik alasını yapıyorsun! Seçimden önce “herkesin başkanı” oluyorsun, seçimden sonra “sadece birilerinin başkanı” oluyorsun.

Mansur Yavaş; lütfen toplumu kandırmaktan vazgeçin!

Yıllarca Recep Tayyip Erdoğan’a “bölüyor, ayırıyor, kutuplaştırıyor” diyenler işte bugün geldiğimiz en zor günlerde bırakın bölmeyi falan adeta kesip parçalıyor. 

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun pratikte Kemal Kılıçdaroğlu’ndan hiçbir farkı yoktur!

Allah milletimize zeval vermesin, hele de buldukları ilk fırsatta millete zulmedecekleri aşikâr olanlara da fırsat verdirmesin!

Mansur Yavaş’ın bu öteleyici, yok etme amaçlı tavırları bana 28 Şubat günlerinde yaşamını yitiren kanser hastası Medine Bircan’ı hatırlattı…

Bundan 18 sene evvel..

İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu! 

Umut Mürare on Twitter: "#28ŞubatDemek Medine Bircan demek. Kanser ...71 yaşındaki Medine Bircan’ın başörtülü fotoğrafının olduğu sağlık karnesi reddedilerek yerine başı açık karne isteniyor. 71 yaşında, hasta yatağındaki vatandaşı düşürdüğü hallere bakın! Medine Bircan ölüm döşeğinde “başı açık fotoğraflı karne” gelsin diye öylece bekletiliyor, tedavisi yapılmıyor. Evladı gidip annesinin fotoğrafına fotoshop yöntemiyle saç ekletiyor. Medine nine daha fazla bekleyemiyor ve o gün Rahmet-i Rahman’a kavuşuyor.

Medine Bircan’ı unutmayın! Yarın ellerine fırsat geçse milletin evlatlarını ölüm döşeklerinde ideolojik zevklerine meze yapacak insanları unutmayın! Unutursan bir daha yaşarsın kardeşim!

“TEBRİKLER İHH VE BÜLENT YILDIRIM”

İşten çıkarılanlara 10 milyon TL yardımŞu ortamda öyle iyi geldi ki tebrikler İHH, tebrikler Bülent Yıldırım! Ortalığın algı yöntemleriyle kirlendiği, insanlığın arka plana itildiği bir ortamda çıktı ve şu açıklamada bulundu: “Tüm Türkiye’yi dayanışmaya çağırıyoruz. İşsiz kaldığı tespit edilen ve gündelikçi çalıştığı için geliri olmayan muhtaç ailelere 10 milyon TL nakdi yardım, 100 bin aileye kumanya paketiyle çalışmalarımıza başladık. Haydi Türkiye, vakit dayanışma vakti.”

Bu açıklama gerçekten gürül gürül ve yürekten geldiği için, üstelik devlete ve millete üstten bir bakış değil candan bir bakış olduğu için büyük destek gördü, görmeye devam ediyor. 

Elbette devletimiz gerekenleri yapıyor; ancak ne olursa olsun gözden kaçanlar olacaktır. İşte bu noktada iş sivil toplum kuruluşlarına düşüyor. 

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım üstelik her zamanki gibi Müslümanca bir tavırla; “Herkes öncelikle kendi akrabalarından, kendi ailesinden ve çevresinden başlayarak yardıma ihtiyaç duyanları tespit edip az çok demeden yardım etsin” dedi.

Yardımlar, İçişleri Bakanlığı’nın VEFA Grubu ile organize yapılıyor. 30 yıldır İHH güzel hizmetler yapıyor ve öyle güllük gülistanlık vakitlerde değil en ihtiyaç duyulan anlarda nefes oluyor, yüz akı oluyor.

“HERBOKOLOG SAYMAZ EFENDİ”

İsmail Saymaz Yeni Akit'i böyle tiye aldı - Medyafaresi.com MobilHer konuda uzman(!) görüşleriyle “herbokolog” unvanını hak eden İsmail Saymaz bulduğu her fırsatta Akit’e olan nefretini kusuyor. Kendisi “Akit-fobi” hastalığına yakalanmış. Çünkü yarasalar gündüzden, yalancılar Akit’ten korkar.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

 • YORUMLAR
 • sedat

  31 March 2020
  2 0
  bu İsmail saymaz denilen herşeyi ama herşeyi bildiğini zanneden ukala gitsin beynini dezenfekte etsin
 • bakala54

  31 March 2020
  2 0
  bakala54 KATRANI ERİTSEN OLMAZ ŞEKER CİNSİNE SIÇTIĞIM CİNSİNE ÇEKER.......
 • Biz halkız

  31 March 2020
  2 0
  Çok güzel bizlere tercüman oldunuz. Akit gazetesi ve TV. Her zaman milletin yanında olmuştur. Gerek gazeteci kimliği ile gerek araştırmacı yorumlarıyla...kör gözlere hakikati her zaman haykırmış. Hiç bir zaman milleti sırtından vurmamıştır. Türk halkının yayında olmuştur. Her zaman. Türkiye olarak biz de Akit gazetesinin yanındayız. İyiki varsınız.
 • Oğuzhan

  30 March 2020
  4 0
  Çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık 👏👏👏👏👊👊👊ama nankörlere,beyinleri sürekli yıkananlara bu yazı işlemez onlar sağır kör olmuşlar 😡
 • Ahmet

  30 March 2020
  3 0
  Herbok olog hhuahahhas ünvana bak muahaha
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER