SİYASET

Ergün Diler : Mutluluk dolar!

Tarih
01 December 2014
İzlenme
3241 Kişi

1 Aralık 2014

AMERİKA'NIN HAZİNESİNİ
yönetmiş olan Paul Craig Roberts, YAZ-BOZ'da önemli şeyler söyledi! Reagan tarafından göreve getirilen Roberts'in ısrarla altını çizdiği başlık şuydu:
Amerika'da İsrail lobisinin istemediği hiç kimse önemli bir aktör olarak görev yapamaz! Her atamada bu gücün onayı gerekir!"
Zaten İstanbul'u yöneten zenginler de öteden beni aynı dili kullanırlardı!
Çok kişi "Amerika'yı yöneten 7 ailedir! Onları karşımıza almak intihardır!" derdi! Yerleşik bir dil, yerleşik bir kabuldü bu! Haklı tarafı olsa da sorulması geren çok soru vardı! -Nasıl oluyordu da İsrail lobisi bu kadar etkileyici oluyordu? -Dünya üzerindeki birkaç milyon Yahudi nasıl böyle kudretli olabiliyordu?
-ABD seçimlerinde Demokrat ve Cumhuriyetçiler'e verdikleri 200 milyon dolar bağışla gücü ele geçirmeleri mümkün müydü? -Adayları bunlar belirliyorsa bunu gören ve itirazı olan hiç kimse çıkmıyor muydu? -Birkaç milyon oyla koskoca Amerika Yahudiler'e mi teslim olmuştu? -Medya nasıl 5-6 Yahudi ailenin eline geçmişti? Güçleri sınırsız mıydı? -Amerikan Merkez Bankası'ndaki ortaklıkları gücün kaynağı mıydı?
Böyle çok soru sorulabilirdi?
Amerikan Merkez Bankası'nın ortakları arasında 7-8 Yahudi ailenin olduğu bir gerçekti!
Çünkü BANKER LİK TEN gelen bu aileler yönettikleri bankaların ZARAR LARINI FED ile yani Merkez Bankası'nın destekleri ile uzun zamandır kapatıyordu!
Harcayan ve yok eden onlardı! Ama DOLARIN sihriyle ceplerini dolduran yine kendileriydi! Zaten DOLARIN karşılığında ALTIN bulunması da zorunlu değildi! Doları basar, yönetimi ele alırdın! Kimse de çıkıp "Ne oluyor?" diye soramazdı! Büyük denge buydu!
Ama bütün bunların dışında sıradan insanların yani bizlerin görmesi hiç mümkün olmayan BÜYÜK BİR OYUN VAR DI! Galiba bunu anlamadığımız için emin adımlarla gidemiyorduk!
İkinci Dünya Savaşı'nın bitiminde ABD, Almanya'yı eline aldı! Koca ülke artık Washington'un avucunun içindeydi! İstihbarat da öyle! Bu alanda lider olan Almanya istihbarat teşkilatını paketleyip Amerika'ya sundu! Ama GEHLEN ve ekibi Almanya'da PARA LEL istihbarat teşkilatı kurdu! Amerika bunu hiç bilemedi! Amerika ile yanyana olsalar da mesela KÜRT sorunu gibi yakıcı kartlarda karşı karşıya idiler! Yoksa ABD ne derse Almanlar'ın da onu yapması gerekiyordu! Ama Kürtler AVRUPA tarafından kullanıldığı için Washington Irak'a girdi!
En önemli hamle Kürtler'in Avrupalı istihbarat örgütlerinin elinden alınmasıydı! Ancak bu işlem gerçekleştiğinde Ankara'nın da bu oyunu görüp kendisini büyütecek olan hamleyi yapıp 'büyük düşündüğünü' göstermesi gerekiyordu! Kimse farkında değildi ama KÜRTLER 'in Avrupa tarafından kontrolü İngilizler'in Ortadoğu'da kurduğu sistemin devamını sağlıyordu! İngilizler HAR VAR D'ı 1636'da kurdu! Bu basit örnek bile yıllarca ABD ile İngilizler'in içiçe ve yanyana olduğunu gösteriyordu! Zaten MA SON DÜNYASI da LONDRA 'dan kontrol edildiği için bu sistem sağlıklı çalışıyordu! 11 Eylül'e kadar bu ortaklık sürdü! O tarihten sonra her yerde birlikte görünen ikili yollarını ayırdı! Bunu en iyi bilen "AR TIK KA TOLİK OLDUM!" diyerek istifa eden Blair'di! Zaten İKİ Z KULE saldırısıyla Putin'in OLİGARK LARA karşı savaşı peşpeşe geldi! Kuleleri RUSLAR vuramayacağına göre CIA içeriden kendi kulesini vuruyor, FAİ Z LOBİSİNE savaş açıyordu! Amerika'da olup Londra ile iş tutan BAR ONLARA da "Tercihinizi yapın!" uyarısıydı bu! Birçok bilinmeyen içiçeydi!
Ama dünyanın her yerinde olduğu gibi SERMA YE, istihbarat örgütlerine sızar ve söz sahibi olurdu! Amerika'da durum böyle oldu! New York BAR ONLUĞU küresel ME DYA ile hem Putin'e, hem de Erdoğan'a savaş açtı! Her iki kampanya da aynı medya kanallarıyla yürütüldü!
Obama da zaten içeriden sıkıştırılıyordu! Rus lider Putin'e küresel medya demediğini bırakmıyordu! Yahudi patronların elinde olan TV ve gazeteler saldırdıkça saldırıyordu! Rothschildler'i ülkesinden kovmasının bunda etkisi vardı! Ama bu savaşın temeli neydi? Nefretin arkasında yatan neydi? Kimse buna bakmıyordu!
Tıpkı Erdoğan'a yapılmak istenen operasyon gibi! Zaten Kırım ve Ukrayna krizinde Putin'in karşısında SOROS vardı! Tek cevap veren ve karşı tepki isteyen Soros'du! Dünyaya bir düşman lazımdı ve bu Putin'in Rusya'sıydı! Tıpkı SOĞUK SAVAŞ dönemindeki gibi!
Amerika mesela 1954 yılında Guatemala'nın Başkanı Arbenz'i (Yahudi ve ABD yönetiminde etkili olan ailelerin yönetime getirdiği ancak daha sonra ailelerin emirlerinin dışına çıkan Devlet Başkanı) devirdi. Çok özel bir CIA operasyonuydu. 1960 yılında Kongo Başbakanı Patrice Lumumba'yı, 1953 yılında İran'ın seçilmiş lideri Musaddık'ı deviren de CIA'ydı. Kaddafi'yi, 2013 yılında da MURSİ'yi deviren aynı akıldı! 2009 yılında Honduras Devlet Başkanı Manuel Zelaya'yı, 2013 yılında Ukrayna'nın seçilmiş Cumhurbaşkanı Yanukoviç'i devirmek de ABD için son derece kolay oldu. Vietnam'da Ho Chi Minh ve Endonezya'da Sukarno'yu devirme girişimleri (kısmen) başarısız oldu. Ama perde arkasında bu iki lider Amerika'ya çalışıyor, onların çıkarlarını zedelemiyordu!
Bütün bunları yapan ve yapabilen AMERİKA , Suriye'de ESAD'a diş geçiremiyordu!
Aklın almayacağı bir şeydi bu! Ülkesi de milleti de gitmiş olan bir lider ayaktaydı! Akıl alır gibi değildi! Üflesen yıkılacaktı ama küçük dünyasında yaşıyordu! Esad'ın kalması en çok Ruslar'ı mutlu ediyordu! Tamam PETROL fiyatları düşmüş, Putin büyük zarar görmüştü! Daha da düşecek, daha da zarar görecekti!
ABD ve Londra'daki BAR ONLAR istediklerini yapıyor ya da birileri onlar mutlu olsun diye yapılması gerekenleri yapıyordu! Ama işin özünde UKRA YNA ve SURİ YE'de darbe alması gereken Rusya darbe almıyordu! Güçlendikçe güçleniyordu!
Sanki yaptıklarına karşı petrol fiyatlarıyla bir CEZA kesiliyor ama gücünden güç alınmıyordu!
Almanya'nın büyük savaş sonrası Amerika'ya yaptığı gibi CIA ve Derin ABD'nin içindeki bir güç BAR ONLARI mutlu edip uyutuyordu!
Chuck Hagel, Savunma Bakanlığı'ndan istifa etmeden önce "ABD tek başına dünyayı denetleyemez! Böyle bir yönetime soyunması imkansız! Kesinlikle ortaklar belirleyip yoluna öyle devam etmelidir! Çin'i durdurma sansımız yok! Ama doğru ortaklarla (Türkiye gibi) sınırlama imkanımız var!" dedi! Ama görevden alınması BAR ONLARIN isteğiyle oldu ALGISI oluşturuldu! Tıpkı Amerika'yı ve dünyayı Yahudiler yönetiyor algısı gibi! Evet güçlülerdi! Ama artık bu güç masaya yatırılmaya başlandı! Bu kadar güçlü olsalardı kimse isimlerini ağzına alamazdı!
Bu birkaç aile bir yandan mutlu ediliyor, bir yandan ise BÜYÜK DEN GENİN bozulmaması için çalışılıyordu!
Yoksa Putin, Türkiye'ye gelmeden önce "Suriye ve Esad politikamızda değişiklik olmayacak!" diyemezdi! Özellikle petrol fiyatları yere çakılırken!
Esad kalıyor, Müslüman coğrafyası petrolü üretmeye devam ediyor ancak ABD fiyatları istediği noktaya çekiyordu! ALTIN da olduğu gibi petrolde de "SON SÖZÜ ben söylerim!" diyordu! Malın sahibi olanla fiyatı belirleyen farklı merkezlerdi! Biri istediğinde tavan yaptırıyor, istediğinde ise çakılıyordu! Ekonomi değil siyaset konuşuyordu!
Bunun için de önce BAR ONLARIN mutlu olması amacıyla ORTADOĞU'dan işe başlanıyor ve DOLAR rezerv para olarak sağlıklı hale getiriliyordu! Dolara karşı HABİS fikirler taşıyanlar da dizlerine darbe alıyordu! Bütün bu gelişmeler DOLARIN çok daha güçlenmesi içindi! Dolar güçlenecek, para kendi kulvarı olan Amerika'ya çekilecek ve BAR ONLARA daha sonra darbe indirilecekti!
Galiba çok azımızın dikkat ettiği büyük oyun buydu! Şimdi ilk yarısını izlediğimiz filmin ikinci yarısı ve finalinde de bu vardı! Washington-
Moskova-Ankara işbirliği şekil değiştirerek devam edecekti! Moskova ve Ankara'ya dışarıdan darbe geleceği bilindiği için bunun kontrol altına alınması da hesaba dahildi!
Senaryo iyi ve kötü polisi kendi üretecekti!
Sonunda ne mi olacaktı!
Ne demişti Henry Kissinger, "Gıdayı kontrol edersen milletleri, petrolü kontrol edersen kıtaları, parayı kontrol edersen dünyayı kontrol edersin!"... Amerika'nın yaşaması için BÜYÜK ortaklara ve doların gücüne ihtiyacı vardı! Film buydu! Bu filmde bize büyük rol düşüyordu! Kürt sorunun çözümü için ısrar etmemiz bunu gördüğümüzü gösteriyordu!
Türkiye TARIM LA milletleri (Rusya da dahil), Rusya enerji ile ASYA-AVRUPA'yı, ABD ise DOLAR LA dünyayı kontrol edecekti!
Amerikan Merkez Bankası yani FED'de kurulan ortaklık gelecekte bitecekti! Ancak bu noktaya gelinceye kadar BAR ONLAR mutlu olacaktı! Şimdi filmin ilk yarısındaydık!

NOT: Yahudi aileler aslında Washington'un politikalarının önünde koşmayı kabul ettiği için büyüdüler! Aslında güç onların değildi! Amerika bunu hem kendine hem de dünyaya göstermek zorunda! Yoksa istifa eden Savunma Bakanı Hagel'in diyemediği gibi yıkım kaçınılmazdı!

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER