GÜNCEL

Ergün Diler : Kahraman

Tarih
24 July 2015
İzlenme
16670 Kişi

6 Temmuz 2015

Kemal
Derviş 2001 krizinden sonra özel bir görevle Türkiye'ye geldi. Gönderildi. Türkiye'yi LİRADAN çıkarıp DOLARA bağlayacaktı. Önceki gün bunu yazınca çok sevdiğim bir dostum alt alta sıraladığı çok özel bilgileri paylaştı. İçinde neler vardı neler...
Belli ki Derviş'in operasyonunu yeni öğrenmişti ama canının yandığı görülebiliyordu! ... Çok şey söyledi...
Ama içlerinde biri beni gerçekten şaşırttı.
İşte o mesaj: "Halkbank konusunda Amerika'nın rahatsızlığı had safhada. Halkbank'la çalışan çok önemli isimler var. Pakistan, Hindistan ve Rusya'nın önemli işadamları.
Pakistan'da bir gazete, kısa bir süre önce bu işadamlarının listesini yayınladı. Bu 'Halkbank'ın bazı sırlarını biliyoruz, ancak tamamını öğrenmeliyiz' mesajıydı.
Bu işadamlarının hepsinde bir tedirginlik hakim. Çünkü iş yaptıkları ülkelerdeki maliye, büyük baskılara başladı. Halkbank çok özel metodlarla korunuyor. Ancak hala bazı sızmalar engellenemiyor. İçimizdeki çürükler hala etkili..."
Hep söylediğim gibi DEVLETİMİZİN en büyük rakibi görev verdiği ve önünü açtığı bazı YERLİ GÖRÜNÜMLÜ YABANCILAR...
Sizce?
Her ne kadar olumsuzluklar olsa da Türkiye gerçekten çok ama çok büyük ülke...
Belki daha çok eksikleri-yanlışları kaleme alıyoruz. Bilemiyorum. Ama öyle şeyler var ki inanın insanın göğsü kabarıyor...
Amerikan filmlerinde görsek "Amma da abartmışlar!" diyeceğimiz türden olaylar yaşanıyor. Tabii bizler bunları bilmiyoruz.
Görmediğimiz ve duymadığımız için de yapılan FİLM TADINDAKİ operasyonları ıskalıyoruz...
İsim veremem! Ama size müthiş bir öykünün hiç bilinmeyen bir özetini anlatayım... Hem de çok yakın zamanda oldu... Bulmak sizin işiniz! Benden anlatması... İsmi bilinen, çok başarılı, konusunda dünyadaki en iyilerden biri, son derece kararlı, vatan aşığı, gözünü budaktan esirgemeyen, Ay-Yıldız için yollara düşen, ailesini hatırlayacak fırsatı bile bulamayan bir KAHRAMAN... Dedim ya isim yok! Bu ÖZEL YETİŞTİRİLMİŞ DEVLET GÖREVLİSİ yakın zamanda, hem de çok yakın zamanda VEFAT ETTİ! Çok az kişinin katılımıyla cenazesi kaldırıldı. Yeri önemli değil. DAVA ARKADAŞLARI yalnız bırakmadı. En iyi tanıyan, cenazesine gelenlerdi. Üzüntü büyüktü. Acı da... Böyle birinin genç yaşta en verimli olduğu bir zamanda aralarından ayrılmasını kabul edemiyorlardı.
Ama ECEL kapıyı çalmıyordu... Gelip o kahramanı almıştı.
Yakınları, hayallerini bildikleri için zamansız gidişinden daha da büyük acı duyuyordu!
Her ölüm gibi bunu da çok zamansız buluyorlardı... Kısa sürede bir hastalığın pençesine düşmesini ve onu aralarından almasını anlayamıyorlardı! Ama hayat böyle!
ANCAKKK...
Cenaze namazı kılınan, cenazesi kaldırılan, toprağa verilen, helvası dökülen, ardından dualar okunan KAHRAMAN ölmemişti. DEVLETİN EMRİYLE ÖLMESİ EMREDİLMİŞTİ! O DA ÖLÜVERMİŞTİ!
Ne ailesinin, ne arkadaşlarının, ne çocuklarının, ne de anne-babasının bundan haberi vardı! Kimseler bilmiyordu! Devlet eliyle cenazesi kaldırılmış, YASI tutulmuştu!
Ama kahraman, şimdi kimseler bilmese de Ortadoğu'da İNANILMAZ operasyonlara imza atmaktaydı. Kimsenin haberi yoktu!
Prosedür olarak ölmüştü! Ama başka isimde, başka kimlikle yaşıyor ve devletine sonsuz hizmetler vermeye devam ediyordu! Ve Ortadoğu'da bulunduğu yerde birileri eski halini bildikleri için "Ya .... ikinci kez mi dünyaya geldi. Bütün bu yapılanlar ..... işine benziyor!" diye aralarında konuşuyordu!
Evet, bu DEVLET bir kahramanını öldürmüş başka bir isimde var etmişti! Ve şimdi Amerikan filmlerinde bulunamayacak işlere imza atıyordu!
Onlar filmini yapıyor, TÜRKLER ise birebir hayata geçiriyordu!
Keşke daha fazla ayrıntı verebilseydim... ÖLÜDEN KAHRAMAN ÇIKARMAK her babayiğidin harcı değil... Devletinize güvenin... Koalisyon olacak mı olmayacak mı derken erken seçim yine gündemde... Ne olacağını görürüz! Ama bir de göremediklerimiz var!
Daha önce yazmıştım...
Ankara, yaklaşık 5 yıldır çok önemli bir proje üzerinde çalışıyordu. Irak'ta yaklaşık 2 milyon 350 bin Türkmen'e Türk pasaportu verilecekti. Aynı şekilde Suriye'deki Türkmenlere de... Bu, hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli kararlarından biriydi... Türkmenler kendi bölgelerinde yaşarken sınırı aşıp girecekler ve istedikleri zaman da çıkacaklardı! Eğer 7 HAZİRAN'da BAŞKANLIK için yol açılmış olsaydı Barzani birkaç gün içinde referandum yapıp TÜRKİYE'ye bağlanacaktı.
Türkmenler için uygulanan PASAPORT Kuzey Iraklı Kürtler için de hayata geçecekti.
Yani IRAK ve SURİYE'de yaklaşık 10 MİLYON TÜRK pasaportu olacaktı...
Merkez medya "IŞİD, PYD, YPG, MİT TIRLARI" diye yazıyor da yazıyor ama TÜRK DEVLETİNİN karşısına bunların niçin çıkarıldığını yazmıyor, yazamıyor!
Bu büyük operasyon nasıl önlenirdi? Bölge insanının bize koşması nasıl baltalanırdı? YPG ile IŞİD ile...
Bir ölçüde başardılar! Oyunu görmek şart!
Ama bazılarının görme bozukluğu tedavi kabul etmiyor!
Haksız mıyım?
Uygur Türkleri Ramazan'da büyük acı çekiyor! İşkence, kötü muamele, insanlık sınırlarını zorlayan davranışlar, hakaretler...
En uzaktaki kardeşlerimize neden acı çektiriliyor?
Bunu anlamamız şart! Türkiye, NATO ve AMERİKA'nın dışında bir HAVA SAVUNMA SİSTEMİ kurmak için harekete geçti. Çin'le anlaştı. Ardından Kobani ve 6-7 Ekim olayları patladı. Şimdi de "Bu anlaşma çöpe gitsin" diye birileri Uygur Türkler'i üzerinden mesaj veriyor!
-Türkiye, ABD ve NATO çizgisinden çıkamaz! Buna izin vermeyiz. Bizim için çok önemlisiniz!
-Eğer ABD ve NATO ile yolunuza devam ederseniz buradaki hiçbir UYGUR TÜRKÜ'nün hayatı için garanti veremeyiz!
Yani Amerika ile Çin'in TÜRKİYE savaşında acı çeken ve işkence gören UYGURLAR'dı! Ve daha da ilginci ORTADOĞU'da HİLAL'li bayrak kalmamışken onlar AY-YILDIZI sonuna kadar dalgalandırıyordu!
Sorunu anladınız değil mi?

Takvim

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

  • YORUMLAR
  • mert

    06 July 2015
    14 3
    Ergün bey size çok minnettarız sayenizde bi çok olayı daha net görebiliyoruz yazılarınızın devamını bekliyoruz
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER